ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 0670/4694/12
категорія 8.1.5
02 серпня 2012 р. час прийняття: 11год. 35 хв.
м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфіменко О.В.,
за участі секретаря Любась Т.М.,
за участі представника позивача Летушева М.Ф.,
за участі представника відповідача Романюка М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області до Приватного підприємства "Мебельна фірма "АНТ-Дереволад" про стягнення заборгованості у сумі 4263,55 грн.,-
встановив:
У липні 2012 року Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Житомирської області звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного підприємства "Мебельна фірма "АНТ-Дереволад" заборгованість в загальній сумі 4263,55 грн.,: в т.ч.: з податку на додану вартість у сумі 1115, 32 грн.; орендній платі землі у сумі 2618,36 грн.; податку на прибуток у сумі 493,15 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, просив задовольнити повністю.
Представник відповідача у судовому засіданні позов визнав.
Вислухавши представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.
Приватне підприємство "Мебельна фірма "АНТ-Дереволад", зареєстроване як юридична особа Новоград - Волинською районною державною адміністрацією, включене до ЄДРПОУ за номером 31881744, перебуває на податковому обліку в Новоград-Волинській об'єднаній державній податковій інспекції Житомирської області.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з пунктами 1, 2, 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів; подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до положень 41.1.1 Податкового кодексу України, контроль за справляння платежів до бюджету здійснюється органами, які повинні забезпечувати їх надходження.
Таким чином, позивач - Новоград-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Житомирської області є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому законами України повноваження.
Підпунктом 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із пп. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, які обслуговують такого платника податків прямо передбачено законом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно положень ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Підпунктом 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Статтею 49 Податкового кодексу України передбачено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПК України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
Пункт 288.6 ст. 288 ПК України передбачає, що податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу.
Відповідно до п. 286.2. ст. 286 ПК, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Пунктами 287,3 287.4. ст. 287 ПК передбачено, що податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
У відповідача виникла заборгованість з орендної плати у сумі 2618,36 грн. Дана заборгованість виникла на основі поданих відповідачем до податкового органу декларацій з орендної плати за землю за листопад - грудень 2011 року та січень 2012 року, у яких відповідач щомісяця нараховував орендну плату у розмірі 872,78 грн..
Відповідно до положень ст. 14 Податкового кодексу України відповідачу за несвоєчасну сплату податку нараховано пеню у загальному розмірі 36,72 грн. по земельному податку, податку на прибуток та податку на додану вартість.
Згідно з пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 та п. 203.1, п. 203.2 ст. 203 Розділу V "Податок на додану вартість " ПК України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що у відповідача виникла заборгованість з податку на додану вартість у сумі 1115,32 грн. Вказана заборгованість виникла на основі поданих відповідачем до податкового органу декларацій з податку на додану вартість: від 21.11.2011 № 47354 на суму 512,00 грн., від 18.12.2011 № 48013 на 302,00 грн., від 20.01.2012 № 52969 на суму 100,00 грн. (а.с. 9-13) та податкового повідомлення - рішення від 11.01.2012 № 0000141501. В результаті часткової сплати та нарахування податковим органом пені у сумі 18,82 грн., сума боргу у відповідача з вказаного податку становить 1115,32 грн.
Згідно із п. 152.1. ст. 152 розділу ІІІ "Податок на прибуток підприємств "ПК України, податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу, від податкової бази, визначеної згідно зі статтею 149 цього Кодексу. Податок, отриманий від діяльності, яка підлягає патентуванню відповідно до розділу XII цього Кодексу, підлягає сплаті до бюджету в сумі, яка визначена відповідно до цього розділу, і зменшена на вартість придбаних торгових патентів на право провадження такого виду діяльності.
У відповідача виникла заборгованість з вказаного податку у сумі 493,15 грн. Дана заборгованість виникла на основі поданої відповідачем декларації з податку на прибуток на суму 302,00 грн. та винесеного податковим органом податкового повідомлення- рішення від 11.01.2012 на суму 191,15 грн. Відповідно до положень ст. 14 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у розмірі 7, 06 грн. На момент розгляду справи заборгованість відповідача з податку на прибуток становить 493,15 грн.
Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
На виконання вказаної норми відповідачу податковим органом була виставлена податкова вимога від 04.08.2011 № 129, яка направлялась відповідачу та отримана уповноваженою особою Приватного підприємства "Мебельна фірма "АНТ-Дереволад" 29.08.2011, про що свідчить копія поштового повідомлення в матеріалах справи (а.с. 21).
Відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкові вимоги надсилаються у такому самому порядку як і податкові повідомлення-рішення та рішення про результати розгляду скарг. В свою чергу, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Пунктом 38.1 ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Доказів сплати заборгованості відповідач не надав.
Частиною 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що позовна заява Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 23, 94, 162, 163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
постановив:
Позов Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області до Приватного підприємства "Мебельна фірма "АНТ-Дереволад" про стягнення заборгованості у сумі 4263,55 грн. - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Мебельна фірма "АНТ-Дереволад" (код ЄДРПОУ 31881744) в дохід Державного бюджету України в особі Новоград-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Житомирської області (код ЄДРПОУ 13563785) заборгованість у сумі 4263 (чотири тисячі двісті шістдесят три ) грн. 55 коп.
Вступну та резолютивну частини постанови проголошено в судовому засіданні 2 серпня 2012 року.
Повний текст постанови виготовлено 6 серпня 2012 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Єфіменко О.В.