ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
справа № 5020-12/412
ПОСТАНОВА
і м е н е м У к р а ї н и
"02" грудня 2008 р. 12:23 м. Севастополь
Господарського суду міста Севастополя у складі
судді Харченко І.А.,
при секретарі Сінельник К.А.,
за участю представників:
позивача –Густа Н.В., довіреність №15 від 04.03.2008, представник;
відповідача – Савельєва В.В., довіреність №2386/10-055 від 08.09.2008, головний державний податковий інспектор юридичного відділу;
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи №5020-12/412 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “АТ-Крим” до Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000362330 від 04.02.2008,
Суть спору:
04.07.2008 Товариство з обмеженою відповідальністю “АТ-Крим” звернулось в порядку статей 17, 104, 105 Кодексу адміністративного судочинства України” до господарського суду з позовної заявою (вх. №1754) до Державної податкової інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя про визнання недійсним рішення №0000362330 від 04.02.2008 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 35758,65 грн. за порушення пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Ухвалою від 07.07.2008 позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “АТ-Крим” залишена без руху, повідомлено позивача про необхідність виправити недоліки позовної заяви, а саме: додати копію позовної заяви та копії всіх документів, що приєднані до неї, відповідно до кількості відповідачів в строк до 21.07.2008.
17.07.2008 від позивача надійшла заява на виконання ухвали суду від 07.07.2008.
Ухвалою від 18.07.2008 відкрито провадження у справі №5020-12/412, призначено попереднє судове засідання.
Відповідач надав суду заперечення на адміністративний позов, позовні вимоги не визнав по мотивам викладеним в ньому, основні з них складаються в тому, що перевіркою встановлено, що на складі, який належить позивачу, не забезпечено дотримання вимог пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у зв’язку з чим до позивача засновані штрафні санкції в розмірі 35758,65 грн. Зазначив, що примірник акту перевірки був отриманий працівником ТОВ «АТ-Крим»Тинянською І.С.
Згідно статей 27-32, 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні представникам сторін роз’яснені процесуальні права та обов’язки.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав представників сторін, суд,
в с т а н о в и в :
27.12.2007 Державною податковою адміністрацією в Автономній Республіці Крим (надалі Податкова адміністрація) проведено перевірку складу, розташованого в місті Євпаторія, вул. Загородня, 36-А, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю „АТ-Крим” (Надалі ТОВ „АТ-Крим”), щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, про що складено акт №27030033/2330/23199458. Перевірку проведено у присутності касира Тинянської І.С., яка підписала акт перевірки без заперечень (арк.с. 7-8).
В акті перевірки зафіксовано, що на складі при реалізації споживачу продуктів харчування на загальну суму 5861,88 грн. (видаткові накладні від 27.12.2007 №РН-0017662 на суму 2098,98 грн., №РН-0017650 (склад №1) на суму 2472,54 грн., №РН-0017650(склад №4) на суму 1290,36 грн.) розрахункову операцію через РРО не проведене, розрахунковий документ встановленої форми споживачу не видано.
Крім того, в акті перевірки зафіксовано, що на місці проведення розрахункових операцій знаходилися готівкові кошти у розмірі 15845,00 грн., а у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій типу Міnі ФП (заводський №ПР57200070, свідоцтво №27030037611 від 26.03.2007 видано ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя) вказана сума розмірі 8761,27 грн. Невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, склала 7083,73 грн. (з врахуванням реалізації у розмірі 5861,88 грн., здійсненої без застосування РРО).
Крім того, за перевіркою книги обліку розрахункових операцій №2702005080/3 (зареєстрована 22.05.2007) встановлено незабезпечення роздрукування фіскального звітного чека 15.10.2007.
Тобто, згідно акту перевірки, ТОВ „АТ-Крим” не забезпечило дотримання вимог пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки Державною податковою інспекцією у Нахімовському районі міста Севастополя (Надалі Інспекція) прийнято рішення від 04.02.2008 №0000362330 про застосування до ТОВ „АТ-Крим” штрафних санкцій у розмірі 35758,65грн.
Відповідно до пунктів 1, 9, 13 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
У відповідності зі статтею 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" розрахунковою операцією є приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків тощо за місцем реалізації товарів (послуг). При цьому місцем проведення розрахунків є місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти.
Підпунктом 4.4 пункту 4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України №614 від 01.12.2000 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за №107/5298) передбачено, що реєстрація продажу товару (надання послуги) через реєстратор розрахункових операцій проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції.
Пунктом 4.5 названого Порядку встановлено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій.
Відповідно до статей 15, 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Відповідно до частини 7 статті 11-1 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позаплановими перевірками вважаються перевірки в межах повноважень податкових органів, зазначених Законами України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг”, “Про державне регулювання виробництва і обороту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів”.
Відповідно до статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби у встановленому законом порядку мають право здійснювати на підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності і у громадян, у тому числі громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, перевірки показників електронних контрольно-касових апаратів і комп'ютерних систем, які застосовуються при розрахунках за готівку із споживачами.
Порядок та підстави проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, що використовують реєстратори розрахункових операцій, визначаються саме Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та п.3 додатку 1 до наказу ДПА України від 27.05.2005 №355 "Про затвердження методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків" та проводяться за щомісячними планами органів державної податкової служби.
Перевірку складу (м. Євпаторія, вул. Загородня, 36-А), що належить ТОВ „АТ-Крим”, у встановленому порядку було включено до плану проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності. На проведення перевірки були оформлені направлення від 24.12.2007 №02263/2, 02264/2 реквізити яких відображені в акті перевірки. При цьому направлення на перевірку вручено касиру, про що зроблено відмітку у направленнях (арк.с.35)
Що стосується посилання позивача на неправомірність проведення Податковою адміністрацією контрольної закупки, то це не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки в даному випадку контрольна закупка не проводилась.
Факт порушення законодавства встановлено актом перевірки та описом коштів на місці розрахунків (арк.с.36). Посилання позивача на ту обставину, що касир Тинянська на час перевірки була вже звільнена, суд оцінює критично, тому що питання трудових відносин на підприємстві не є предметом розгляду цієї справи.
За таких обставин, суд дійшов висновку про неможливість задоволення позову.
Керуючись статтями 2, 3, 15, 16 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", статтями 69, 70, 71, 79, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П о с т а н о в и в :
У задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя І.А. Харченко
Постанова складена та підписана
в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України
08.12.2008.
Розсилка:
1. ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя (99001, м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 74)
2. ТОВ „АТ-Крим” (99001, м. Севастополь, площа Ластова, 3)