У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"02" серпня 2012 р.№ 2а/1270/5835/2012 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський інформаційний центр нерухомості «Наше місто» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень №0000072220 від 28 травня 2012 року та №0000062220 від 28 травня 2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
31 липня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський інформаційний центр нерухомості «Наше місто» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень №0000072220 від 28 травня 2012 року та №0000062220 від 28 травня 2012 року.
Відповідно до частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пункту 3 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.89 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України, заявою про перегляд справи за нововиявленими обставинами, повинна сплатити судовий збір.
Відповідно до ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, серед іншого зазначено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч.2 ст.87 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Частиною 2 статтею 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674 передбачено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду
- адміністративного позову майнового характеру - 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат;
- адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.1.
Відповідно до ч.1 ст.4 вищезазначеного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
В позовній заяві позивач просить визнати недійсними податкові повідомлення - рішення №0000072220 від 28 травня 2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку на прибуток у розмірі 1 318 567,00 грн. та №0000062220 від 28 травня 2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання по податку на додану вартість у розмірі 1 146 579,00 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1,00 грн., а усього - 1 146 580,00 грн.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно - правових відносинах з метою збереження належного майна. Таким чином, вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, зокрема безпідставно нарахування податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Враховуючи вищевикладене, судовий збір за звернення до суду з позовною вимогою майнового характеру повинен бути сплачений у розмірі 2 146,00 грн. (не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат станом на 01 січня 2012 року).
Пред'явлений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем при подачі позову не було сплачено судовий збір у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір», а саме, у розмірі 2 146,00 грн. та не перераховано на відповідний розрахунковий рахунок.
Згідно ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З урахуванням вимог ст.108 КАС України позовна заява підлягає залишенню без руху, а позивачу надається строк для усунення недоліків.
В разі невиконання ухвали, позовну заяву буде повернуто.
Керуючись ст. ст. 104-106, 108 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганський інформаційний центр нерухомості «Наше місто» до Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську про визнання недійсними податкових повідомлень - рішень №0000072220 від 28 травня 2012 року та №0000062220 від 28 травня 2012 року залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом десяти днів з дня отримання ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до суду документу про сплату судового збору за заявлені майнові вимоги у розмірі 2 146,00 грн. за реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк одержувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код класифікації доходів (ККД) 22030001
Символ звiтностi банку 206
Назва Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050)
У разі неусунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяН.В. Кравцова