ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/4819/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Костенко Г.В.
при секретарі - Чухліб Г.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства Гребінківський комбінат комунальних підприємств про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
19 липня 2012 року позивач Полтавське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Гребінківський комбінат комунальних підприємств про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 24657,48 грн.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що відповідачем було порушено вимоги ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", а саме в 2011 році підприємством не виконано нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у кількості 1 робочого місця, що має наслідком накладення адміністративно-господарських санкцій в сумі 24212,20 грн., та пені в зв'язку з порушенням терміну слати адміністративно-господарських санкцій в сумі 445,28 грн.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суд не повідомив.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Частиною 1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" передбачено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, у кількості одного робочого місця.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 вищезазначеного Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, установи, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї ж статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
На виконання вказаної норми відповідачем в поданому Звіті форми № 10-ПІ самостійно було обраховано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів та зазначено у кількості 2 такого робочого місця. Разом з тим, згідно цього ж Звіту, у відповідача в 2011 році працювало три таких працівників, якому відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність., проте один - 7 місяців, 6 місяців та 2 місяці відповідно.
Тобто підприємством не виконано норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на 1 робоче місце.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації інвалідами права на трудову діяльність" від 23.02.2006 р. № 3483-IV, яким було внесено зміни до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", згідно якої обов'язок працевлаштування інвалідів покладався на органи виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органи місцевого самоврядування, громадські організації інвалідів, а обов'язок підприємства щодо створення робочих місць для інвалідів не супроводжувався його обов'язком займатися пошуком інвалідів для працевлаштування. Натомість, тепер у ст. 18 вказаного Закону зазначено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу реалізується шляхом їх безпосереднього звернення на підприємства, установи, організації або до центру зайнятості. Вищевказані підприємства, установи організації згідно ч. 3 ст. 19 вказаного Закону самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, встановлених цим же Законом.
Доказів самостійного пошуку інвалідів для працевлаштування на виконання нормативу, встановленого Законом, відповідачем не надано.
Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 24657,48 грн., що підтверджується копією звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік за формою 10-ПІ № 53/208/15 від 29.02.2012 року (середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу, осіб, складає 41 осіб, фонд оплати праці становить 992700,00 грн. (992700,00 : 41) х 1- 0 = 24212,20 грн.).
В зв'язку з несплатою адміністративно-господарських санкцій до встановленого терміну, позивачем відповідно до ч. 2 ст. 20 цього ж Закону було нараховано пеню у розмірі 445,28 грн.
Частина 4 ст.20 Закону України № 875 зазначає, що адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами та організаціями самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого в ч.1 ст.19 цього закону.
В добровільному порядку сума заборгованості відповідачем не погашена.
Оскільки вказані суми так і не були сплачені відповідачем, то відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" дані суми можуть бути стягнуті в примусовому порядку за відповідним рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно було нараховано відповідачу адміністративно-господарські санкції, а позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства Гребінківський комбінат комунальних підприємств про стягнення адміністративно-господарських санкцій - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства Гребінківський комбінат комунальних підприємств (37400, м.Гребінка, вул. Жовтнева 100, р/р26006530048, МФО 331489 Банк АБ "Полтава - Банк", код ЄДРПОУ 03351697) на користь Полтавського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м.Полтава, вул.Зигіна 1, отримувач - УДКСУ у Грибінківському районі, ГУДКСУ в Полтавській області, р/р 31219230700089, МФО 831019, ЄДРПОУ 37714540) адміністративно-господарські санкції в розмірі 24657 ( двадцять чотири тисячі шістсот п'ятдесят сім ) грн. 48 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 14 серпня 2012 року.
Суддя Г.В. Костенко