Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
вступна та резолютивна частини
м. Миколаїв.
10:40 год.
31.07.2012 р. справа № 2а-2562/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,
представника позивача: Кравця В.О., довіреність б/н від 28.11.11 р.,
представників відповідача: Короташа А.Р., довіреність № 4786/10/10-031 від 14.06.12., Манюти В.В., довіреність № 4785/10/10-031 від 14.06.12 р.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТОВ "Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна", вул. Миколаївська, 4, с. Костянтинівка, Новоодеський район, Миколаївська область, 56663
доВознесенської ОДПІ Миколаївської області Державної податкової служби, пров. Бр. Іпатових, 6, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500
провизнання дій протиправними керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя А. О. Мороз
Миколаївський окружний адміністративний суд вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
10:40 год.
31.07.2012 р. справа № 2а-2562/12/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,
представника позивача: Кравця В.О., довіреність б/н від 28.11.11 р.,
представників відповідача: Короташа А.Р., довіреність № 4786/10/10-031 від 14.06.12.,
Манюти В.В., довіреність № 4785/10/10-031 від 14.06.12 р.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТОВ "Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна", вул. Миколаївська, 4, с. Костянтинівка, Новоодеський район, Миколаївська область, 56663
доВознесенської ОДПІ Миколаївської області Державної податкової служби, пров. Бр. Іпатових, 6, м. Вознесенськ, Миколаївська область, 56500
провизнання дій протиправними В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна" (далі - позивач) до Вознесенської ОДПІ Миколаївської області Державної податкової служби (далі - відповідач).
В адміністративному позові позивач просить суд визнати дії відповідача щодо проведення у період з 18 жовтня 2011 року до 28 листопада 2011 року документальної невиїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 липня 2012 року до 30 червня 2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 1 липня 2010 року до 30 червня 2011 року протиправними.
Під час розгляду адміністративної справи позивач уточнив позовні вимоги і просить визнати дії відповідача щодо проведення у період з 18 жовтня 2011 року до 28 листопада 2011 року планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 липня 2012 року до 30 червня 2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 1 липня 2010 року до 30 червня 2011 року протиправними. Заява позивача носить редакційний характер, суть вимог не змінилася.
Позовні вимоги мотивовані порушенням відповідачем процедури проведення перевірки, а саме: не надіслання повідомлення про проведення перевірки, не надання направлень на перевірку.
Відповідач позов не визнав, подавши заперечення, в яких зазначив, що при проведенні планової виїзної перевірки дотримав процедуру, визначену Податковим кодексом України (далі -ПК). Наказ про призначення перевірки отриманий представником позивача завчасно, доказом чого є повідомлення про вручення поштового відправлення, направлення на перевірку підписані головним бухгалтером позивача і позивач безперешкодно допустив перевіряючих до проведення перевірки (а. с. 105-107).
Посилаючись на обставини, вказані в адміністративному позові, позивач у судовому засіданні підтримав позов та просив суд задовольнити його.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на обставини, викладені в запереченнях, і просив суд відмовити в задоволенні позову.
У відповідності до ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), в судовому засіданні 31 липня 2012 року судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Згідно плану-графіку на IV квартал 2011 року у період з 18 жовтня 2011 року до 28 листопада 2011 року відповідачем проведена планова виїзна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 1 липня 2012 року до 30 червня 2011 року, валютного та іншого законодавства за період з 1 липня 2010 року до 30 червня 2011 року (а. с. 115-116).
Про проведення перевірки позивачу надіслане повідомлення від 4 жовтня 2011 року № 8. Наказ про проведення перевірки від 4 жовтня 2011 року № 1136 направлений відповідачем 5 жовтня 2011 року та отриманий позивачем 11 жовтня 2011 року, доказом чого є підпис бухгалтера на повідомленні про вручення поштового відправлення (а. с. 108-109).
Направлення на перевірку від 18 жовтня 2011 року № 29, 30, 31, 32, 33 того ж дня вручені головному бухгалтеру Ярославській С.О., яка розписалася про їх отримання (а. с. 110-114).
За наслідками перевірки складено акт від 5 грудня 2011 року № 1852/23-0121/35723464 (а. с. 5-89).
Підпунктом 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК визначено документальну перевірку як перевірку, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Пунктом 77.4 ст. 77 ПК передбачено, що про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.
Пункт 81.1 ст. 81 ПК надає перелік документів, за умови пред'явлення або надіслання яких посадові особи ДПІ мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки:
- направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування органу державної податкової служби, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (об'єкта), перевірка якого проводиться (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється), мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку;
- копії наказу про проведення перевірки;
- службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред'явлення або ненадіслання платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб органу державної податкової служби до проведення перевірки.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач виконав усі вимоги, що передбачені ПК для проведення планових виїзних перевірок, а саме:
- позивача включено до плану графіку перевірок на відповідний період;
- наказ про проведення перевірки надісланий позивачу в установлений строк рекомендованим листом з повідомленням про вручення та отриманий бухгалтером товариства;
- направлення на перевірку та службові посвідчення пред'явлені посадовій особі позивача під підпис.
Заперечень щодо реквізитів направлень позивач не висловив та безперешкодно допустив перевіряючи до проведення перевірки.
Директор позивача надав суду письмові пояснення, в яких вказує, що не отримував і не підписував повідомлення та наказу про проведення перевірки і направлень на перевірку.
Суд роз'яснює позивачу, що уповноваженим представником товариства є не лише директор, а вручення необхідних для проведення перевірки документів головному бухгалтеру не суперечить приписам ПК.
За правилами ст. 2 ч. 3 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідач здійснив перевірку позивача на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені ПК, а тому позовні вимоги суд вважає необґрунтованими та таким, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Постанова у повному обсязі
складена 3 серпня2012 року
Суддя А. О. Мороз