Рішення № 25678224, 13.08.2012, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
13.08.2012
Номер справи
5017/1768/2012
Номер документу
25678224
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"13" серпня 2012 р.Справа № 5017/1768/2012

Господарський суд Одеської області

У складі судді -Желєзної С.П.

Секретаря судових засідань -Воробйова А.В.

За участю представників сторін:

Від позивача: Єфтеній С.В. за довіреністю № 1 від 11.06.2012р.

Від відповідача: Лисецька О.О. за довіреністю № 1 від 02.07.2012р.

Від третьої особи: не з'явився.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом науково -виробничого приватного підприємства „Архітектурно -реєстраційне бюро", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача -товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер Індустрія", до комунальної установи „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" про визнання результатів процедури закупівлі за державні кошти недійсними та зобов'язання продовжити процедуру закупівлі, -

ВСТАНОВИВ:

Науково -виробниче приватне підприємство „Архітектурно -реставраційне бюро" (далі по тексту -НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро") звернулось до господарського суду Одеської області з позовом до комунальної установи „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" (далі по тексту -КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя") про визнання результатів процедури закупівлі за державні кошти, які оформлені протоколом № 6 від 29.05.2012р., щодо робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" за процедурою двоступеневих торгів, замовником якої виступав відповідач, недійсними та про зобов'язання відповідача продовжити вказану процедуру закупівлі. Позовні вимоги обґрунтовані безпідставним відхиленням відповідачем як замовником процедури закупівлі робіт за державні кошти всіх пропозицій учасників, в результаті чого торги із закупівлі проектних робіт було визнано такими, що не відбулись.

Ухвалою суду від 02.07.2012р. на підставі ст. 27 ГПК України до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача було залучено товариство з обмеженою відповідальністю „Інтер Індустрія" (далі по тексту -ТОВ „Інтер Індустрія") як іншого учасника спірної процедури закупівлі за державні кошти.

Відповідач повністю заперечує проти пред'явлених позовних вимог, посилаючись на невідповідність попередніх пропозицій всіх учасників процедури закупівлі за державні кошти щодо робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" вимогам затвердженої документації конкурсних торгів та положеннями Закону України „Про здійснення державних закупівель". Крім того, КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" посилалась на неможливість відновлення спірної процедури закупівлі з огляду на відсутність щонайменш двох учасників закупівлі, попередні пропозиції яких не були відхилені на першому етапі торгів. Окремо відповідач як на підставу для відмови у задоволенні позовних вимог в частині зобов'язання продовжити вказану процедуру закупівлі звертає увагу суду на той факт, що на момент вирішення даного спору повноваження комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" були припинені у зв'язку із відсутністю спеціалістів, які пройшли навчання у сфері здійснення державних закупівель.

Третьою особою було у повному обсязі підтримано заявлені НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" позовні вимоги.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення учасників судового процесу, суд встановив наступне.

На веб-порталі Міністерства економіки України було оприлюднено інформацію про здійснення процедури державних закупівель на підставі оголошення № 164817, надрукованого у офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель - інформаційному бюлетені „Вісник державних закупівель" № 46 (648) від 16.04.2012р., згідно з яким замовником торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" оголошено двоступеневі торги з закупівлі робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)".

У відповідності до ст.ст. 1, 2 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. № 2289-VI (в редакції Закону України від 12.04.2012р.; далі по тексту -Закон України „Про здійснення державних закупівель") державною закупівлею є придбання замовником товарів робіт і послуг за державні кошти у порядку, встановленому цим Законом. Замовником є розпорядник державних коштів, який здійснює закупівлю в порядку, встановленому цим Законом. Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (в будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень.

В порядку, передбаченому вказаним законом, закупівля може здійснюватись шляхом застосування зокрема процедури двоступеневих торгів (ч. 1 ст. 12 Закону України „Про здійснення державних закупівель"). В свою чергу, відповідно до положень ст.ст. 33, 34 названого Закону, процедура двоступеневих торгів може застосовуватися за умови, якщо предметом закупівлі є здійснення наукових досліджень, експериментів або розробок, виконання дослідно-конструкторських, будівельних робіт. Двоступеневі торги проводяться в порядку, передбаченому для процедури відкритих торгів, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом.

Згідно зі ст. 1, ч. 1 ст. 22 Закону України „Про здійснення державних закупівель" документацією конкурсних торгів є документація, що розробляється та затверджується замовником, оприлюднюється для вільного доступу та безоплатно подається замовником під час проведення торгів (конкурсних торгів) фізичним/юридичним особам. Після оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі кожна фізична/юридична особа має право безоплатно отримати документацію конкурсних торгів. Документація конкурсних торгів безоплатно надсилається або надається замовником протягом трьох робочих днів з дня отримання від фізичної/юридичної особи відповідного запиту. Документація конкурсних торгів безоплатно розміщується на веб-порталі Уповноваженого органу для загального доступу і може бути безоплатно отримана кожною фізичною/юридичною особою.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем було розроблено та затверджено згідно із протоколом засідання комітету з конкурсних торгів № 2 від 26.03.2012р. документацію конкурсних торгів для учасників щодо підготовки пропозицій конкурсних торгів до участі у процедурі двоступеневих торгів щодо закупівлі робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)". Згідно із названою документацією конкурсних торгів, кінцевим строком для подання попередніх пропозицій учасників встановлено до 18.05.2012р. до 09:30 год. за київським часом, а датою та часом розкриття попередніх пропозицій конкурсних торгів призначено на 18.05.2012р. на 10:00 год.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем та третьою особою було подано до КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" власні попередні пропозиції конкурсних торгів, у зв'язку з чим, у відповідності до положень ст. 1 Закону України „Про здійснення державних закупівель" НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" та ТОВ „Інтер Індустрія" набули правового статусу учасників спірної процедури закупівлі. Будь-яких інших попередніх пропозицій учасників до відповідача не надходило.

За результатом розгляду попередніх пропозицій учасників процедури закупівлі за державні кошти комітетом з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" було складено протокол від 29.05.2012р., згідно із яким попередні пропозиції НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" та ТОВ „Інтер Індустрія" були відхилені як такі, що суперечать вимогам документації конкурсних торгів та положенням Закону України „Про здійснення державних закупівель". Оскільки інших попередніх пропозицій учасників ніж ті, що було відхилено, до комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" не надходило, останнім було прийнято рішення про визнання торгів такими, що не відбулися.

Згідно ч. 3 ст. 30 Закону України „Про здійснення державних закупівель" повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, надсилається замовником Уповноваженому органу та усім учасникам протягом трьох робочих днів з дня прийняття замовником відповідного рішення та оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону.

З матеріалів справи вбачається, що оголошення про відміну процедури закупівлі робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" було опубліковано на веб-порталі Міністерства економіки України та у офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель - інформаційному бюлетені „Вісник державних закупівель" № 66 (668) від 01.06.2012р

За переконанням позивача, у комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" були відсутні законні підстави для відміни двоступеневих торгів зі здійснення державної закупівлі робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно - кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області), оскільки подана НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" попередня пропозиція конкурсних торгів є такою, що відповідає вимогам документації конусних торгів та положенням Закону України „Про здійснення державних закупівель", а підстави її відхилення, відображені у протоколі № 6 від 29.05.2012р., є надуманими та такими, що свідчать про необ'єктивне та упереджене ставлення до НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" членів комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя".

З викладених обставин позивач був змушений звернутись до суду із позовом про визнання результатів процедури закупівлі за державні кошти, які оформлені протоколом № 6 від 29.05.2012р., щодо робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" за процедурою двоступеневих торгів, замовником якої виступав відповідач, недійсними та про зобов'язання відповідача продовжити вказану процедуру закупівлі.

Матеріали справи свідчать, що між сторонами по справі виникли правовідносини зі здійснення закупівлі товарів за державні кошти за процедурою двоступеневих торгів, врегульовані положеннями Закону України „Про здійснення державних закупівель", в яких відповідач виступає замовником цієї процедури, а позивач та третя особа -її учасниками.

Виходячи з обставин справи, правовідносин сторін та змісту заявлених позовних вимог, господарський суд вважає за необхідне, перш за все, надати правову оцінку оскаржуваному рішенню комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя", оформленому протоколом № 6 від 29.05.2012р., про визнання двоступеневих торгів із закупівлі робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)".

З матеріалів справи вбачається, що вказане рішення було прийнято за участю чотирьох членів комітету з конкурсних торгів, при цьому голова комітету відмовився від підписання протоколу у зв'язку із його незгодою із прийнятим рішенням, про що зазначено по тексту оскаржуваного рішення.

Відповідно до ст. 11 Закону України „Про здійснення державних закупівель" комітет з конкурсних торгів утворюється замовником (генеральним замовником) для організації та проведення процедур закупівель. Склад комітету з конкурсних торгів та положення про комітет з конкурсних торгів затверджуються рішенням замовника (генерального замовника). До складу комітету з конкурсних торгів входить не менше п'яти осіб. У разі якщо штатна чисельність працівників замовника є меншою, ніж п'ять осіб, кількість членів комітету з конкурсних торгів повинна дорівнювати штатній чисельності замовника. Типове положення про комітет з конкурсних торгів розробляється та затверджується Уповноваженим органом.

В свою чергу, згідно із п.п. 1, 7 Типового положення про комітет з конкурсних торгів, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010р. N 916, склад комітету та положення про нього затверджуються рішенням замовника. До складу комітету не можуть входити посадові особи та представники учасників, члени їх сімей, а також народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим та депутати місцевих рад. Зміни до складу членів комітету затверджуються рішенням замовника. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях комітету, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менше двох третин членів комітету.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі наказу КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" № 4-ТК від 17.05.2012р. було затверджено складу комітету з конкурсних торгів даної установи у кількості шести осіб.

Таким чином, з огляду на той факт, що рішення комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя", оформлене протоколом № 6 від 29.05.2012р., було прийнято комітетом у складі чотирьох осіб, тобто у кількості, що дорівнює двом третинам від затвердженої відповідачем штатної чисельності даного колегіального органу, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення комітету з конкурсних торгів відповідача було прийнято за наявності відповідного кворуму для його ухвалення.

При цьому, згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України „Про здійснення державних закупівель" рішення комітету з конкурсних торгів оформляється протоколом, який підписується усіма членами комітету, присутніми на засіданні комітету з конкурсних торгів. У разі відмови члена комітету з конкурсних торгів підписати протокол про це зазначається у протоколі із зазначенням причин відмови. З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що при прийнятті оскаржуваного рішення про визнання конкурсних торгів такими, що не відбулись, було дотримано названі вимоги закону, оскільки у протоколі було зазначено при підстави не підписання даного документу з боку голови комітету.

Згідно зі статтею 34 Закону України „Про здійснення державних закупівель" двоступеневі торги проводяться в порядку, передбаченому для процедури відкритих торгів, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Двоступеневі торги проводяться в два етапи. На першому етапі всім учасникам пропонується подати попередні пропозиції конкурсних торгів без зазначення ціни. Документація конкурсних торгів при цьому може передбачати лише пропозиції щодо технічних, якісних та інших характеристик предмета закупівлі, умови поставки, підтвердження професійної і технічної компетентності учасників та їх відповідності кваліфікаційним критеріям. Після отримання попередніх пропозицій конкурсних торгів замовник має право внести зміни до документації конкурсних торгів щодо технічних вимог та вимог до якості предмета закупівлі чи запропонувати нові характеристики та критерії оцінки згідно з цим Законом. Про зміну умов документації конкурсних торгів замовник інформує всіх учасників під час надання їм запрошень до участі у другому етапі торгів. На другому етапі замовник запрошує до участі учасників, попередні пропозиції конкурсних торгів яких не було відхилено на першому етапі та пропозиції яких виявилися прийнятними в цілому, але не менше ніж двох. На другому етапі учасники повинні подати остаточні пропозиції конкурсних торгів із зазначенням ціни.

Як було зазначено по тексту вище, результати процедури закупівлі за державні кошти, які оформлені протоколом № 6 від 29.05.2012р., свідчять про відхилення всіх попередніх пропозицій учасників. Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України „Про здійснення державних закупівель" учасник, пропозиція конкурсних торгів якого відхилена, повідомляється про це із зазначенням аргументованих підстав протягом трьох робочих днів з дати прийняття такого рішення. Інформація про відхилення пропозиції оприлюднюється відповідно до статті 10 цього Закону.

З огляду на наведені положення чинного законодавства, при вирішенні даного спору суд вважає за необхідне дослідити, які саме підстави для відхилення попередньої конкурсної пропозиції НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" були відображені у рішенні комітету з конкурсних торгів відповідача, оформленому протоколом № 6 від 29.05.2012р. Так, у вказаному рішенні було зазначено, що попередня пропозиція позивача була відхилена у зв'язку із наступними порушеннями: у реєстру наданих документів були присутні виправлення; номер державної ліцензії на господарську діяльність, пов'язану із створенням об'єктів архітектури серії АВ № 596169 не відповідає номеру ліцензії на бланку ескізного проекту (АВ № 5966196); невідповідність назви організації замовника на Ескізному проекті; відсутній реєстраційний номер на довідці про наявні матеріально-технічні ресурси; перевернуті відбитки печатки на договорі № 21 / 01 / 11 -АРБ оперативної суборенди нежилих приміщень; відсутній підпис головного бухгалтера та штампу про проведення банком на платіжному дорученні № 157; відсутні реєстраційні номери на довідці (довільна форма) про службових осіб учасника, яких уповноважено представляти інтереси під час проведення закупівлі, довідці (довільна форма) про відсутність фактів притягнення посадової особи до відповідальності за вчинення у сфері державних закупівель корупційного правопорушення та засудження посадової особи, довідці (довільна форма) про те, що проти НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" не відкрита ліквідаційна процедура; відсутній підпис директора на ескізному проекті; у пропозиції містяться два різних примірника фірмового бланку; ескізний проект було подано на російській мові, що є порушенням ст. 15 Закону України „Про здійснення державних закупівель".

При наданні правової оцінки правомірності відхилення попередньої пропозиції НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро", суд виходить з наступного.

Так, в процесі розгляду справи господарським судом було витребувано у відповідача та досліджено в судовому засіданні оригінал попередньої пропозиції позивача, яка була відхилена комітетом з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" згідно із оскарженим рішенням. До названої пропозиції, серед іншого, було долучено виготовлений НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" ескізний проект Центру професійної реабілітації інвалідів, розташованого за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, с. Єгорівка. Названий проект було складено російською мовою.

Відповідно до ст. 15 Закону України „Про здійснення державних закупівель" під час проведення процедур закупівель усі документи, що готуються замовником, викладаються українською мовою, а також за рішенням замовника одночасно усі документи можуть мати автентичний переклад на іншу мову. Визначальним є текст, викладений українською мовою.

Аналогічні за змістом вимоги викладено у розділі 7 „Інформація про мову (мови), якою (якими) повинні бути складні пропозиції конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, затвердженої замовником КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя".

Таким чином, подана позивачем попередня пропозиція конкурсних торгів щодо робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" не відповідала вимогам ст. 15 Закону України „Про здійснення державних закупівель" та вимогам документації конкурсних торгів, затвердженої відповідачем, оскільки до даної пропозиції НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" було додано ескізний проект, виготовлений на російській мові.

Посилання позивача на те, що ескізний проект Центру професійної реабілітації інвалідів, розташованого за адресою: Одеська область, Роздільнянський район, с. Єгорівка, було виготовлено із використанням ліцензійної програми „НАНОКАД", яка дозволяє виконати проект виключно на російській мові, судом відхиляються з огляду на той факт, що вказані обставини не звільняють НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" від дотримання приписів ст. 15 Закону України „Про здійснення державних закупівель" в частині оформлення попередньої пропозиції державною мовою.

Доводи НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" стосовно затвердження відповідачем розділу „Завдання на проектування" документації конкурсних торгів російською мовою судом відхиляються з огляду на наступне.

Згідно з ч. 4 ст. 18 Закону України „Про здійснення державних закупівель" скарги подаються до органу оскарження не пізніше 14 днів з дня отримання суб'єктом оскарження повідомлення про відповідне рішення чи дію замовника, що порушує права чи законні інтереси суб'єкта скарження, або з дня, коли суб'єкту оскарження стало відомо про порушення його прав чи законних інтересів прийнятим рішенням, дією чи бездіяльністю замовника, але до моменту укладення договору про закупівлю. Скарги, які стосуються документації конкурсних торгів, можуть подаватися у будь-який строк після публікації повідомлення про їх проведення, але не пізніше закінчення строку, встановленого для подання пропозицій конкурсних торгів.

Однак, як вбачається із матеріалів справи, НВПП „Архітектурно - реставраційне бюро" не мало будь-якого роду зауважень до затвердженої КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" документації конкурсних торгів із закупівлі робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" за державні кошти, в тому числі щодо використання замовником російської мови при виготовлені даної документації.

Крім того, у п. 1 „Оформлення пропозиції конкурсних торгів" розділу ІІІ „Підготовка попередніх та остаточних пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, затвердженої КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя", вказано, що всі сторінки про пропозиції конкурсних торгів учасника процедури закупівлі повинні бути пронумеровані та містити підпис уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, а також відбитки печатки.

У відповідності до ст. 22 Закону України „Про здійснення державних закупівель" документація конкурсних торгів повинна містити зокрема інструкцію з підготовки пропозицій конкурсних торгів.

Однак кожний аркуш вказаного ескізного проекту, всупереч вимог п. 1 „Оформлення пропозиції конкурсних торгів" розділу ІІІ „Підготовка попередніх та остаточних пропозицій конкурсних торгів" документації конкурсних торгів, затвердженої КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя", не було підписано уповноваженою посадовою особою учасника процедури закупівлі та не було скріплено відбитком печатки НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро". Викладене свідчить про те, що позивачем власну попередню пропозицію було оформлено всупереч вимогам, встановленим замовником закупівлі.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 29 Закону України „Про здійснення державних закупівель" замовник відхиляє пропозицію конкурсних торгів, у разі якщо пропозиція конкурсних торгів не відповідає умовам документації конкурсних торгів.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про правомірність відхилення комітетом з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" попередньої конкурсної пропозиції НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро", оскільки вона не відповідала вимогам затвердженої замовником документації конкурсних торгів та, відповідно, вимогам Закону України „Про здійснення державних закупівель" щодо мови викладення документів, долучених до попередньої пропозиції, та порядку їх оформлення. Даний висновок суду позивачем, всупереч вимогам ст.ст. 32, 33 ГПК України, спростовано не було.

Втім, суд погоджується із доводами НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" стосовно того, що решта обставин, які стали підставою для відхилення попередньої пропозиції конкурсних торгів та зазначені у рішенні комітету із конкурсних торгів, оформленому протоколом № 6 від 29.05.2012р., є надуманими та такими, що не базуються на приписах Закону України „Про здійснення державних закупівель", вимогах затвердженої відповідачем документації конкурсних торгів, а також спростовуються дослідженим судом оригіналом попередньої пропозиції НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро".

При цьому, поза увагою суду також залишаються наведені під час розгляду справи доводи КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" стосовно невідповідності попередньої пропозиції НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" вимогам затвердженої документації конкурсних торгів, які не відображені в рішенні комітету з конкурсних торгів відповідача, оформленому протоколом № 6 від 29.05.2012р., оскільки наявність цих обставин не слугувала підставою для відхилення попередньої пропозиції НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" при прийнятті оскарженого рішення.

Підсумовуючи вищевикладені обставини, господарський суд дійшов висновку, що комітет з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" на підставі п. 3 ч. 1 ст. 29 Закону України „Про здійснення державних закупівель" цілком правомірно прийняв рішення, оформлене протоколом № 6 від 29.05.2012р., про відхилення попередньої пропозиції НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро".

Окремо при вирішенні даного спору слід зупинитись на наступному. Так, на підставі оспорюваного рішення комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" було відхилено всі пропозиції учасників. Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 30 Закону України „Про здійснення державних закупівель" замовник відміняє торги у разі відхилення всіх пропозицій конкурсних торгів згідно з цим Законом. В свою чергу, у ч. 2 названого Закону наголошено, що Замовник має право визнати торги такими, що не відбулися, у разі якщо: ціна найбільш вигідної пропозиції конкурсних торгів перевищує суму, передбачену замовником на фінансування закупівлі; здійснення закупівлі стало неможливим внаслідок непереборної сили.

Суд зазначає, що при прийнятті рішення, оформленого протоколом № 6 від 29.05.2012р., комітетом з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" було помилково зазначено про необхідність визнання торгів такими, що не відбулись, оскільки, виходячи з положень ст. 30 Закону України „Про здійснення державних закупівель", відхилення всіх пропозицій учасників є підставою для відміни торгів. За переконанням суду, вказане помилкове визначення результатів спірної процедури закупівлі не може бути підставою для визнання недійсним оспорюваного рішення комітету з конкурсних торгів КУ „Одеський обласний центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя", яке по суті є законним.

За таких обставин, суду не вбачається підстав для задоволення позовних вимог НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" про визнання недійсними результатів процедури закупівлі за державні кошти, які оформлені протоколом № 6 від 29.05.2012р., щодо робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)" за процедурою двоступеневих торгів, замовником якої виступав відповідач, з наведених позивачем підстав.

При цьому, також не підлягають задоволенню і позовні вимоги НВПП „Архітектурно-реставраційне бюро" про зобов'язання відповідача поновити процедуру закупівлі за державні кошти робіт „Плани і креслення для архітектурних проектно-конструкторських робіт (виготовлення проектно -кошторисної документації з реконструкції об'єкту Центр професійної реабілітації інвалідів „Стратегія життя" в с. Єгорівка Роздільнянського району Одеської області)", з огляду на вищенаведені висновки, до яких дійшов суд в процесі вирішення даного спору, та відсутність правових підстав для визнання недійсним рішення комітету з конкурсних торгів відповідача, оформленого протоколом № 6 від 29.05.2012р.

Враховуючи всі вищевикладені обставини, суд вважає позовні вимоги НВПП „Архітектурно -реставраційне бюро" недоведеними та такими, що не грунтуються на законних підставах, у зв'язку з чим, не підлягаючими задоволенню у повному обсязі відповідно до ст.ст. 1, 2, 11, 12, 15, 18, 22, 29, 30, 33, 34 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. № 2289-VI (в редакції Закону України від 12.04.2012р.), із п.п. 1, 7 Типового положення про комітет з конкурсних торгів, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010р. N 916.

Судові витрати зі сплати судового збору у відповідності до ст.ст. 44, 49 ГПК України покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 11, 12, 15, 18, 22, 29, 30, 33, 34 Закону України „Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010р. № 2289-VI (в редакції Закону України від 12.04.2012р.), із п.п. 1, 7 Типового положення про комітет з конкурсних торгів, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010р. N 916, ст.ст. 32, 33, 44, 49, 82-84 ГПК України суд, -

В И Р І Ш И В:

1. В позові відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Відповідно до ст. ст. 91, 93 ГПК України сторони у справі мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання на рішення місцевого господарського суду, яке не набрало законної сили. Апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Повний текст рішення підписано 17.08.2012р.

.

Суддя Желєзна С.П.