Постанова № 25569991, 07.08.2012, Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.08.2012
Номер справи
117/4343/2012
Номер документу
25569991
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 117/4343/2012

ПОСТАНОВА

Іменем України

"07" серпня 2012 р. м. Саки

Суддя Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Щербіна Д.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим про визнання незаконним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка, ОСОБА_1, звернулася до суду з адміністративним позовом до Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим про визнання незаконним та скасування рішення 30 сесії 6 скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 366 від 28.03.2012р. «Про скасування рішення сесії Штормівської сільської ради», мотивуючи свої вимоги тим, що рішенням 16-ї сесії 6-го скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 204 від 07.06.2011р. позивачці надано дозвіл на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки із земель, не наданих у власність або постійне користування, в межах населеного пункту, для ведення особистого селянського господарства, на території Штормівської сільської ради площею 0,02 га по АДРЕСА_1. Але, рішенням 30 сесії 6 скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 366 від 28.03.2012р. «Про скасування рішення сесії Штормівської сільської ради» рішення Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 204 від 07.06.2011р. в частині надання дозволу на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки позивачці скасовано з мотивів того, що вказаною земельною ділянкою з 1980 року користується ОСОБА_2, що підтверджують мешканці с. Штормове і сусіди житлового багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2. Вважаючи, що позивач при винесені оскаржуємого рішення діяв незаконно, у зв'язку з чим просила позов задовольнити та скасувати це рішення.

У судове засідання позивач не з'явився, про дату, місце та час розгляду справи повідомлений належним чином, представник позивача надав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, просив позов задовольнити.

Відповідач, який був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

Згідно з ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи позовної заяви, суд дійшов висновку про задоволення позову.

Так, судом встановлено, що рішенням 16-ї сесії 6-го скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 204 від 07.06.2011р. «Про видачу дозволу громадянам України на складання проекту землеустрою по відводу земельних ділянок для отримання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки на території Штормівської сільської ради для будівництва житлових будинків, господарських будівель та споруд і ведення особистого селянського господарства» їй надано дозвіл на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки із земель, не наданих у власність або постійне користування, в межах населеного пункту, для ведення особистого селянського господарства, на території Штормівської сільської ради площею 0,02 га по АДРЕСА_1.

Рішенням 30 сесії 6 скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 366 від 28.03.2012р. «Про скасування рішення сесії Штормівської сільської ради» рішення Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 204 від 07.06.2011р. в частині надання дозволу на складання проекту землеустрою по відводу земельної ділянки позивачці скасовано з мотивів того, що вказаною земельною ділянкою з 1980 року користується ОСОБА_2, що підтверджують мешканці с. Штормове і сусіди житлового багатоквартирного будинку по АДРЕСА_2, а також приймаючи до уваги те, що згідно проекту забудови села Штормове в даному місці не запроектовані земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 144 Конституції України Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

Відповідно до п. б ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Частиною 1 статті 122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно з ч. 1 ст. 123 ЗК України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачені питання, які вирішуються виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради.

Так, відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ч. 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Згідно з рішенням Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (з наступними змінами) стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 15 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання скасування актів лише виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.

Статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено того, що сільська рада може скасувати своє рішення.

Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки відповідач не надав суду заперечень проти заявленого до них адміністративного позову та не з'явився до судового засідання, суд дійшов висновку про погодження відповідача з даним адміністративним позовом та необхідність задоволення адміністративного позову.

На підставі ст.ст. 19, 144 Конституції України, ст.ст. 121 - 123 ЗК України, ст.ст. 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ст.ст. 2, 8 - 11, 70, 71, 128, 160 - 163, 167 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Визнати незаконним та скасувати рішення 30-ї сесії 6-го скликання Штормівської сільської ради Сакського району АР Крим № 366 від 28.03.2012р. «Про скасування рішення сесії Штормівської сільської ради».

Стягнути зі Шторміського місцевого бюджету на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 32,19 грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Сакський міськрайонний суд АР Крим протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Щербіна Д. С.