Копія
Справа № 2270/1952/12
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 квітня 2012 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіГнап Д.Д. при секретарі Тимощуку І.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Свій позов мотивує тим, що під час проведення перевірки 25.10.2011 року встановлено порушення відповідачем вимог ч. 1 абз. 3 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", зокрема, надання послуг з регулярних перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 цього Закону, а саме: без наявності індивідуальної книги обліку робочого часу відпочинку водія. Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області №142353 від 07.11.2011 року відповідно до абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, які в добровільному порядку не сплачено у зв'язку з чим просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 23.02.2012 року було відкрито скорочене провадження. Відповідачем 07.03.2012 року було направлено заперечення на позов, в якому зазначено, що всупереч вимогам закону він не отримував копію акту перевірки №032916 від 25.10.2011 року та не був з ним ознайомлений. Крім того, вважає, що постанова про накладення штрафу є незаконною, оскільки вид допущеного порушення не передбачений статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", просив в задоволені позову відмовити.
Враховуючи обставини зазначені в запереченні, судом винесено ухвалу про розгляд справи за загальними правилами КАС України.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задоволити. Додатково пояснила, що копія акту перевірки не вручається порушнику; про слухання справи його було повідомлено рекомендованим листом, а в подальшому було надіслано (07.11.2011 року) постанову про застосування фінансових санкцій.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити.
Судом встановлено, що постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області №142353 від 07.11.2011 року відповідно до абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до відповідача застосовані санкції у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Порушення були зафіксовані у акті перевірки, а саме встановлено факт надання водієм послуг з регулярних перевезень пасажирів без оформлення індивідуальної книги обліку робочого часу та відпочинку водія, чим порушено ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт". Ведення книги робочого часу та відпочинку водія передбачено п.6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року №340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 року за №811/18106 (далі - Положення).
Вказаним актом встановлено, що водій ОСОБА_4 надавав послуги з перевезення пасажирів транспортним засобом марки ПАЗ 32051, номерний знак НОМЕР_1, власником якого є ОСОБА_5, без індивідуальної книги робочого часу та відпочинку водія, чим порушено вимоги ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водій від пояснень та підпису відмовився.
07.11.2011 року начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесено постанову №142353 про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн. на підставі абз.3 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Процедуру здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок).
Пунктами 3, 4 Порядку передбачено, що органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Виходячи із доданого до матеріалів справи завдання на перевірку від 24.10.2011р., за наслідками проведення якої складено акт від 25.10.2011 року, була проведена рейдова перевірка.
Під час проведення рейдової перевірки перевіряється, зокрема наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем дотримана процедура проведення перевірок, яка визначена зазначеним Порядком.
Пунктом 20 Порядку визначено, що лише за результатами планової або позапланової перевірки за місцезнаходженням суб'єкта господарювання складається акт за формою згідно з додатком 2. Один примірник акта передається уповноваженій особі суб'єкта господарювання, щодо якого було проведено перевірку, інший - до органу державного контролю. Мова йде про планову та позапланову перевірку, а не про рейдову.
Статтею 48 Закону передбачено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України. Перелік документів не є вичерпним.
Відповідно до п.6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року №340, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 року за №811/18106 водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку (додаток 3).
При цьому, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, які передбачені ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Так, згідно абз.3 ст.60 вказаного Закону передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом приймається до уваги, що факт порушення підтверджений доданими до матеріалів справи доказами, а також поясненнями, наданими представником позивача, натомість відповідачем не спростовані; рішення позивача, на підставі якого заявляється вимога про стягнення, відповідачем не оскаржено.
Враховуючи викладене, позовні вимоги слід задовольнити, стягнути з відповідача на користь позивача фінансові санкції в сумі 1700 грн.
Керуючись ст.ст. 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головдержавтотрансінспекції у Хмельницькій області заборгованість в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Стягнути з Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (м. Київ, вул. Проспект Перемоги. 14) на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: УДКСУ у м. Хмельницькому; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38045529; банк отримувача: ГУДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача (МФО) : 815013; рахунок отримувача: 31217206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030001; Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158) судовий збір в сумі 107 (сто сім) грн. 30 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 06 квітня 2012 року
Суддя/підпис/Д.Д. Гнап"Згідно з оригіналом" Суддя Д.Д. Гнап