Постанова № 25557005, 07.08.2012, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.08.2012
Номер справи
2а-1870/4725/12
Номер документу
25557005
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 серпня 2012 р. Справа № 2a-1870/4725/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соп'яненка О.В.

за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Алмаз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом, мотивуючи вимоги тим, що всупереч вимогам ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" відповідач не сплатив у строки та в порядку, передбаченому цим Законом адміністративно-господарські санкції в сумі 23 631грн. 58 коп. за незабезпечення виконання встановленого нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. За порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій була нарахована пеня у розмірі 28 грн. 38 коп. Просить стягнути з відповідача заборгованість в загальному розмірі 23 659 грн. 96 коп.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала із зазначених підстав. Додатково пояснила що заборгованість відповідачем не погашена.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився. Повістка про виклик відповідача в судове засідання була надіслана за місцем його реєстрації та зважаючи на норми ст. ст. 35, 40 КАС України вважається врученою.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст.19 Закону для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

У частині 9 статті 19 Закону визначено обов'язок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, зареєструватися у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подавати цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Частина 1 ст.20 Закону передбачає, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до ст.20 Закону адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

З самостійно поданого відповідачем звіту про зайнятість і працевлаштвання інвалідів вбачається, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу є 38 особа, середньорічна заробітна плата штатного працівника становить 11 816 грн. 00 коп., інваліди на підприємстві у 2011 році не працювали (а.с. 4. Виходячи з вимог ст. 19 Закону кількість робочих місць, призначених для забезпечення працевлаштування інвалідів, складає - 38х0,04=2 особи.

Як вбачається з довідки Сумського міського центру зайнятості протягом 2011 року ПП "Алмаз" не надавало звітів за формою 3-ПН із зазначенням можливості працевлаштування осіб із обмеженими фізичними можливостями (а.с. 5).

Відповідач не забезпечив встановленого нормативу робочих місць за 2011 рік, чим порушив вищезазначені вимоги Закону.

За 2 робочих місця, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами, відповідач повинен був сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 23 631грн. 58 коп. Адміністративного господарські санкції у встановлений законом строк (до 15 квітня 2012року) не були сплачені відповідачем. У зв'язку з цим та на підставі ч. 2 ст. 20 Закону позивачем була нарахована пеня за період з 16 квітня 2012 року по 24 квітня 2012 року в розмірі 28 грн. 38 коп. (а.с. 3).

Загальна сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального захисту інвалідів становить 23 659 грн. 96 коп. Доказів, які б свідчили про погашення вказаної суми недоїмки на день розгляду справи або ж спростували доводи позивача, суду не подано. Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку що вимоги про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій та нарахованої пені підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до приватного підприємства "Алмаз" про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Алмаз" (Сумська область, м. Суми, вул. Ковпака, 85, кв. 16, ід. код 31209075, р/р 26003310776, Ощадбанк, МФО 337568) на користь Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Горького, 2, м. Суми, ід. код 37970593, р/р 31212230700002, ГУДКСУ у Сумській області, МФО 837013) заборгованість в розмірі 23 659 грн. 96 коп. (двадцять три тисячі шістсот п'ятдесят дев'ять грн. 96 коп.), у тому числі адміністративно-господарські санкції в сумі 23 631грн. 58 коп., пеня - 28 грн. 38 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя (підпис) О.В. Соп'яненко

З оригіналом згідно

Суддя О.В. Соп'яненко