Постанова № 25514073, 30.07.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2012
Номер справи
2а/0570/8358/2012
Номер документу
25514073
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/8358/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Скріпніка А.І.

при секретарі Чумаріній Д.В.

за участю прокурора: Профатила О.П. - згідно посвідчення;

позивача: Шлапакової О.О. - згідно довіреності;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Краматорська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України у м. Краматорську до державної науково-дослідно установи «Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України» про стягнення сум витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 13 930,88 грн.,

ВСТАНОВИВ:

05.07.2012 року прокурор м. Краматорська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України у м. Краматорську звернулося до суду із вищевказаним позовом.

В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що відповідач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України у м. Краматорську в якості платника страхових внесків. Загальна сума витрат управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську, яка складається з виплаченої наукової пенсії особам, які працюють на підприємстві за період з квітня 2012 року по травень 2012 року становить 13 930,88 грн. Вказана заборгованість підтверджується розрахунками суми витрат пенсій науковим працівникам державної науково-дослідної установи «Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України», призначеної відповідно із Законом України "Про науку і науково-технічну діяльність". На підставі зазначеного просив суд задовольнити позовні вимоги.

Прокурор та представник позивача у судовому засіданні наполягали на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності представник відповідача не надавав.

Позивач - управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011.

У відповідності до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

У відповідності до п. 5 ст. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо, зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.

Відповідач - державна науково-дослідна установа «Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України», зареєстровано виконавчим комітетом Краматорської міської ради 18 листопада 1999 року, рішення № 504Р.

Науковим працівникам пенсії призначаються, згідно статті 24 Закону України "Про науково і науково-технічну діяльність" (надалі - Закон).

В абзаці дев'ятому статті 1 зазначеного Закону визначено, що науковий працівник - це вчений, який за основним місцем роботи та відповідно до трудового договору (контракту) професійно займається науковою, науково-технічною, науково-організаційною або науково-педагогічною діяльністю та має відповідну кваліфікацію незалежно від наявності наукового ступеня або вченого звання, підтверджену результатами атестації.

Дія статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» поширюється на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ та організацій недержавної форми власності, які пройшли державну атестацію згідно акредитації, що діють відповідно до Закону України "Про вищу освіту", міжнародних наукових організацій, відкритих на території України відповідно до міжнародних договорів, установчі документи яких затверджено Кабінетом Міністрів України, а також на наукових (науково-педагогічних) працівників наукових установ і вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації, що належали партійним та громадським організаціям колишніх Української РСР, інших республік СРСР та СРСР. Право на призначення пенсії відповідно до цього Закону поширюється також і на осіб, які на момент звернення за призначенням пенсії працюють на будь-яких посадах на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та мають стаж наукової роботи, передбачений частиною другою статті 24 Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність".

У відповідності до статті 24 вказаного Закону, різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Згідно Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 р. № 372, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

На адресу відповідача управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську були надіслані повідомлення про суму витрат, що становлять різницю між сумою, призначених згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, які були отриманні відповідачем (а.с. 10-14).

З урахуванням норм статті 24 Закону різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

За приписами ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до довідки № 04601883 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, державна науково-дослідна установа «Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України» зареєстрована рішенням № 504Р від 18.11.1999 року, вид діяльності якої зазначений наступним чином: наукові установи галузевого профілю (а.с.6).

За приписами ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Норми ст. 69 цього ж Кодексу визначають, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Отже, як встановлено судом, постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 1999 року № 1473 «Про утворення Центру продуктивності Міністерства праці та соціальної політики у м. Краматорську», на базі філіалу Науково-дослідного інституту праці та зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики і Національної академії наук у м. Краматорську було утворено науково-дослідну установу - Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики. Умови оплати праці працівників Центру продуктивності встановлюються відповідно до умов оплати праці у галузевих наукових установах і організаціях (а.с. 83).

Крім того, суд зазначає, що відповідачем фактично було узгоджено заборгованість по виплаченим позивачем науковим пенсіям згідно акту звірки № 49 (а.с.8).

Таким чином, виходячи з вищенаведених правових норм та досліджених доказів, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41- 42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора м. Краматорська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України у м. Краматорську до державної науково-дослідно установи «Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України» про стягнення сум витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 13 930,88 грн., - задовольнити.

Стягнути з державної науково-дослідної установи «Центр продуктивності Міністерства праці та соціальної політики України» (ЄДРПОУ 04601883) на користь управління пенсійного фонду України у м. Краматорську (ЄДРПОУ 23346787 розрахунковий рахунок 256033012026, у ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» МФО 335106) суму витрат на виплату пенсій за період з квітня по травень 2012 року у розмірі 13 930 (тринадцять тисяч дев'ятсот тридцять) грн. 88 (вісімдесят вісім) коп.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 30 липня 2012 року у присутності представників сторін.

Повний текст постанови виготовлений 03 серпня 2012 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Скріпнік А.І.