ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2012 р. Справа № 2а/0470/4452/12 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чабаненко С.В.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного суду надійшов адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з вимогою: стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО, 37988155, код штрафу 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансови санкцій № 135952 від 16 лютого 2012 року, в сумі 510 гривень.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 22 грудня 2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої було виявлено порушення ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт» - без наявності ліцензійної картки, номер та серія свідоцтва про реєстрацію автомобіля не відповідає свідоцтву про реєстрацію вказаної в ліцензійній картці за яке передбачена статтею 60 абзацом 4 Закону України «Про автомобільний транспорт», що тягне за собою накладання штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 510 гривень..
В судове засідання сторони не прибули.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, однак подав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення якого належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи, заперечень до суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, та надані письмові докази, суд доходить висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 22 грудня 2011 року державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої було виявлено порушення визначених ст. 39 ЗУ «Про автомобільний транспорт» - без наявності ліцензійної картки, номер та серія свідоцтва про реєстрацію автомобіля не відповідає свідоцтву про реєстрацію вказаної в ліцензійній картці за яке передбачена статтею 60 абзацом 4 Закону України «Про автомобільний транспорт», що тягне за собою накладання штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 510 гривень.
За результатами проведеної перевірки було складено Акт№ 023302 від 22.12.2011р. проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
На підставі порушень, зазначених в Акті, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Дніпропетровській області Бузяковим P.M. 16 лютого 2012 року, винесено Постанову про застосування фінансових санкцій № 135952, якою до ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансові санкції у розмірі 510 гривень за порушення ним вимог чинного законодавства України.
Відповідачу була направлена копія вищезазначеної постанови, та отримана особисто ОСОБА_1, про, що свідчить підпис на постанові, але у добровільному порядку відповідач фінансову санкцію до Державного бюджету України не сплатив.
Згідно п.1 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 р. № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті (Головавтотрансінспекція - ГДІАТ) є урядовим органом державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, що діє у складі Мінтрансзв'язку і йому підпорядковується. На неї поряд з іншими функціями покладається здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства про автомобільний транспорт, зокрема за наявністю відповідної ліцензії та ліцензійної картки на транспортний засіб суб'єкта господарювання.
Відповідно до п.1 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи.
Основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування (п.4 зазначеного Положення...).
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 p. N 1567. Пунктом 12 зазначеного Порядку... передбачено, що рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства та інших нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки перевезень автомобільним транспортом здійснюється на підставі щотижневого графіка. У випадку виявлення порушень складається відповідний акт перевірки (п.п.20,21,22 Порядку...). Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю (п.25 Порядку...) За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій (п.27 Порядку...). Фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову (п.28 Порядку...).
Приймаючи рішення про застосування фінансової санкції - адміністративно-господарського штрафу до суб'єкта господарювання територіальне управління ГДІАТ у Дніпропетровській області діє як суб'єкт владних повноважень.
Відповідно ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно ст..28 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» N 1567 від 08.11.2006 року фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
У зв'язку з вищезазначеним суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 69-72, 86, 94, 160-162, 163, 167, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті та Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО, 37988155, код штрафу 21081100, ГУДКСУ у Дніпропетровській області) накладений на нього адміністративно-господарський штраф за порушення ним вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт по постанові про застосування фінансови санкцій № 135952 від 16 лютого 2012 року, в сумі 510 гривень.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Чабаненко