ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань залишення позовної заяви без розгляду
26 липня 2012 року Справа № 0870/5750/12
м. Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Хачатрян М.Т., за участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Завгороднього В.І., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області
про скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області про скасування наказу начальника ГУ МВС України в Запорізькій області від 16.04.2012 №584 «Про покарання працівників ОВС ГУМВС в області» в частині покарання позивача.
Представником відповідача подано до суду клопотання про залишення позовної заяви позивача до відповідача про скасування наказу начальника ГУМВС України в Запорізькій області від 16.04.2012 №584 «Про покарання працівників ОВС ГУМВС в області» без розгляду на підставі ч.2 ст.100 КАС України. Представник відповідача обґрунтовує своє клопотання пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду з позовом, встановленого ст.99 КАС України.
З матеріалів справи, наданої завіреної відповідачем копії наказу начальника ГУМВС України в Запорізькій області від 16.04.2012 №584 «Про покарання працівників ОВС ГУМВС в області» виходить, що позивач з даним наказом ознайомлений 15.05.2012, про що свідчить його підпис та запис про ознайомлення.
Адміністративний позов по даній справі надійшов до суду 14.06.2012.
Посилання відповідача на ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 01.06.2012 по справі №0870/5090/12 про відкриття провадження в адміністративній справі, в якій зазначено про те, що позивач 16.04.2012 дізнався про видачу начальником ГУМВС України в Запорізькій області наказу №584, суд не бере до уваги оскільки позовну заяву готував не позивач, а його представник, який детально не з'ясував всі обставини порушення трудових прав ОСОБА_1
Відповідно до ч.2, ч.3 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як зазначено у ч.1 ст.21 «Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України», затвердженого Законом України №3460-IV від 22.02.2006 «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України», дисциплінарне стягнення може бути оскаржено протягом трьох місяців з дня ознайомлення з наказом особи, на яку воно накладено.
Згідно з ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Суд вважає, що про порушення своїх прав та інтересів з боку відповідача позивач міг свідомо дізнатися лише після ознайомлення з матеріалами службової перевірки та наказом по особовому складу щодо його звільнення з органів внутрішніх справ України та наказом про його дисциплінарне покарання, тобто після власної оцінки у сукупності всіх зібраних документів в межах службової перевірки.
З поданого адміністративного позову та додатків до нього не вбачається пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду.
Таким чином, оскільки позивачем не пропущено строк звернення до адміністративного суду, то у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду має бути відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви позивача до відповідача про скасування наказу начальника ГУМВС України в Запорізькій області від 16.04.2012 №584 «Про покарання працівників ОВС ГУМВС в області» без розгляду на підставі ч.2 ст.100 КАС України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Прасов