ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2012 р. Справа № 2-а-2366/12/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Варняка С.О.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора м.Нова Каховка в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс" про стягнення штрафних санкцій,
встановив:
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка, під час якої виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344- ІІІ (далі Закону № 2344-ІІІ), а саме: надання послуг ТОВ "Компанія "Югтранс" з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 Закону № 2344-ІІІ.
За результатами перевірки складено акт № 054165 від 18.01.2012 року, на підставі якого начальник територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області 21.02.2012 року виніс постанову № 137737 про застосування до ТОВ "Компанія "Югтранс" фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн. Просить позов задовольнити, стягнути з відповідача фінансову санкцію в сумі1700,00 грн.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив такі обставини.
18.01.2012 року державними інспекторами територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області проведена перевірка додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Відповідно до складеного акту № 054165 було виявлено порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт", надання послуг ТОВ "Компанія "Югтранс" з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких передбачено ст. 39 Закону № 2344-ІІІ, а саме: неоформлений витяг з паспорту маршруту, який виготовлений як фотокопія паспорта засвідчена печаткою організатора перевезень.
21.02.2012 року на підставі складеного акту начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції в Херсонській області винесено постанову № 137737 про застосування до ТОВ "Компанія "Югтранс" фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 5 Положення про утворення Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 територіальні управління відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Пункт 4 ч. 6 цього Положення передбачає право територіального управління проводити перевірку автомобільних транспортних засобів загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документами для регулярних пасажирських перевезень є:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршрута, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до ст.34 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Статтею 7 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування зобов'язані забезпечити розроблення паспортів маршрутів. Порядок розроблення паспорту маршруту та затвердження паспорту маршруту визначає центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту.
Форма паспорта міського та приміського автобусного маршруту загального користування, форма паспорта міжміського автобусного маршруту загального користування та Інструкція про порядок складання та ведення паспортів міського, приміського, міжміського та міжнародного автобусних маршрутів загального користування, затверджено наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 27.12.2004 р. № 1142 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.02.2005 р. за № 248/10528.
Згідно з п.1 наказу паспорт автобусного маршруту загального користування розробляє перевізник, погоджує його з місцевим органом Державтоінспекції та подає заявнику перевезень для затвердження.
Пунктом 1.3 наказу передбачено, що до паспорта додаються: копії ліцензії на право надання послуг із перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування, договору із замовником перевезень, договорів про надання послуг користування. Дані документи є невід'ємною частиною паспорта маршруту.
Відповідно до п.1.7 наказу витяг із паспорта схеми автобусного маршруту загального користування, розкладу руху автобуса, графік режиму роботи водія і таблиця вартості проїзду, підписані власником транспортних засобів або керівником підприємства та погоджені із замовником перевезень, надаються водію, який виконує перевезення на маршруті.
Ст. 60 Закону № 2344-Ш передбачає застосування до автомобільних перевізників стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 „Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором.
Оцінивши докази у справі відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, суд приходить до висновку, що відповідачем було здійснено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме в частині експлуатації автомобіля без наявності ліцензійної картки. Таким чином суд приходить до висновку щодо задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 94, 158, 159, 161, 162, 163 КАС
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Югтранс" (74900, вул. Дзержинського, 47, м. Нова Каховка) в дохід державного бюджету на р/р 31117106700012, УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Н. Каховка, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977, фінансові санкції по постанові від 21.02.2012р. № 137737 в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Варняк С.О.
кат. 3.7.2