ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Комінтерну, 16тел. 230-31-77 ПОСТАНОВА
Іменем України
"18" листопада 2008 р. Справа № 13/2/А15/254-08
16 год. 40 хв.
Господарський суд Київської області у складі колегії суддів: Рябцевої О.О. (головуючий), Євграфової Є.П. та Антонової В.М. розглянув
позов Державного підприємства "Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень "Укррефтранс", Київська обл., м. Фастів
до Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області, м. Київ
про визнання протиправним та скасування рішення № 112 від 26.03.2008 р.
Секретар судового засідання Совенко Д.В.
за участю представників:
від позивача: Сайчишин А.І. (дов. № 7/20 від 29.12.2007 р.), Чернега Н.Д. (дов. № 7/19 від 29.12.2007 р.), Моренець О.В. (дов. № 7/2271 від 08.08.2008 р.);
від відповідача: Смирнова К.А. (дов. № 1-2025 від 10.09.2008 р.).
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 18.11.2008р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови, про дату виготовлення постанови у повному обсязі повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови.
Суть спору:
До господарського суду Київської області з окружного адміністративного суду м. Києва на підставі п. 3 ч. 1 ст. 22 КАСУ надійшла справа № 13/2 за позовом Державного підприємства "Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень "Укррефтранс" до Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області про визнання недійсним рішення № 112 від 26.03.2008р., винесене на підставі акта ревізії КРВ у м. Фастові і Фастівському районі від 13.03.2008р. № 30-31/26; визнання недійсним припису №116 від 26.03.2008 р. органу державного контролю за цінами Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області; скасування акта перевірки № 156 від 13.03.2008р.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідачем в ході здійснення перевірки не приймалися до уваги документи, які надавалися працівниками позивача та мали значення для об`єктивної оцінки проведення ревізії, як наслідок до акта перевірки від 13.03.2008 рю № 156 і акта ревізії КРВ у м. Фастові і Фастівському районі від 13.03.2008 р. № 30-31/26 було внесено необгрунтовану інформацію, без врахування всіх обставин, а саме: щодо Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коефіцієнтів, затверджених наказом Мінтрансу від 15.05.2007 р. № 402, що застосовуються до тарифів цього Збірника, то дані нормативні акти визначають розміри вартості перевезень у межах України, а опубліковани тарифи є базовими, але стосуються вони перевезень у вагонах загального парку залізниць України, а щодо встановлення тарифних ставок на перевезення вантажів у власних вантажних вагонах, то згідно з наказом Укрзалізниці від 21.06.2007 р. № 334-Ц „Про вдосконалення організації перевезень рухомим складом ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” і розділу 6 „Організація перевезень” Правил реєстрації та експлуатації власних вантажних вагонів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 28.09.2004 р. № 856, перевезення вантажів у вагонах, які знаходяться на балансі ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” проводиться на умовах власного вантажного вагону на договірних засадах (по договірному тарифу). Позивач зазначає, що згідно з п.3.8 наказу та розпорядження Укрзалізниці від 02.08.07р. № Ц-2/166, втратили чинність розпорядження, які регулювали нарахування перевізних платежів при перевезеннях вантажів у вагонах, що знаходяться на балансі ДП УДЦЗРП "Укррефтранс", як у вагонах інвентарного парку. Розпорядженням Укрзалізниці від 02.08.07р. № Ц-2/166 було введено в дію новий порядок розрахунку плати за перевезення вантажів у вагонах та їх повернення у порожньому стані на умовах власних вагонів, на підставі чого ДП УДЦЗРП "Укррефтранс" уклав договори з вантажовідправниками, вантажоодержувачами, експедиторами «Про надання послуг з використання власних вантажних вагонів належності ДП УДЦЗРП "Укррефтранс". Позивач посилається на те, що підприємство надавало послуги з використання власних вантажних вагонів належності ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»замовникам на підставі двохсторонніх договорів, невід'ємною частиною яких є Протокол узгодження договірного тарифу.
В судовому засіданні 19.09.2008 р. представник позивача надав заяву згідно з ч. 1 ст. 51 КАС України про зміну позовних вимог, в якій позивач змінив предмет позову та просить суд визнати протиправним та скасувати рішення № 112 від 26.03.2008 р. Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області.
Представник відповідача проти позову заперечував з підстав, викладених у поясненнях № 1-1519 від 11.07.008 р., а саме: постановою Кабінету Міністрів від 25.12.1996 р. № 1548 уряд надав повноваження Мінтрансу по встановленню тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України, при цьому, Кабінет Міністрів України, як орган який згідно статті 116 Конституції забезпечує проведення цінової політики у державі, не визначив право певних суб'єктів господарювання, адміністрацій, підприємств залізничного транспорту, в залежності від статусу підпорядкованого ним вантажного залізничного парку, надавати послуги з перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України за вільними тарифами; Міністерством транспорту, на підставі делегованих Урядом повноважень, затверджено Збірник тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України (наказ Мінтрансу від 15.11.99 № 551 із змінами), який регламентує порядок визначення і застосування тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України, а пунктом 1 Загальних положень Збірника, визначено, що затверджені тарифи на перевезення, застосовуються на всіх лініях залізниць України, що включені в постійну експлуатацію, для всіх відправників і одержувачів вантажів, посилання ж позивача на розділ 6 Правил експлуатації та реєстрації власних вантажних вагонів, затверджених наказом Мінтрансзв'язку від 28.09.04 № 856, яким нібито дозволяється здійснювати вантажні перевезення за договірними тарифами, безпідставне, так як зазначений розділ визначає умови організації перевезень вантажів, а порядок проведення розрахунків за послуги регламентується розділом 7 даних Правил, яким визначено, що оператори сплачують залізницям плату за перевезення вантажів у власних вагонах, згідно з тарифами діючими на залізничному транспорті із застосуванням діючих коефіцієнтів (затверджених Мінтрансом). Відповідач зазначає, що при цьому, жодним чином не визначається право оператора (тобто Позивача) встановлювати вільні (договірні) тарифи.
Представники позивача в судових засіданнях підтримали позовні вимоги.
Представник відповідача в судових засіданнях проти позову заперечував.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши докази в їх сукупності господарський суд
встановив:
Перевіркою дотримання державної дісципліни цін, яка була проведена з 26.02.2008 р. по 13.03.2008 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Київській області на ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” за адресою: Київська обл., м. Фастів, вул. Червоний Шлях, 1, за результатами якої було складено акт № 156 від 13.03.2008 р., було встановлено, що з 01.08.2007 р. ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” згідно внутрішнього наказу від 25.07.07 № 306, при нарахуванні замовникам плати за послуги із залізничних перевезень вантажів 2-го тарифного класу, до базових тарифів (таблиць плати) і коефіцієнтів до базових тарифів Збірника № 551, безпідставно додатково застосовувався договірний тариф - підвищувальний коефіцієнт 1,37 і 1,40 в залежності від типу вагонів, до діючого загального тарифу. Таким чином, підприємством вартість надання послуг замовникам із залізничних вантажних перевезень (згідно законодавчо затверджених тарифів і коефіцієнтів) необгрунтовано збільшувалась на 37 % або на 40 %. З висновку акта перевірки вбачається, що ДП УДЦЗРП „Укррефтранс при наданні замовникам послуг з вантажних залізничних перевезень у межах України, до законодавчо затверджених базових тарифів і коефіцієнтів, безпідставно застосовувався підвищувальний коефіцієнт 1,37 і 1,40. В результаті цього, порушено вимоги розділу 1 пункту 1 «Порядок визначення плати за перевезення вантажів»Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів цього збірника, затверджених наказом Мінтрансу від 15.11.99 № 551 та наказу Мінтрансзв'язку від 15.05.07 № 402, що призвело до порушення підприємством державної дисципліни цін і отримання необгрунтованої виручки у період з 01.08.07 по 31.12.07. на загальну суму 1 381 506, 09 грн.
Директор ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” відмовився від підпису акта, про що зазначено інспектором відповідача в акті перевірки.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до підпунктів 2, 5 пункту 4 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 «Питання Державної інспекції з контролю за цінами»Держцінінспекція відповідно до покладених на неї завдань: у межах своєї компетенції здійснює перевірки додержання порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, а також їх економічного обгрунтування; надає за результатами перевірок органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Згідно з пунктом 6 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» начальники державних інспекцій з контролю за цінами та їх заступники від імені органів державного контролю за цінами приймають рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необгрунтовано одержаної суб`єктом господарювання виручки у результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі.
Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області № 112 від 26.03.2008 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін вирішено на підставі статті 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вилучити у ДП „Укррефтранс”, в доход державного бюджету УДК у м. Фастів необґрунтовано одержану суму виручки 1381506,09 грн. та штраф в сумі 2763012,18 грн. Зазначене рішення прийнято за результатами розгляду матеріалів перевірки ДП „Укррефтранс”, якими встановлено, що ДП „Укррефтранс” з 01.08.2007 р. по 31.12.2007 р. необґрунтовано отримало суму виручки 1381506,09 грн., оскільки порушило вимоги п. 6 Загальних положень і підрозділу 1 розділу 1 „Порядок визначення плати за перевезення вантажів” Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коєфіцієнтів, що застосовуються до тарифів цього збірника, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551; коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551 та затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 15.05.2007 р. № 402.
Приписом Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області № 112 від 26.03.2008 р. про усунення виявлених порушень порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів, направленим ДП „Укррефтранс” вказано на порушення підприємством вимоги п. 6 Загальних положень і підрозділу 1 розділу 1 „Порядок визначення плати за перевезення вантажів” Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коєфіцієнтів, що застосовуються до тарифів цього збірника, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551; коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551 та затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 15.05.2007 р. № 402 та вимагається вжити заходів щодо усунення допущених порушень порядку формування, встановлення і застосування цін і тарифів та недопущення в подальшій роботі порушень державної дисципліни цін. Відповідно до ч. 6 даного припису він підлягає негайному виконанню протягом 30 днів з дня його одержання, про що письмово необхідно повідомити Державну інспекцію з контролю за цінами в Київській області.
Преамбулою Статуту ДП УДЦЗРП „Укррефтранс", затвердженого наказом Укрзалізниці від 07.06.2005 року № 154 - Ц передбачено, що підприємство засноване на державній формі власності, відноситься до сфери управління Міністерства транспорту та зв`язку України (орган управління майном) і підпорядковане Державній адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниця).
Укрзалізниця у складі підпорядкованих їй залізниць та інших підпорядкованих їй підприємств є єдиним суб`єктом господарювання, що здійснює перевезення вантажів залізничним транспортом загального користування (п. 1 ч. 3 Положення про Державну адміністрацію залізничного транспорту від 29.02.1996 р. № 262 зі змінами і доповненнями).
Згідно з наказом Укрзалізниці від 21.06.2007 р. № 334-Ц „Про вдосконалення організації перевезень рухомим складом ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” перевезення вантажів у вагонах, які знаходяться на балансі ДП УДЦЗРП „Укррефтранс” з 01.08.2007 р. повинно проводиться на умовах власного парку вагонів.
Як вбачається з матеріалів справи, в оскаржуваному рішенні відповідач посилається на порушення позивачем п. 6 Загальних положень і підрозділу 1 розділу 1 „Порядок визначення плати за перевезення вантажів” Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коєфіцієнтів, що застосовуються до тарифів цього збірника, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551; коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551 та затверджених наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 15.05.2007 р. № 402.
Відповідно до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України (Тарифне керівництво № 1), затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 15.11.1999 р. № 551, умови використання рухомого складу, який відноситься до загального парку залізниць та власного парку різні. Опубліковані тарифи в цьому збірнику є базовими.
В акті перевірки № 156 від 13.03.2008 р. відповідач посилається на те, що надання послуг з вантажних залізничних перевезень здійснюється на підставі двосторонніх договорів, укладених між виконавцем –ДП «Укррефтранс»і замовником, наприклад ДП «Кондитерська корпорація «Рошен», якими визначено взаємовідносини між учасниками договірного процесу; при цьому договором передбачено, що надання послуг проводиться виконавцем за умов 100% передоплати замовником.
Як вбачається з доданого до акта перевірки розрахунку необґрунтовано отриманої ДП «Укррефтранс»виручки внаслідок порушення державної дисципліни цін при наданні послуг з залізничних вантажних перевезень, відповідач необґрунтовано отриману виручку у сумі 1381506,09 грн. розрахував на підставі договорів, укладених позивачем з наступними замовниками: Корпорація «Рошен», ТОВ «Альфа Лоджик», ТОВ «Маргіт-Аква», ТОВ «Ефі-Транс», ТОВ «Грін Рей», ДП ЗАТ «Оболонь»«Пивоварня Зіберта».
Позивачем надано суду шість договорів про порядок розрахунків за використання власного рухомого складу приписки ДП УДЦЗРП «Укррефтранс», укладених позивачем (Виконавцем) з Замовниками: ТОВ «Ефі-Транс»(договір № 36/07 ПЕР ЦВРЕФЮ-У від 01.08.2007 р.), ТОВ «Альфа Лоджик»(договір № 51/07 ПЕР ЦВРЕФЮ-У від 01.08.2007 р.), ТОВ «Маргіт-Аква»(договір № 132/07 ПЕР ЦВРЕФЮ-У від 01.08.2007 р.), ТОВ «Грін Рей»(договір № 220/07 ПЕР ЦВРЕФЮ-У від 03.12.2007 р.), ДП «Кондитерська корпорація «Рошен»(договір № 50/07 ПЕР ЦВРЕФЮ-У від 01.08.2007 р.), ДП ЗАТ «Оболонь»«Пивоварня Зіберта»(договір № 47/07 ПЕР ЦВРЕФЮ-У від 01.08.2007 р.).
Предметом зазначених договорів передбачено, що Замовник належним чином оформлює та узгоджує з Залізницями заявки і плани на перевезення вантажів, а Виконавець узгоджує використання Замовником рухомого складу приписки ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»: рефрижераторних секцій, вагонів -термосів, вагонів критих з утепленим кузовом, критих універсальних вагонів для перевезення вантажів по території України і країн СНД, країн Балтії ( Естонії, Латвії, Литви) за наявності 100% попередньої оплати Виконавцю за використання вагонів. У договорах визначені обсяги та умови надання транспортних засобів, порядок розрахунків за перевезення та додаткові послуги, а також відповідальність за порушення зобов'язань.
Відповідно до п. 1.2. зазначених договорів перевезення вантажу здійснюється залізницями згідно Статуту Залізниць, Правил перевезення вантажів, СМГС, Правил користування вагонами у міжнародному сполученні, інших відомчих нормативно-правових актів і на умовах цих договорів.
З даних договорів вбачається, що подача вагонів під завантаження здійснюється залізницями згідно з телеграфними вказівками Виконавця за наявності заявок Замовника, а завантаження або вивантаження (при імпортних перевезеннях) вантажів здійснюється Замовником тільки з наявності оперативного наказу Виконавця або його представників на залізницях. Виконавець узгоджує використання Замовником вагонів, забезпечує їх технічну справність після проведення ремонту (деповського, поточного, капітального), підтримування температурного режиму при перевезеннях швидкопсувних вантажів в рефсекціях, за рахунок коштів Замовника здійснює оплату тарифу за перевезення вантажів та порожнього прямування вагонів по території України.
Таким чином, позивач не являється перевізником вантажів, а надає вагони для перевезення вантажів, що вбачається з долучених до матеріалів справи договорів, укладених з ТОВ «Ефі-Транс», ТОВ «Альфа Лоджик», ТОВ «Маргіт-Аква», ТОВ «Грін Рей», ДП «Кондитерська корпорація «Рошен», ДП ЗАТ «Оболонь»«Пивоварня Зіберта».
ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»укладено договори з залізницями України про організацію перевезення вантажів залізницями і порядок розрахунків за перевезення по території України і країн СНД, Балтії (Естонії, Латвії, Литви ).
Позивачем надані суду договори про організацію перевезень вантажів залізницями і порядок розрахунків, укладені ним з ДП «Придніпровська залізниця»від 19.07.2007 р., ДГТО «Південно-Західна залізниця»від 26.07.2007 р., ДГТО «Львівська залізниця»від 16.07.2007 р., ДП «Донецька залізниця» від 19.07.2007 р., Одеською залізницею від 26.07.2007 р.
Відповідно до умов зазначених договорів, ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»зобов'язується здійснювати попередню оплату тарифу та додаткових послуг за перевезення на запланований місяць відповідно до Тарифного керівництва № 1 з урахуванням коригуючих коефіцієнтів доведених Укрзалізницею.
Для проведення розрахунків за перевезення і обліку сплачених сум, залізниця зобов'язалася відкрити для ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» особовий рахунок з присвоєнням єдиного коду платника по залізниці
Згідно з даними договорами залізниця зобов`язується приймати до перевезення вантажі у власному рухомому складі належному ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»(при наявності договорів ДП УДЦЗРП Укррефтранс»з вантажовідправниками, вантажоодержувачами, експедиторами) та подавати під навантаження, вивантаження вагони згідно із затвердженими планами та додатковими заявками вантажовласників, здійснювати перевезення та надавати необхідні послуги, пов'язані з цими перевезеннями на підставі телеграфної вказівки ДП УДЦЗРП «Укррефтранс».
Залізниця також відповідно до умов договорів зобов`язується забезпечити цільове використання вагонів ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»по направленням відповідно до телеграфної вказівки ДП УДЦЗРП «Укррефтранс». Розмір попередньої оплати та періодичність її внесення визначається ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»виходячи із очікуваного обсягу перевезень вантажів та надання інших послуг на підставі діючих тарифів, але не більше 50% від очікуваної суми за місяць. Залізниця нараховує плату за користування коліями і самостійно списує суми (провізну плату) з особового рахунку ДП УДЦЗРП «Укррефтранс».
Таким чином, перевезення вантажу здійснюється не позивачем, а залізницями згідно Статуту Залізниць, Правил перевезення вантажів, СМГС, Правил користування вагонами у міжнародному сполученні, інших відомчих нормативно-правових актів і на підставі укладених договорів між ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»і залізницями України про організацію перевезення вантажів залізницями і порядок розрахунків.
Отже, висновки відповідача про порушення позивачем п. 6 Загальних положень і підрозділу 1 розділу 1 „Порядок визначення плати за перевезення вантажів” не ґрунтуються на фактичних обставинах, оскільки позивач не здійснював перевезень. За таких обставин, оспорюванне Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є безпідставним.
Відповідачем не взято до уваги, що Збірник тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України і Коефіцієнти затверджені наказом Мінтрансу від 15.05.2007 р. №-402, що застосовуються до тарифів цього Збірника, затверджені наказом Мінтрансу від 15.11.1999 р., визначають розміри вартості перевезень у межах України, а опубліковані тарифи є базовими, але стосуються вони перевезень у вагонах загального парку залізниць України. Щодо встановлення тарифних ставок на перевезення вантажів у власних вантажних вагонах, то відповідачем не брався до уваги наказ Укрзалізниці від 21.06.2007 року № 334 - Ц «Про вдосконалення організації перевезень рухомим складом ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»і розділ 6 «Організація перевезень»Правил реєстрації та експлуатації власних вантажних вагонів, затверджених наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 28 вересня 2004 року № 856, згідно яких перевезення вантажів у вагонах, які знаходяться на балансі ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»проводить на умовах власного вантажного вагону на договірних засадах (по договірному тарифу), для чого і була проведена перереєстрація ізотермічного рухомого складу, який знаходиться на балансі ДП УДЦЗРП „Укррефтранс" відповідно до діючої нумерації на „5".
Відповідно до ч. 3 статті 2 КАСУ у справах щодо оскаржень рішень суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, підставами для скасування, визнання протиправним або визнання нечинним рішення суб`єкта владних повноважень є невідповідність його вимогам законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обов’язковою умовою для скасування або визнання нечинним рішення є також порушення у зв’язку з прийняттям відповідного рішення прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації (позивач у справі).
Оскаржуване рішення № 112 від 26.03.2008 р. прийнято відповідачем необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, порушує законні права та інтересі позивача на здійснення господарської діяльної діяльності відповідно до закону, а отже, є протиправним та підлягає скасуванню.
Судові витрати розподіляються відповідно до ст. 94 КАС України.
Враховуючи вищезазначене, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, ч. 1 ст. 94, 158, 161, 162 та п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення № 112 від 26.03.2008 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін Державної інспекції з контролю за цінами в Київській області.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства "Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень "Укррефтранс" (Київська обл., м. Фастів, вул. Червоний Шлях, 1, код 24210297) 3,40 грн. (три грн. 40 коп.) судового збору.
Дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана постанова можу бути оскаржена в апеляційному порядку: заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України – з дня складення в повному обсязі, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження (ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України).
Головуючий Рябцева О.О.
Суддя Євграфова Є.П.
Суддя Антонова В.М.
Дата виготовлення постанови у повному обсязі 05.12.2008 р.