Постанова № 25600344, 08.08.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2012
Номер справи
2а/0570/8543/2012
Номер документу
25600344
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/8543/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А.С.

при секретарі Кобець О.А.

за участю:

представника позивача Платонової Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Донецьку справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500грн.,

В С Т А Н О В И В:

09 липня 2012 позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області, звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500грн./а.с.2/.

В обґрунтування позову зазначив, що рішенням Регіонального управління Департаменту з контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області від 10 травня 2012 №050178-2318-21-129 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 8500 грн. за порушення вимог ст.ст.15,15-3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Інформації про виконання зазначеного рішення до позивача не надходило.

Просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8500 (вісім тисяч п'ятсот)грн.00коп. до Державного бюджету України (код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 37989721, МФО 834016, ГУДКСУ у Донецькій області, р/р 31116106700053).

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала у повному обсязі, надала пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просила суд задовольнити позов.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про отримання судової повістки /а.с.30/ та розписка про вручення судової повістки /а.с.27/ заяв про відкладення розгляду справи судові не надавала. У судовому засіданні 23.07.12 року надала письмові заперечення /а.с.20-22/.

Відповідно до приписів ч.2 ч.4 ст.128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі доказів наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідив матеріали справи та наявні в ній письмові докази, судом встановлене наступне.

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2 ОСОБА_6 зареєстрована Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 12.03.2011 року в якості фізичної особи-підприємця. Адреса реєстрації : АДРЕСА_3, 87531, ІПН НОМЕР_1 /а.с.5/.

Згідно із положеннями ст.ст.16,18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», контроль за дотриманням цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції визначеної Законами.

Відповідно до Положення «Про департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.10.2011 №1289, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2007 за №116/13383, ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюють регіональні управління Департаменту.

Преамбулою Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» визначено, що цей Закон визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ратифікованим виноградним, спиртом етиловим ратифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

10 травня 2012 року Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області за результатами розгляду матеріалу про адміністративне правопорушення, допущені продавцем магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» (ФО-П ОСОБА_6) ОСОБА_4 /а.с.4-12/.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 13.01.2012 ДО №967535 13 січня 2012 року о 14 годині 45 хвилин ОСОБА_4 знаходячись на своєму робочому місці в магазині «ІНФОРМАЦІЯ_2», за адресою:АДРЕСА_2, продала неповнолітній ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 пляшку слабоалкогольного напою торгової марки «Шейк» ємкістю 0,33л. Правопорушення вчинене ОСОБА_4 кваліфіковано за ч.2 ст.156 КУпАП. /а.с.12/.

Відповідно до пояснень ОСОБА_4 вона працює продавцем лікеро-горілчаного відділу магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2», розташованому за адресою: АДРЕСА_2, 13 січня 2012 року о 14 годині 45 хвилин здійснила продаж слабоалкогольного напою торгової марки «Шейк» ємкістю 0,33л дівчині, яка не досягла повноліття/а.с.9/.

В поясненнях на ім'я начальника Іллічівського РВ ММУ ГУМВС в Донецькій області полковника міліції Моргун О.В., неповнолітня ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 вказала, що 13 січня 2012 року о 14 годині 45 хвилин зайшла до магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» за адресою: АДРЕСА_2 з ціллю придбати слабоалкогольний напій торгової марки «Шейк». Продавець магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» продала їй пляшку слабоалкогольного напою./а.с.10/.

Оперуповноваженим відділу кримінальної міліції в справах дітей Іллічівського РВ Маріупольського МУ ГУМВС України в Донецькій області капітаном міліції В. Ласицькою в рапорті від 13.01.2012 року зазначено, що нею в ході профілактичної роботи по району було виявлено факт реалізації неповнолітній особі пляшки слабоалкогольного напою торгової марки «Шейк» продавцем магазину «ІНФОРМАЦІЯ_2» ОСОБА_4 відносно якої було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.2 ст.156 КУпАП. На момент складання протоколу ліцензію на продаж алкогольних напоїв надано не було /а.с.11/.

Частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами, а саме: торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами в приміщеннях або на територіях, заборонених законом, або в інших місцях, визначених рішенням відповідного органу місцевого самоврядування, як таких, де роздрібна торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами заборонена, а так само торгівля пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями або тютюновими виробами через торгові автомати чи неповнолітніми особами, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, або продаж тютюнових виробів в упаковках, що містять менш як 20 сигарет або цигарок, чи поштучно (крім сигар).

Відповідно до постанови адміністративної комісії при Виконавчому комітеті Маріупольської міської ради від 08 лютого 2012 року, ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ч.2 ст.156 КУпАП/а.с.6/.

Факт перебування в трудових відносинах ФО-П ОСОБА_6 та ОСОБА_4 підтверджується матеріалами адміністративної комісії /а.с.5-12/ та письмовими запереченнями відповідача /а.с.20-22/.

В службовому листі за підписом головного державного податкового інспектору відділу ліцензування та контролю за обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів О.І. Атабєкова вказано, що ОСОБА_6 з 01.01.2010 року по 12.03.2012 року не зверталася до Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Донецькій області з відповідною заявою про отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями для здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями на території Донецької області /а.с.7/.

Відповідно до п.1,п.2 ч.1 ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

1) особами, які не досягли 18 років;

2) особам, які не досягли 18 років.

Відповідно до п.11 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

За дані порушення відповідно Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачена відповідальність.

Відповідно до ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляд штрафу за порушення вимог статті 153 цього Закону - 6800 гривень.

Відповідно до абз.5 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляд штрафу за здійснення оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до п.5 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 №790, однією з підстав для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

10 травня 2012 за результатами розгляду адміністративного матеріалу, рішенням Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Донецькій області № 050178-2318-21-129 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8500 грн. за порушення вимог ст.ст.15,15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» /а.с.3/.

11 травня 2012 Регіональним управлінням Департаменту САТ ДПС України у Донецькій області на адресу ОСОБА_6 було направлено вищезазначене рішення, яке було отримано 12.05.2012 року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення рекомендованого листа /а.с.4/

Відповідно до п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено в місячний термін в установленому законодавством порядку.

Рішення Регіонального управління Департаменту САТ ДПС України у Донецькій області № 050178-2318-21-129 від 10 березня 2012 року станом на момент розгляду справи не було оскаржено в адміністративному чи судовому порядку.

Відповідно до частини 5 ст.17 Закону України від 19.12.1995 року № 481/95-ВР та пункту 10 Постанови КМУ від 02.06.2003 року № 790 у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Враховуюче вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500грн. підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 99,100, 104, 105, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 8500грн. - задовольнити .

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_6 фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 8500 (вісім тисяч п'ятсот)грн.00коп. до Державного бюджету України (код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 37989721, МФО 834016, ГУДКСУ у Донецькій області, р/р 31116106700053).

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 08 серпня 2012 року в присутності представника позивача.

Постанова у повному обсязі складена та підписана 10 серпня 2012 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зеленов А. С.