ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
31 липня 2012 р. Справа №2а-13857/10/13/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест"
до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
за участю Прокуратури АР Крим
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.10.2010 №0000492301/0,
за участю:
представника позивача -Джаббаров Т.Р.. довіреність №б/н від 20.02.2012,
представника відповідача -Лукпанова К.В., довіреність №28/9/5/10 від 01.03.2012,
прокурор- Березовиченко Ю.Ю., на підставі посвідчення №10180,
експерт- Келепко Д.О., на підставі посвідчення №22.
Обставини справи: Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.10.2010 №0000492301/0.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 29.10.2010 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове зсідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.11.10 закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.02.2011 призначено експертизу та зупинення провадження у справі.
09.07.2012 поновлено провадження у справі.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача заперечував проти позову.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).
Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.
Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест"(30398387) зареєстровано 28.05.1999 Красногвардійською районною державною адміністрацією АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію від 28.05.1999 №11271200000000010.
У період з 08.10.2010 по 19.10.2010 посадовими особами Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим проведена позапланова виїзна перевірка з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за липень 2010 року у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з жовтня 2009 року по червень 2010 року.
За результатами перевірки складено акт № 4702/23-1/35041014 від 19.10.2010, в якому зазначено про порушення абзацу "а" пп.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" завищено заявлену суму бюджетного відшкодування за липень 2010 року на суму 967656,00 грн.; абзацу "а" пп.7.7.2 п.7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Кримський акумуляторний завод" Укрпромінвест" занижено заявлену суму бюджетного відшкодування:
-за жовтень 2009 року - у сумі 74480,00 грн.;
-за грудень 2009 року- у сумі 3484,00 грн.;
-за січень 2010 року- у сумі 193864,00 грн.;
-за лютий 2010 року-у сумі 163187,00 грн.;
-за березень 2010 року-у сумі 137851,00 грн.;
-за квітень 2010 року-у сумі 167674,00 грн.;
-за травень 2010 року- у сумі 227116,00 грн..
Остаточний висновок про заниження заявленої суми бюджетного відшкодування в зазначених податкових періодах буде зроблено після отримання результатів проведених перевірок контрагентів щодо підтвердження відомостей, отриманих від перевіряємого суб'єкта господарювання, до кінцевого споживача.
На підставі висновків Акту 19.10.2010 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0000492301/0, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 967656,00 грн..
30.08.2010 Товариство з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" подало до Джанкойської ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за липень 2010 року (від 30.08.2010 №16950) та розрахунком суми бюджетного відшкодування, у якому сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню складає 967656,00 грн. та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок у банку платника.
Приймаючи до уваги, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011, суд вважає за необхідне керуватися нормами, чинними на момент виникнення спірних правовідносин.
З акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" не встановлено заниження або завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників в рядках 1-9 Декларації з ПДВ за період з грудня 2009 року по липень 2010 року.
З акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" не встановлено заниження або завищення задекларованих суб'єктом господарювання показників в рядках 10-17 Декларації з ПДВ за період жовтень 2009 року та з грудня 2009 року по липень 2010 року.
Відповідно до акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" проведеною перевіркою не встановлено заниження або завищення показника, відображеного в рядку 18.2 "від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ поточного звітного періоду" Декларації з ПДВ в сумі:
-3700,00 грн. за грудень 2009 року,
-203155,00 грн. за січень 2010 року,
-169904,00 грн. за лютий 2010 року,
-151498,00 грн. за березень 2010 року,
-169191,00 грн. за квітень 2010 року,
-282634,00 грн. за травень 2010 року,
-12904,00 грн. за червень 2010 року,
-162834,00 грн. за липень 2010 року.
Відповідно до акту №4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" на порушення абзацу "а" п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" суми від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ІІДВ, відображені суб'єктом господарювання в рядку 18.2 декларації з ІІДВ за жовтень 2009 року, грудень 2009 року - травень 2010 року не декларувався ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" до бюджетного відшкодування в податкових деклараціях за листопад 2009 року, січень - червень 2010 року, тобто в податкових періодах, в яких у суб'єкта господарювання виникло право на бюджетне відшкодування.
Тим самим ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" у податкових деклараціях, які він подав за наслідками звітних періодів, в яких виникало право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування, відображено рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення з цього податку наступних податкових періодів.
На порушення абзацу "а"п.п. 7.7.2 п. 7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" занижено заявлену суму бюджетного відшкодування: за жовтень 2009 року - у сумі 74480,00 грн., за грудень 2009 року - у сумі 3484,00 грн., за січень 2010 року - у сумі 193864,00 грн., за лютий 2010 року - у сумі 163187,00 грн., за березень 2010 року - у сумі 137851,00 грн., за квітень 2010 року - у сумі 167674,00 грн., за травень 2010 року - у сумі 227116,00 грн.
Відповідно до Наказу Державної податкової адміністрації України "Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання"від 30 травня 1997 року №166:
5.9.1.Якщо в результаті розрахунку отримано значення різниці рядків 18 і 19 більше 0, то платник повинен заповнити рядок 20 декларації.
5.9.2.Якщо в результаті розрахунку значення різниці рядків 18 і 19 менше 0, то платник повинен заповнити рядок 21 декларації.
5.11.Якщо за результатами поточного звітного (податкового) періоду платником податку визначено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, сума визначеного від'ємного значення враховується у зменшення суми податкового боргу за попередні звітні (податкові) періоди з податку на додану вартість, у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону (відображається у рядку 22.1 податкової декларації), а решта зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 22.2 податкової декларації поточного звітного (податкового) періоду та переноситься до рядка 23.1 податкової декларації наступного звітного (податкового) періоду).
5.12. Якщо в наступному звітному податковому періоді різниця між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту, з урахуванням залишку такого від'ємного значення минулого звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду, має від'ємне значення, то платником податку разом з податковою декларацією подаються Довідка щодо сум залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (додаток 2 до податкової декларації з податку на додану вартість) та Розрахунок суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до податкової декларації з податку на додану вартість). При цьому платник податку, який має право па одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування на його рахунок у банку, подає Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з податку на додану вартість).
5.12.3. Значення рядка 4 Розрахунку суми бюджетного відшкодування (додаток 3 до податкової декларації з податку па додану вартість) переноситься до рядка 25 податкової декларації за поточний звітний податковий період. Залежно від обраного платником напряму повернення суми бюджетного відшкодування (на рахунок цього платника у банку або у зменшення податкових зобов'язань з податку па додану вартість наступних податкових періодів) така сума в повному розмірі вказується або в рядку 25.1, або в рядку 25.2 податкової декларації з податку на додану вартість. При цьому платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування на його рахунок у банку, подає Заяву про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до податкової декларації з податку па додану вартість).
5.12.4. Залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (відображається у рядку 26 податкової декларації поточного звітного податкового періоду та переноситься до рядка 23.2 податкової декларації наступного звітного періоду).
Відповідно до податкових декларацій з ІІДВ (у тому числі уточнюючих розрахунків) ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" за жовтень 2009 року - липень 2010 року відповідно до вимог п. 5.11. та п.п. 5.12.4. Наказу ДПАУ від 30.05.1997 №166 суми, відображені в рядках 22.2 "Зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду" та 26 "Залишок від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду" попередніх періодів у повному обсязі перенесені до податкових декларацій наступних періодів по рядкам 23.1 та 23.2 відповідно.
Згідно з п. 1.8. ст. 1 Закону України "Про податок на додану вартість", бюджетне відшкодування - сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
Згідно з п.п. 7.7.1 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Згідно з п.п. 7.7.2. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то:
а)бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг);
б)залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;
залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку па додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;
залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкової-о кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року.
Згідно з п.п. 7.7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
Згідно з п.п. 7.7.7. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", якщо за наслідками документальної невиїзної (камеральної) або позапланової виїзної перевірки (документальної) податковий орган виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий податковий орган:
а)у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок таких перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 цього пункту у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів;
б)у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною податковим органом внаслідок проведення таких перевірок, податковий орган надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в)у разі з'ясування внаслідок проведення таких перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови у паданні бюджетного відшкодування.
Згідно з Наказом Державної податкової адміністрації України "Про затвердження форми податкової декларації та Порядку її заповнення і подання" від 30 травня 1997 року №166 (зі змінами та доповненнями):
п.п. 5.12.6 Якщо за наслідками перевірки податковим органом виявлено заниження заявленої платником у попередніх періодах суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної податковим органом унаслідок такої перевірки, вважається, що платник податку добровільно відмовився від отримання такої суми заниження бюджетного відшкодування та враховує її згідно з підпунктом 7.7.3 пункту 7.7 статті 7 Закону у зменшення податкових
зобов'язань з ІІДВ наступних податкових періодів на підставі податкового повідомлення. Така сума не може надалі бути відображена ні в рядку 25.1, ні в рядку 25.2 декларації.
На таку суму відповідно зменшується значення рядка 26, що відображається в рядку 23.4 податкової декларації наступного звітного періоду зі знаком "-".
Відповідно до розрахунку суми бюджетного відшкодування за липень 2010 року бюджетному відшкодуванню підлягає сума 967656 грн..
Відповідно до довідки щодо залишку суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту податкових декларацій з ІІДВ, за липень 2010 року на формування даного показника мало вплив від'ємне значення попередніх податкових періодів: грудень 2009 року - червень 2010 року.
Відповідно до наданих на дослідження журналів-ордерів по рахункам 631, 311 ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" у жовтні - червні 2010 року підприємством сплачено постачальникам 7543958,40 грн., у т.ч. ІІДВ - 1257326,4 грн..
Пунктом 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлений порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків.
Згідно з п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з п.п. 7.7.1, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з п.п. 7.7.1, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Підпунктом "а" п.п. 7.7.2 п. 7.7 Закону України "Про податок на додану вартість" визначено, що в разі, коли в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.п. 7.7.1, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Нормою цього підпункту встановлено правило, згідно з яким якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.п. 7.7.1, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
Таким чином, умовами бюджетного відшкодування податку на додану вартість є:
утворення від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду;
фактична сплата податку постачальнику товарів (послуг) в ціні придбання таких товарів (послуг).
Нормами Закону України "Про податок на додану вартість" не встановлена залежність бюджетного відшкодування від того у якому податковому періоді сталася подія надмірної сплати податку.
Згідно з актом 4702/23-1/35041014 від 19.10.2010 факт сплати ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест"податку в сумах, задекларованих до відшкодування за жовтень, грудень 2009 року, січень-червень 2010 року Джанкойською ОДПІ не заперечується, так само як і не заперечується правильність формування позивачем податкового кредиту за ці податкові періоди.
Відповідно до наданих документів ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" до липня 2010 року не приймав рішення про зарахування сум податку, вказаних в рядку 24 декларацій за жовтень, грудень 2009 року, січень-червень 2010 року, в рахунок погашення поточних податкових зобов'язань або про їх відшкодування з бюджету.
Виходячи з вищевикладеного, висновки Джапкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК, що викладені в акті №4702/23- 1/35041014 від 19.10.2010, щодо завищення ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" суми бюджетного відшкодування за липень 2010 на суму 967656,00 грн. та, відповідно, заниження суми бюджетного відшкодування ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" за жовтень 2009 - 74480,00 грн., за грудень 2009 - 3484,00 грн., за січень 2010 - 193864,00 грн., за лютий 2010 - 163187,00 грн., за березень 2010 - 137851,00 гри., за квітень 2010 - 167674,00 грн., за травень 2010 - 227116,00 грн. нормативно та документально не підтверджуються.
Згідно з наданими документами сума бюджетного відшкодування ТОВ "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" за липень 2010 у розмірі 967656,00 грн. підтверджується, та підтверджується висновками експертного дослідження.
Суд зазначає, що за п. 15.3.1 ст. 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) або на їх відшкодування у випадках, передбачених податковими законами, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, наступного за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.
Відповідно до п. 7.7.3 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.
Враховуючи зазначене вище, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 КАС України).
Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.
Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.
З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
В судовому засіданні 31.07.2012 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до статті 160 КАС України повний текст постанови виготовлено 07.08.2012.
Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим від 20.10.2010 № 0000492301/0.
3.Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Кримський акумуляторний завод "Укрпромінвест" судовий збір у розмірі 3,40 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.
4.Стягнути на користь Кримського науково - дослідного інституту судових експертиз витрати за експертне дослідження у сумі 14064,00 грн. з Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.