Постанова № 25640138, 13.08.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
13.08.2012
Номер справи
2а-8103/12/0170/27
Номер документу
25640138
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 серпня 2012 р. (10:48) Справа №2а-8103/12/0170/27

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Аблякимова Е.Е., при секретарі судового засідання Бордуленко М.Ю., за участю представників сторін:

від позивача- (Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку) Ніколаішвілі В.Я., довіреність № 01 від 06.04.12р. ;

від прокуратури АР Крим - Костюченко Р.С. на підставі посвідчення №11355;

від відповідача - не з'явився ;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Відкритого аціонерного товариства "Керчбудтранс"

про стягнення

Обставини справи: Заступник прокурора м. Керчі в інтересах держави в особі Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Відкритого аціонерного товариства "Керчбудтранс" про стягнення 17 000 грн.

Позовні вимоги мотивовано тим, що уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Кримського територіального управління було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 13.04.2012 року № 71-КР-1-Е, відповідно до якого відповідачем не приведено до 30.04.2011 року статут на внутрішні положення товариства у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства". На підставі вказаного акту позивачем було винесено постанову № 64-КР-1-Е про накладення санкції на відповідача, за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу на суму 17 000 грн. Оскільки у добровільному порядку штрафні санкції відповідачем сплачені не були, заступник прокурора м. Керчі звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалами Окружного адміністративного суду від 24.07.12р. відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду від 24.07.2012 року позивачеві відмовлено у вчиненні заходів забезпечення позову.

В судовому засіданні представник Прокуратури АР Крим та представник позивача позовні вимоги підтримали просили останні задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся неодноразово належним чином- рекомендованою кореспонденцією (а.с.35), про причини неявки суд не повідомив.

Вислухавши пояснення представників Прокуратури АР Крим та позивача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв`язку з здійсненням суб`єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв`язку з публічним формуванням суб`єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України від 30.10.1996 року N448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Пунктом 15 частини другої статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.

У відповідності до положення про Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в АРК, затвердженому рішенням ДКЦПФР № 585 від 14.10.2005 року Управління є територіальним органом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та підпорядкованим та підзвітним Комісії, реалізує в АРК завдання, покладені на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п.14 ст. 8 Закону Комісія має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Таким чином, Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається функція представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" встановлено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 60 КАС України прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Отже, заступник прокурора м. Керчі виходячи з покладених на нього функцій й повноважень подав позов до суду в інтересах держави в особі Кримського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку , тобто позивач та представник позивача є суб'єктами владних повноважень у спірних правовідносинах.

Відповідно ч. 1 ст. 39 Закону України № 3480-IV "Про цінні папери та фондовий ринок" розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно ст. 41 Закону України № 3480-IV строки, порядок і форми розкриття особливої інформації про емітента та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку утворено згідно рішення Комісії від 26.01.2012 року № 171 є підпорядкованим та підзвітним Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку та реалізує завдання покладені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Судом встановлено, що 20.07.2011 року відносно ВАТ "Керчбудтранс" складено розпорядження № 406-АР про необхідність усунення в строк до 20.01.2012 року, порушень законодавства про цінні папери, а саме - не приведено статут та внутрішні положення товариства у відповідність із нормами Закону України "Про акціонерні товариства", та у строк до 21.01.2012 року письмово проінформувати Комісію про виконання розпорядження (а.с.11).

13.04.2012 року Кримським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку відносно ВАТ "Керчбудтранс" складено Акт № 71-КР-1-Е про порушення на ринку цінних паперів та невиконання розпорядження від 20.07.2011 року та направлено на адресу відповідача рекомендованим листом (а.с.9).

23.04.2012 року Кримське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесло постанову про накладення фінансових санкцій за порушення на ринку цінних паперів № 64-КР-1-Е за невиконання розпорядження від 20.07.2011 року та направлено на адресу відповідача рекомендованим листом (а.с.7).

Зазначеною постановою на відповідача було накладено фінансову санкцію у розмірі 17 000 грн., яка станом на день розгляду справи останнім не сплачена.

Відповідно до п.8 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд зауважує, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких гуртуються її вимоги та заперечення.

Відповідач не надав суду доказів оскарження постанови № 64-КР-1-Е, отже зазначена постанова недійсною у встановленому порядку не визнана, не скасована, та є належним доказом наявності заборгованості у сумі 17 000,00 грн., доказів сплати якої в добровільному порядку також не надано.

Враховуючи вище викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Під час судового засідання, яке відбулось 13.08.2012 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ч.3 ст. 160 КАСУ постанову складено 20.08.2012р.

Керуючись статтями 94, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Керчбудтранс" (98300, м. Керч, вул. С.Разіна, 10, ЄДРПОУ 01268609) в дохід Державного бюджету України ( р/р 31116106700019, МФО 824026, код платежу 21081100 ГУ ДКУ в АР Крим) штраф у сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.

Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Аблякимов Е.Е.