ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2012 р. Справа № 2а/0470/7601/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Боженко Н.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн , -
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн.
Позовна заява обґрунтована тим, що внаслідок скоєного фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 правопорушення в сфері обігу і виробництва алкогольних напоїв та тютюнових виробів до неї застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу, через несплату якого у відповідача виник борг у розмірі 1700,00 гривень.
Позивач про відкриття скороченого провадження за цим адміністративним позовом був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 23.07.2012 року, яке міститься в матеріалах адміністративної справи, просив справу розглядати без його участі.
Відповідач про відкриття скороченого провадження повідомлений належним чином шляхом направлення копії ухвали від 12 липня 2012 року на адресу, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України, судовий виклик надсилається фізичним особам - підприємцям - за адресою місця проживання, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідач заперечення проти позову в десятиденний строк з дня одержання ухвали до суду не надав, позов не визнав.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-XII, до системи органів державної податкової служби належать: Державна податкова адміністрація України, спеціалізовані державні податкові інспекції, державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах (далі - органи державної податкової служби).
Згідно п.1 ст. 8 цього Закону, на Державну податкову адміністрацію України, серед інших, покладено функцію безпосереднього виконання, а також організації роботи державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, участю у розробленні пропозицій щодо основних напрямів державної політики і проектів державних програм у сфері боротьби з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, узагальненням практики застосування законодавства, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області є територіальним органом Департаменту та функціонує у складі Державної податкової адміністрації України.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідно до Наказу Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області від 24.02.2012 р. №34-П (а.с.11) було видано Направлення на проведення фактичної перевірки №34 від 24.02.2012 р. (а.с.12).
На підставі зазначеного направлення, яке вручено відповідачу 24.02.2012 року, а також на підставі Наказу №34-П від 24.02.2012 року, посадові особи регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області були допущені відповідачем до перевірки магазину що розташована за адресою: АДРЕСА_1 який належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1).
За результатами перевірки складено Акт №33/32/НОМЕР_1 від 24.02.2012 р. (а.с. 14-15). У ході проведення перевірки виявлено порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 року № 481/95-ВР а саме, встановлено факт реалізації алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, відповідачем Акт підписаний без зауважень.
На підтвердження обставин, зафіксованих в Акті перевірки позивачем надано копію фіскального чеку (а.с. 13) та висновок спеціаліста Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області від 13.04.2012 року №58/06-72, стосовно алкогольних напоїв, які знаходились в реалізації у магазині ФОП ОСОБА_1 (а.с. 21-24).
Відповідальність за дане порушення передбачена ч. 2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», відповідно до якої за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. За зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень. Зазначені штрафи спрямовуються до бюджету згідно з чинним законодавством. Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
На підставі Акту перевірки №33/32/НОМЕР_1 від 24.02.2012 р. Начальником Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області було прийнято Рішення про застосування фінансових санкцій №040033 від 21.05.2012р., яким до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 за порушення вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу на загальну суму 1700,00 гривень (а.с.25).
Рішення про застосування фінансових санкцій №040033 від 21.05.2012р. було направлено на адресу відповідача та отримано ним 26.05.2012 р. (а.с. 26-27), вказане рішення є чинним, доказів оскарження та скасування рішення до суду не надано.
Оскільки у встановлені строки фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 не виконано вищевказане рішення, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Дніпропетровській області звернулось до суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог законодавства доведений, у з зв'язку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Дніпропетровській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код ДРФО НОМЕР_1) фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок до державного бюджету :код платежу 21081100, ГУДКУ у Дніпропетровській області, код банку 38031648, р/р 31117106700025, МФО 805012.
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Н.В. Боженко