ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
07 серпня 2012 р. (10:43) Справа №2а-7357/12/0170/11
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., за участі секретаря Магері М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим
до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Сімферополь Автономної Республіки Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 10350,00грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податок з доходів фізичних осіб, донарахований органом ДПІ в результаті проведення перевірки.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином - судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду від 20.07.2012р. відповідачу запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю нез'явившихся представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
21.02.2007р. Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим ОСОБА_1 зареєстровано як фізичну особу-підприємця, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с.7).
Відповідач взятий на облік як платник податків у ДПІ в м. Сімферополь і, таким чином, є суб'єктом господарювання, платником податків, зобов'язаний виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополь АР Крим проведено виїзну планову документальну перевірку дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єкта господарської діяльності фізичної особи ОСОБА_1 за період з 01.01.2008р. до 31.12.2010р.
За результатами перевірки складено акт №9479/17-1/НОМЕР_1 від 29.07.2011р., (а.с.19-23) в якому зазначено, що перевіркою встановлено розбіжність чистого доходу за 2009-2010 роки між даними зазначеними в декларації платника та даними, встановленими перевіркою на суму 69000,00грн. В висновках акту зазначено, що відповідачем порушено вимоги п.19.1«а» ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. №889-ІV, у зв'язку із чим останньому донараховано податок з доходів фізичних осіб у сумі 10395,00 грн.
Акт підписано відповідачем без заперечень.
За результатами перевірки, на підставі акту №9479/17-1/НОМЕР_1 від 29.07.2011р. позивачем винесено податкове повідомлення рішення №0009041701 від 11.08.2011р. про збільшення ОСОБА_1 суми грошового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 10350,00грн.(а.с.10), яке вручено відповідачу 11.08.2011р., що підтверджується його особистим підписом на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.10).
Зазначене податкове повідомлення-рішення відповідачем у порядку встановленому законом не оскаржене.
22.08.2011р. відповідачу виставлено податкову вимогу №10287 на суму 10350,00грн. (а.с. 13).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.1.13 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003р. №889-ІV (діючого на момент виникнення спірних правовідносин) податок з доходів фізичних осіб - плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.
Відповідно до п.2.1 ст.2 Закону №889-ІV платниками податку є, зокрема, резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження на території України, так і іноземні доходи.
Відповідно до п.1.19 ст.1 Закону №889-ІV самозайнята особа - платник податку, який є суб'єктом підприємницької діяльності або здійснює незалежну професійну
діяльність та не є найманою особою у межах такої підприємницької
чи незалежної професійної діяльності.
З матеріалів справи вбачається, що у 2009 -2010 роках відповідач знаходився на загальній системі оподаткування і, таким чином, був платником податку з доходів фізичних осіб.
Об'єктом оподаткування резидента відповідно до п.п 3.1.3 п.3.1 ст.3 Закону №889-ІV є доходи з джерелом їх походження з України, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх виплаті;
Відповідно до п.1.2 ст.1 Закону №889-ІV дохід це сума будь-яких коштів, вартість матеріального і нематеріального майна, інших активів, що мають вартість, у тому
числі цінних паперів або деривативів, одержаних платником податку у власність або нарахованих на його користь, чи набутих незаконним шляхом у випадках, визначених підпунктом 4.2.16 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, протягом відповідного звітного податкового періоду з різних джерел як на території України, так і за її межами.
Пунктом 1.6 визначено, що загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (далі - оподатковуваний дохід).
Загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх нарахуванні (виплаті); доходів, які підлягають оподаткуванню у складі загального річного оподатковуваного доходу; доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим Законом.
Загальний річний оподатковуваний дохід дорівнює сумі загальних місячних оподатковуваних доходів, отриманих (нарахованих) протягом такого звітного податкового року.
Пунктом 17.2 ст.17 Закону №889-ІV встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з інших доходів, є:
а) для оподатковуваних доходів з джерелом їх походження з України - податковий агент;
в) для доходів, що виплачуються на користь платника податку фізичними особами, такий платник податку.
Відповідно до п.п 8.2.1 п. 8.2 ст.8 Закону №889-ІV платник податку, що отримує доходи, нараховані особою, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та
подати річну декларацію з цього податку. Особою, яка не є податковим агентом, відповідно до п.п 8.2.2 п. 8.2 ст.8 цього Закону вважається нерезидент або фізична особа, яка не має статусу суб'єкта підприємницької діяльності, або не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність.
Як вбачається з матеріалів справи згідно податковій звітності, яка подана відповідачем до органів ДПІ чистий дохід за 2009-2010рр. складає 0,00грн. Перевіркою встановлено, що сума доходу відповідача за 2009-2010р. складає 69000,00грн. Документи які свідчать про розмір валових витрат, як вбачається з акту перевірки відповідачем не надано.
Сума податку з доходів фізичних осіб, яка підлягає перерахуванню до бюджету складає 10350,00грн. (69000грн. х 15%).
Відповідно до п.п 16.3.4 п. 16.3 ст. 16 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює податковий орган за місцезнаходженням юридичної особи або її уповноваженого підрозділу.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до п. 20.1.18. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно пп.87.11. ст.87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 10350,00грн.
Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими, засновані на Законі та підтверджуються матеріалами справи, а відтак підлягають задоволенню.
Вступна та резолютивна частини постанови проголошені в судовому засіданні 07.08.2012р. Відповідно до ст. 163 КАС України постанову складено 13.08.2012р.
Керуючись ст.ст. 158, 160-163, 167 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб за 2008 - 2010 роки у сумі 10350 (десять тисяч триста п'ятдесят) грн. 00 коп. в дохід місцевого бюджету Центрального району м. Сімферополь (код податку 11010503, р/р 33218801700005, в ГУ ДКСУ в АРК, ЄДРПОУ 38040558, МФО 824026).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Москаленко С.А.