ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
06 серпня 2012 р. № 2а-6895/12/1370
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сакалош Володимир Миколайович, перевіривши матеріали адміністративного позову Бориславської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови, -
в с т а н о в и в :
03 серпня 2012 року до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Бориславської міської ради про скасування постанови державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про відкриття виконавчого провадження від 16.07.2012 року ВП № 33446070.
Як вбачається з матеріалів позову позивач отримав постанову ВП №33446070 від 16.07.2012 року, винесену державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, про відкриття виконавчого провадження щодо виконання наказу Господарського суду Львівської області № 6/108 від 16.03.2009 року про звернення стягнення на предмет іпотеки –нежитлову будівлю, що знаходиться за адресою: Львівська область, м. Борислав, вул. Івасюка, 9. При цьому, позивач вважає, що вказана постанова є незаконною та необґрунтованою.
При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів згідно з ч.2 цієї ж статті можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як вбачається з ч.2 ст. 181 КАС України позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатись про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з позовних вимог позивач дізнався про порушення відповідачем його прав 16.07.2012 року, доказів протилежного суду не представив. З урахуванням викладеного, позивач повинен був звернутись до суду у строк не пізніше 26.07.2012 року.
У позовній заяві зазначено дату її оформлення –31.07.2012 року. Згідно поштового штампу на конверті позовну заяву відправлено позивачем 01.08.2012 року.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.
Суд також бере до уваги те, що до позовної заяви не долучено клопотання про поновлення строку звернення до суду. Крім того, зі змісту позовної заяви та долучених до неї документів не вбачається пропущення строку оскарження рішення суб’єкта владних повноважень з поважних причин.
Відповідно до ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Керуючись ст.ст. 100, 155, 165, 181 КАС України, суд –
у х в а л и в :
Позовну заяву Управління Бориславської міської ради до підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) В.М. Сакалош
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Сакалош