Рішення № 25552862, 06.08.2012, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
06.08.2012
Номер справи
14/5025/672/12
Номер документу
25552862
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"06" серпня 2012 р.Справа № 14/5025/672/12

За позовом Прокурора Дунаєвецького району м. Дунаївці в інтересах держави в особі Дунаєвецької міської ради, м. Дунаївці

до відкритого акціонерного товариства "Укрнафта", м. Київ

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки

Суддя Гладюк Ю.В.

Представники сторін:

Позивача: не з'явився

Відповідача: Мачківський О.М. -за довіреністю

Прокуратури: Лугова Н.П. -помічник прокурора м. Хмельницького

з перервою в судовому засіданні

Суть спору: прокурор, в інтересах позивача просить суд внести зміни до укладеного між сторонами 28 березня 2006 року договору оренди землі, зареєстрованого Дунаєвецьким районним відділом Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 24.03.06р. за № 040675300003, виклавши в наступній редакції:

пункт 1.4. - „Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2435423, 97 грн.";

пункт 9 -„Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 124 966, 8 грн.".

Обгрунтовуючи позов, прокурор вказує таке.

Пунктом 13 договору сторони передбачили, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.

Податковим кодексом України, зокрема п. 5.1. ст. 288 встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. Ст. 275 Податкового кодексу України визначає розміри ставок податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Відповідно до рішення п'ятнадцятої сесії VI скликання Дунаєвецької міської ради від 24.01.2012 № 6-15/2012р. змінено ставку земельного податку на земельні ділянки в межах м. Дунаївці, грошову оцінку яких не проведено та затверджено у розмірі 0,84 грн. за кв.м. З урахуванням диференціації ставка становить 2,52 грн. за кв.м.

За умовами п.9 договору (відповідно до додаткової угоди від 28.05.2010) орендна плата становить 38 085,12 грн./рік, тоді як згідно вимог Закону України № 4235-УІ від 22.12.2011 „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів", рішень сесії Дунаєвецької міської ради № 12-3/2011 від 12.01.2011 та

№ 6-15/2012 від 24.01.2012 розмір орендної плати за користування вказаною земельною ділянкою з 01.01.2012 року повинен становити 124 966,8 грн. виходячи з такого розрахунку:

- відповідно до рішення сесії Дунаєвецької міської ради № 6-15/2012 від 24.01.2012 ставка земельного податку на земельні ділянки в межах населеного пункту м. Дунаївці, грошову оцінку яких не проведено становить 0,84 грн./кв.м., з урахуванням диференціації у 3 рази відповідно до ст.275 Податкового кодексу України становить 2.52 грн./кв.м.;

- відповідно до рішення сесії Дунаєвецької міської ради № 12-3/2012 від 12.01.2011 розмір річної орендної плати за земельні ділянки, на яких розміщено та обслуговуються об'єкти АЗС складає ставку земельного податку з врахуванням збільшуваного коефіцієнта 6 ;

- отже 2.52 (ставка податку з врахування диференціації) х 8265 (розмір земельної ділянки) х 6 (збільшуваний коефіцієнт) = 124 966,8.

Листами від 27.01.2011, 12.04.2011, 16.05.2011, 24.01.2012 Дунаєвецька міська рада зверталась до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди землі від 24.03.2006р. з метою приведення орендної плати за договором до мінімального розміру, встановленого законодавством, з посиланням на зміну ставок земельного податку. У відповідь на останній лист, 14.02.2012 адміністрація ВАТ „Укрнафта" відмовилась від підписання запропонованої додаткової угоди.

Згідно ст. 23 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін. Орендар має право вимагати відповідного зменшення орендної плати в разі, якщо стан орендованої земельної ділянки погіршився не з його вини.

Станом на 2011 рік жодного разу розмір орендної плати не переглядався, проте законодавство щодо обчислення розмірів орендної плати за оренду земель державної та комунальної власності змінювалось.

Відповідно до ст. 30 Закону України „Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку згідно ст. 188 ГК України.

Таким чином, встановивши підстави для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом мінімальному розміру, Дунаєвецька міська рада вправі вимагати від орендаря приведення цього договору у відповідність до вимог законодавства, шляхом внесення відповідних змін.

Представник позивача в процесі розгляду справи позов підтримував, наполягав на його задоволенні, надіслав клопотання про розгляд справи в судовому засіданні 06.08.12р. без його участі.

Представник прокуратури в засіданні суду позов також підтримав, просив його задовольнити з викладених підстав.

Представник відповідача в судових засіданнях та відповідач у письмовому відзиві позов не визнають, вказуючи таке.

З комплексного аналізу законодавчих приписів, які регулюють сплату орендної плати за землю, вбачається обов'язковість здійснення орендної плати виключно на умовах, узгоджених сторонами договору оренди землі, а будь-які зміни орендної плати у грошовому вираженні вимагають погодження сторін, а в разі недосягнення згоди з цього приводу таке питання вирішується в судовому порядку, як це передбачено ст. ст. 23, 30 Закону України „Про оренду землі".

Укладаючи договір оренди земельної ділянки, яка розташована за адресою: м. Дунаївці, вул. Шевченка, 160, сторони погодились, що розмір орендної плати становить 24 596,60 грн. на рік та відповідно 2 049,72 грн. на місяць (п. 9 договору).

Враховуючи зміни, які були внесені до договору у період 2009-2011 роки, станом на дату звернення прокурора з позовною заявою до суду плата становить - 114 552,90 грн., тобто майже у п'ять разів більше ніж на дату укладання Договору.

Згідно п. 13 договору розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої

земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законом.

Вищий Спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ в ухвалі від 08.06.2011 року № 6-2914 св 11(справа про внесення змін до договору оренди землі) зазначив, що умови договору оренди землі не зобов'язують сторони вносити зміни до договору, зокрема, збільшувати чи зменшувати розмір орендної плати, а лише зобов'язують за певних обставин переглянути умови договору.

Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом (ч. 1 ст. 651 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 188 ГК України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду (ч. 2 ст. 188 ГК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 652 ЦК України якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов: 1. в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане; 2. зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися; 3. виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору; 4. із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Таким чином, стаття 652 ЦК України встановлює правила, спрямовані на захист інтересів сторін договору у разі істотної зміни обставин. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, та у разі недосягнення сторонами згоди щодо приведення договору у відповідність з істотно зміненими обставинами, договір може бути розірваний, а з підстав, передбачених частиною 4 статті 652 Цивільного кодексу України, -змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно чотирьох умов.

Тобто, прокурор, посилаючись на приписи цієї статті, як на підставу для внесення змін до договору оренди землі у судовому порядку, мав би довести суду та підтвердити належними доказами наявність одночасно усіх чотирьох умов передбачених ч. 2 ст. 652 ЦК України.

У позовній заяві прокурор посилається на неодноразові звернення Дунаєвецької міської ради листами від 27.01.2011 року, від 12.04.2011 року; від 16.05.2011 року з пропозицією укласти додаткову угоду до договору оренди з метою приведення орендної плати за договором до мінімального розміру, встановленого законодавством, з посиланням на ціни ставок земельного податку.

Зазначене не відповідає дійсності оскільки, по-перше, листи на які посилається прокурор стосуються зміни умов договору, які відбулись на підставі додаткової угоди від 16.11.2011 року, по - друге, приведення орендної плати за договором до мінімального розміру, встановленого законодавством, не є аргументованим та таким, що відповідає дійсності, як у випадку укладання додаткової угоди від 16.11.2011 року так і у випадку вимоги прокурора змінити розмір орендної плати у судовому порядку, з огляду на таке.

Відповідно до п. 288.5.1 ст. 288 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу, для інших категорій земель, не може бути меншою -трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом та не може перевищувати -12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (п. 274.1 ст. 274 ПК України).

Згідно п. 275.1 ст. 275 ПК України ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюються для населених пунктів з чисельністю населення від 10 000 до 20 000 осіб у розмірі - 0,84 грн. за 1 кв. метр.

На підставі п. 275.3 ст. 275 ПК України ставки податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь та земель лісогосподарського призначення) диференціюють та затверджують відповідні сільські, селищні, міські ради виходячи із ставок податку, встановлених пунктом 275.1 цієї статті, функціонального використання та місцезнаходження земельної ділянки, але не більше трикратного розміру цих ставок податку, з урахуванням коефіцієнтів, установлених пунктом 275.2 цієї статті.

Таким чином, мінімальний розмір орендної плати, встановлений законодавством, становить 62 483,40 грн. та розраховується за наступною формулою:

0,84 (земельний податок) х 3 (коефіцієнт диференціації) х 8265 (розмір земельної ділянки) х 3% (мінімальний розмір орендної плати, встановлений ПК України) = 62 483,40 грн.

Враховуючи те, що фактичний розмір орендної плати, який сплачується ПАТ „Укрнафта" станом на дату звернення прокурора до суду (що підтверджується податковою декларацією на 2012 рік та відповідними платіжними дорученнями) (копії додаються), становить 114 552,90 гри., що майже у два рази більше ніж мінімальний розмір встановлений законом, посилання прокурора на необхідність приведення умов договору до вимог закону, як на підставу внесення змін до договору у судовому порядку, є необгрунтованим, безпідставним та таким, що не відповідає фактичним обставинам справи та доказам наявним в матеріалах.

Поряд з цим, представник відповідача подав клопотання про залишення позову без розгляду в силу того, що відносини з приводу оренди землі на території м. Дунаївці поширюються лише на сторін договору що виключає державні інтереси. Таким чином, подання, в даному випадку, позову прокурором є неправомірним, в зв'язку з чип даний позов підлягає залишенню без розгляду відповідно до п. 1. ч.1 ст. 81 ГПК.

Крім того, представник відповідача подав клопотання про передачу справи за територіальною підсудністю до господарського суду м. Києва. Клопотання мотивоване тим, що згідно ст. 15 ГПК України справи у спорах, що виникають при зміні договорів розглядаються судом за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором вчинити певні дії на користь другої сторони. Тому, оскільки відповідач знаходиться у м. Києві, справа підлягає розгляду в господарському суді м. Києва.

Вказані клопотання задоволенню не підлягають, оскільки питання територіальної підсудності вирішено господарським судом Київської області в ухвалі від 6 червня 2012 року, а підстави звернення з позовом саме прокурором, які наведені у позові визнані судом такими, що узгоджуються з приписами законодавства.

Розглядом матеріалів встановлено.

2 серпня 2005 року комісією у складі представників позивача, відповідача, відділу земельних ресурсів, архітектури та будівництва, санепідемстанції та екологічної інспекції проведено вибір та обстеження запроектованої до відведення в оренду земельної ділянки у м. Дунаївці. Вул. Шевченка, 160, площею 0, 8265, в результаті якого складено акт з висновком, що зазначена земельна ділянка може бути відведена в оренду для роздрібної торгівлі та комерційних послуг. До акту додано схему зазначеної земельної ділянки. Цього ж 5 серпня 2005 року складено акт встановлення меж земельної ділянки.

7 лютого 2006 року Дунаєвецькою міською радою прийнято рішення № 24 - 26/2006 р. згідно якого затверджено проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передано в оренду земельні ділянки строком на двадцять п'ять років ВАТ „Укрнафта" (м. Київ, Шевченківський район, пров. Несторівський, 3 -5) площею 0, 8265 га. (землі несільськогосподарського призначення) для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (обслуговування АЗС) в м. Дунаївці по вул. Шевченка, 160.

28 березня 2006 року між відповідачем та позивачем укладено договір, згідно якого орендодавець (позивач) надає, а орендар (відповідач) приймає в строкове платне

користування земельну ділянку із земель резервних територій м. Дунаївці, яка знаходиться в м. Дунаївці по вул. Шевченка, 160.

В оренду передається земельна ділянка загальною площею 0, 8265 га., у тому числі

0, 8265 га. для роздрібної торгівлі та комерційних послуг (п. 2). Договір укладено на 25 років (п. 8). Нормативна грошова оцінка земельної ділянки не проведена (п.5). Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 24 596, 60 грн. за рік (п. 9). В силу п. 10 обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції. Орендна плата вноситься у такі строки: два рази на рік в рівних частинах до 15 лютого і до 15 серпня (п. 11).

Відповідно п. 13 розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі: зміни умов господарювання передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках передбачених законодавством.

Згідно п. 36 зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.

Договір підписаний обома сторонами та скріплений їх печатками.

Прийом -передача земельної ділянки (зазначеної в договорі) від орендодавця до орендаря здійснена за актом прийому -передачі від 28 березня 2006 року за підписом обох сторін, копія якого наявна в матеріалах. Крім того, у справі наявний акт приймання передачі відповідачем межових знаків земельної ділянки, зон обмежень на зберігання.

До вказаного договору сторонами укладено додаткові угоди:

- від 12 березня 2009 року про встановлення розміру річної орендної плати згідно розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, грошова оцінка якої не проведена, де внесено зміни у п. 9 основного договору, виклавши його в такій редакції: „Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі -36 894, 96 грн. за рік"; п. 10 договору викладено в такій редакції „Обчислення розміру орендної плати за земельні ділянки приватної власності здійснюється з урахуванням індексації. Одчислення розміру орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, за затвердженими КМУ іормами, що заповнюються під час укладання або зміни умов договору оренди чи продовження його дії"; п. 11 -„орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем попереднього місяця". До угоди підписаний розрахунок орендної плати.;

- від 28 травня 2010 року про встановлення розміру річної орендної плати згідно розрахунку розміру орендної плати за земельну ділянку державної або комунальної власності, грошова оцінка якої не проведена. Пункт 9 викладено в такій редакції : „Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 38 085, 12 грн. за рік. До додаткової угоди подано розрахунок плати на 28 травня 2010 року (підписаний обома сторонами);

- від 16 листопада 2011 року згідно якої сторони внесли зміни: - в преамбулу договору виклавши в наступній редакції:"Орендодавець Дунаєвецька міська рада Дунаєвецького району Хмельницької області в особі міського голови Небельського С.Б., діючого на підставі ст. 42 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Дунаєвецької міської ради № 24 -26/2006 р. від 7 лютого 2006 року, з одного боку, та орендар ВАТ „Укрнафта", в особі начальника ВРНП по Хмельницькій області Андреюка В.Є., який діє на підставі довіреності № юр - 27 / д від 5 січня 2006 року з другого уклали цей договір про нижченаведене" викладено в такій редакції: „Орендодавець (уповноважена ним особа) Дунаєвецька міська рада в особі міського голови Небельського С.Б., діючого на підставі ст. 42 Закону

України „Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Дунаєвецької міської виборчої комісії № 11 від 4 листопада 2010 року, з одного боку, та орендар ПАТ „Укрнафта", в особі начальника ВРНП по Хмельницькій області Андреюка В.Є., який діє на підставі довіреності № 1968 від 6 квітня 2011 року, з другого, на підставі ч. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст. ст. 275, 288 Податкового кодексу України", Рішення Дунаєвецької міської ради № 3-3/2011р. від 12 січня 2011 року уклали цей договір про наступне"; Редакцію пункту 9 змінено -„орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі в розмірі 114 552, 90 грн. за рік". До договору надано розрахунок орендної плати на 13 січня 2011 року за підписом сторін.

Зазначені додаткові угоди підписані обома сторонами та скріплені їх печатками. Крім того. До матеріалів надано проект додаткової угоди від 24 січня 2012 року та розрахунок оренди в сумі 124 966, 80 грн. (не містить підписів).

Названі зміни вносились сторонами у зв'язку з :

- Рішенням Дунаєвецької міської ради від 25 січня 2008 року № 11 -15/2008р. про внесення змін до рішення 4 сесії міської ради № 37 від 12.12.02р. „Про встановлення орендної плати за землю", рішення 11 сесії міської ради № 3 -11/2004 р. „Про впорядкування орендної плати за землю" (в частині розміщення й обслуговування АЗС) виклавши їх в такій редакції: „Для розміщення, обслуговування АЗС, об'єктів енергопостачальних організацій та мобільного зв'язку ставка земельного податку з урахуванням збільшуваного коефіцієнта 12";

- Рішенням від 25 січня 2008 року № 9 -15/2008 р. про встановлення ставки земельного податку за земельні ділянки в межах населених пунктів, грошову оцінку яких не проведено, для м. Дунаївці -0, 24 грн. за 1 м.кв; Пункти 2 і 3 рішення - диференціювати середню ставку земельного податку встановлену згідно п. 1 цього рішення, ч. 2 ст. 7 Закону України „Про плату за землю" у рази. Встановлені ставки земельного податку застосовуються з урахуванням коефіцієнтів індексації, визначених Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.

- Рішенням від 26 травня 2010 року № 27 -31 / 2010 р., відповідно до якого затверджено розмір ставок земельного податку з 30 квітня 2010 року за землі населеного пункту м. Дунаївці у розмірі 15 360 грн. за 1 га. на рік.

- Рішенням від 12 січня 2011 року № 3 -3 / 2011 р., в силу якого затверджено ставки земельного податку за земельні ділянки (за винятком сільськогосподарських угідь) в межах населеного пункту м. Дунаївці, грошову оцінку яких не проведено, в розмірі 0, 77 грн. за кв. м. ; диференціювати середню ставку земельного податку встановлену згідно п. 1 цього рішення, відповідно до ст. 275 Податкового кодексу України у три рази.

- Рішенням від 12 січня 2011 року № 12 -3 / 2011 р. згідно якого для розміщення та обслуговування об'єктів АЗС та мобільного зв'язку ставка земельного податку визначається з урахуванням коефіцієнта 6.

- Рішенням від 24 січня 2012 року № 6 - 15 / 2012 р. за яким ставку земельного податку за земельні ділянки в межах населеного пункту м. Дунаївці, грошову оцінку яких не проведено затверджено в розмірі 0, 84 грн. за кв. м., що диференційована у три рази.

До матеріалів також надано копії матеріалів переписки між сторонами щодо зміни договору: від 11 лютого 2012 року (пропозиція відповідача залишити на 2012 рік орендну плату в розмірі 114 552, 90 грн.), № 02 - 11/55 від 24 січня 2012 року, № 367, 264 від 12 квітня 2011 року, 54 від 27 січня 2011 року, № 55 від 24 січня 2012 року (вимога укладення додаткової угоди).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, прокурора та давши їм оцінку в сукупності суд прийшов до висновку про

обґрунтованість позову, а тому необхідність його часткового задоволення виходячи з наступного.

Згідно п. 13 договору оренди однією з підстав перегляду розміру орендної плати сторони визначили зміну розміру земельного податку. Разом з підписанням додаткових угод до договору оренди сторонами підписувався розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку комунальної власності, грошова оцінка якої не проведена. З останнього розрахунку, яким розмір орендної плати визначений в сумі 114552,90 грн. вбачається застосування ставки земельного податку в розмірі 77 копійки за 1 кв.метр. Рішенням Дунаєвецької міської ради ставка земельного податку змінена та становить 84 копійки за кв. метр. За умовами договору дана обставина є підставою для перегляду розміру орендної плати. Тому доводи відповідача щодо відсутності підстави для перегляду не можна вважати обґрунтованими.

Судом відмічається обґрунтованість доводів відповідача стосовно того, що даний позов не спрямований на приведення розміру орендної плати до мінімального встановленого законодавством. Фактично позов прокурора спрямований на приведення розміру орендної плати до розміру визначеного договором за умови зміни розміру ставки земельного податку. Так, заперечуючи проти позову відповідач не враховує, що застосування коефіцієнту 6, який визначений рішенням Дунаєвецької міськради від 12.01.2011 року № 12-3/2011 ним погоджено в договорі при підписанні останньої додаткової угоди до договору та розрахунку орендної плати, в зв'язку з чим розмір орендної плати й визначений в сумі 114552,90 грн. Вимога ж орендодавця про зміну розміру орендної плати обумовлена виключно зміною розміру земельного податку з 77 копійок на 84 копійки.

Отже позов прокурора про зміну договору в частині зміни розміру орендної плати обґрунтований та підлягає задоволенню.

Стосовно ж вимоги про внесення змін в пункт 1.4 договору, за змістом якої нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2435423,97 грн. суд відмічає безпідставність та необґрунтованість такої вимоги з огляду на те, що договір не містить пункту 1.4, а також те, що нормативно грошова оцінка орендованої земельної ділянки не проводилась. Також вимоги в цій частині позову не обґрунтовувались в позовній заяві та не підтримувались прокурором та позивачем в процесі розгляду справи. В той же час відмова від позову позивачем та прокурором в цій частині позову не заявлялась, а тому він вирішується судом по суті.

Судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Внести зміни в п. 9 договору оренди землі від 28 березня 2006 року, укладеного між Дунаєвецькою міською радою та відкритим акціонерним товариством „Укрнафта", зареєстрованого Дунаєвецьким районним відділом Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 24 березня 2006 року за № 040675300003, виклавши його в наступній редакції :

„Орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 124 966, 8 грн.".

В задоволенні позову, в частині внесення змін в п. 1.4. договору оренди землі від 28 березня 2006 року, укладеного між Дунаєвецькою міською радою та відкритим акціонерним товариством „Укрнафта", зареєстрованого Дунаєвецьким районним відділом Хмельницької регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру" 24 березня 2006 року за № 040675300003, виклавши його в наступній редакції:

„Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2435423, 97 грн." -відмовити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства „Укрнафта" (м. Київ, Пров. Несторівський, 3 / 5, код 00135390, р / р 26005052402401, МФО 035405, ЗАТ КБ „Приват Банк") в дохід державного бюджету України (одержувач коштів -УДКСУ у м. Хмельницький, код 38045529, банк -ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, МФО - 815013, рах. 31218206783002, код класифікації - 22030001, призначення платежу -„Судовий збір, код 03500128, пункт ставок судового збору") - 1 073 грн. судового збору.

Видати наказ.

Суддя Ю.В. Гладюк

Віддрук. 5 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу (рек. з пов. - Хмельницька обл., м. Дунаївці, вул. Гагаріна, 16)

3 - відповідачу

4,5 - прокуратурі району та області