Ухвала суду № 25627795, 10.08.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2012
Номер справи
2а/1270/6120/2012
Номер документу
25627795
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"10" серпня 2012 р.№ 2а/1270/6120/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Жовтневого відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №26751505, ВП №26751479 від 03.06.2011, постанов про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій ВП №26751505 від 10.10.2011, ВП №26751479 від 01.12.2011, -

ВСТАНОВИВ:

08 серпня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Жовтневого відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №26751505, ВП №26751479 від 03.06.2011, постанов про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій ВП №26751505 від 10.10.2011, ВП №26751479 від 01.12.2011.

Розглянувши вказаний адміністративний позов, підстав для відкриття провадження в адміністративній справі на даний час за цим позовом не вбачається, з огляду на наступне.

Відповідно ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:

1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;

2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);

3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;

4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);

6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Так, Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (частина 2 статті 4 Закону) встановлено, що за подання позову до адміністративного суду сплачується судовий збір:

- за позовом майнового характеру в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат,

- за позовом немайнового характеру в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Враховуючи, що позивачем заявлено вимоги як немайнового характеру про визнання протиправними дій відповідача, так і майнового характеру про скасування постанов про стягнення грошових коштів з позивача, то і сплаті підлягає судовий збір як за позовом майнового характеру, так і за позовом немайнового характеру.

Так, за немайновими вимогами підлягає сплаті сума 32,19 грн., а за майновими вимогами, виходячи з загальної суми їх розміру, яка підлягає стягненню з позивача за вчинення виконавчих дій - 107,30 грн.

Але, як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем було надано до позову лише квитанцію про сплату судового збору за немайновими вимогами у розмірі 32,19 грн.

Крім того, частиною першою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Так, у вступній частині позовної заяви відповідачами по справі позивач зазначив Жовтневий відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції та Ленінський відділ державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, тоді як у прохальній частині позову, заявлено вимоги тільки до Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції.

Також, частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Частиною 2 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України в встановлено, що позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

У відповідності зі статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду:

- у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;

- у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Як вбачається зі змісту адміністративного позову, позивач просить визнати протиправними та скасувати постанови Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №26751505, ВП №26751479 від 03.06.2011, постанов про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій ВП №26751505 від 10.10.2011, ВП №26751479 від 01.12.2011, адміністративний позов до суду надісланий поштою 06.08.2012, канцелярією суду зареєстрований 08.08.2012 за вх.№28849. Одночасно із позовом, повноважним представником позивача до суду надано клопотання про поновлення строку звернення до суду, в обґрунтування якого зазначено, що позивачці випадково стало відомо про існування виконавчих проваджень ВП №30775025 та ВП №30755699, відкритих Жовтневим ВДВС Луганського МУЮ, на ознайомлення з матеріалами яких 26.07.2012 було подано відповідну заяву. Так, 27.07.2012, під час ознайомлення представника позивача з матеріалами виконавчих проваджень Жовтневого ВДВС Луганського міського управління юстиції ВП №30775025 та ВП №30755699, відкритих за виконавчими листами №2а-4523/10, стало відомо про існування та зміст оскаржуваних в даній справі постанов Ленінського ВДВС Луганського міського управління юстиції про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №26751505, ВП №26751479 від 03.06.2011, постанов про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій ВП №26751505 від 10.10.2011, ВП №26751479 від 01.12.2011. Таким чином, позивачка фактично була позбавлена можливості погодитися з ними або оскаржити їх у судовому порядку, у зв'язку з чим порушено питання про поновлення строку звернення до адміністративного суду в даній справі.

З цього приводу суддя вважає за необхідне зазначити, що у зв'язку із тим, що позивачем не надано документальних доказів на підтвердження обставин, за яких позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод та інтересів, процесуально не можливо встановити з якого саме часу останньому дійсно стало відомо про порушення прав, свобод та інтересів.

Таким чином, судом установлено, що пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, як такий, що не відповідає вимогам ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, позивачем при подачі позову не сплачено судовий збір за майновими вимогами в сумі 107,30 грн., позовні вимоги заявлено не до кожного із відповідачів, зазначених у позовній заяві, та не надано доказів на підтвердження обставин, за яких позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод та інтересів.

За таких обставин, позовна заява подана без додержання вимог ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому на даний час підстави для відкриття провадження за нею відсутні. Клопотання про поновлення строку звернення до суду на даний час судом не розглядається відповідно.

Згідно зі ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.87,99,104-106,108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Жовтневого відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції, Ленінського відділу державної виконавчої служби Луганського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов про стягнення з боржника виконавчого збору ВП №26751505, ВП №26751479 від 03.06.2011, постанов про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій ВП №26751505 від 10.10.2011, ВП №26751479 від 01.12.2011, залишити без руху.

Надати позивачу час для усунення недоліків, а саме: надати суду документ про сплату судового збору у встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI розмірі при зверненні до суду з майновими вимогами за наступними реквізитами:

Отримувач: УДКСУ у м. Луганську

Код ОКПО: 37991503

МФО: 804013

Банк отримувача: ГУДКСУ у Луганській області

Рахунок: 31213206784006

По коду класифікації доходів (ККД): 22030001

Символ звiтностi банку: 206

Призначення платежу: судовий збір (Державна судова адміністрація,050),

уточнений адміністративний позов із викладенням позовних вимог до кожного з відповідачів в примірнику для суду та для вручення відповідачам, а також, докази на підтвердження обставин, за яких позивачу стало відомо про порушення його прав, свобод та інтересів.

Недоліки повинні бути усунені шляхом отримання судом протягом 10 днів з моменту отримання цієї ухвали. Суд зауважує, що позивачу строк визначений саме для отримання судом усунення недоліків, а не для їх надіслання на адресу суду, для чого позивачу слід завчасно вжити відповідні заходи.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданим до неї документами.

Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

СуддяН.В. Кравцова