Постанова № 25496632, 01.08.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2012
Номер справи
2а-3820/11/1370
Номер документу
25496632
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 серпня 2012 р. № 2а-3820/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд

в складі головуючого -судді Костіва М.В.,

за участю секретаря Билень Н.С.,

за участю представників

від позивача : не з'явилися;

від відповідача: Галуга Я.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Галицькому районі м. Львова Львівської області ДПС до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мережа концептуальних авторських ресторанів "! Фест" про визнання обґрунтованим рішення від 25.03.2011 р. №4350/10-012 про застосування адміністративного арешту майна платника податків ТзОВ "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!Фест" (ЄДРПОУ 35101387),

встановив:

Державна податкова інспекція в Галицькому районі м. Львова, м. Львів, звернулась із поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мережа концептуальних авторських ресторанів "! Фест", м. Львів, про визнання обґрунтованим рішення від 25.03.2011 р. №4350/10-012 про застосування адміністративного арешту майна платника податків ТзОВ "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!Фест" (ЄДРПОУ 35101387).

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 31.03.2011 р. подання було залишено без розгляду. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2011 р. №35776/11/9104 апеляційну скаргу ДПІ у Галицькому районі м. Львова залишено без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 31.03.2011 р. -без змін. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22.05.2012 р. №К/9991/896/12 частково задоволено касаційну скаргу ДПІ у Галицькому районі м. Львова, скасовано ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 31.03.2011 р. та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24.11.2011 р., а справу направлено до суду першої інстанції для вирішення питання про прийняття подання до провадження.

Ухвала Вищого адміністративного суду України мотивована тим, що ст. 183-3 КАС України не передбачає спеціальних наслідків пропущення строків звернення до суду, визначених цією нормою, у зв'язку із чим недотримання заявником строків звернення до суду, встановлених ст. 183-3 КАС України, тягне за собою застосування приписів ст. 100 КАС України. Відсутність заяви про поновлення пропущеного строку звернення з поданням повинна розцінюватись судом як недолік подання, для усунення якого може бути надано строк у межах 24 год., як визначено в ч. 3 ст. 183-3 КАС України.

Представникам сторін роз'яснено їх права згідно зі ст. ст. 49, 51 КАС України. У відповідності до ст. 71 КАС України справа слухається за наявними у ній матеріалами.

Позивач в поданні ствердив, зокрема, що позивачем було видано направлення №172 від 22.02.2011 р. на проведення планової виїзної документальної перевірки відповідача. Однак, відповідач на вимогу позивача не надав оригінали первинних бухгалтерських документів, у зв'язку із чим були складені акти №15 від 03.03.2011 р. та №16 від 04.03.2011 р., чим перешкодив виконанню позивачем контрольно-перевірочних заходів. Зазначене є підставою, передбаченою в п. 20.1.5. ПК України, для застосування адміністративного арешту майна платника податків. У зв'язку із цим було прийнято рішення від 25.03.2011 р. №4350/10-012 про застосування адміністративного арешту майна. Просить подання задовольнити.

Представник відповідача позов заперечив. Ствердив, зокрема, що станом на дату розгляду справи судом позивач вже провів перевірку, що підтверджується актом від 17.02.2012 р. №597/23-209/35101387 "Про результати планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!Фест", ЄДРПОУ 35101387 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.07.2009 р. по 30.09.2011 р.". Просить у задоволенні подання відмовити.

Розглянувши подані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника відповідача, оглянувши оригінали документів, що мають значення для справи, суд встановив наступне.

Направленням №172 від 22.02.201 р. на виїзну планову документальну перевірку відповідача було передбачено проведення перевірки тривалістю 20 робочих днів. З направленням 22.02.2011 р. був ознайомлений відповідач, що підтверджується розпискою. Відмітки про продовження строку перевірки на направленні не проставлено. До проведення перевірки позивача було допущено.

Позивач посилається на відмову відповідача під час перевірки надати витребувані документи, у зв'язку із чим було вчинено перешкоду у виконанні позивачем контрольно-перевірочних заходів, у зв'язку із чим були складені акти №15 від 03.03.2011 р. та №16 від 04.03.2011 р. У зв'язку із цим було прийнято рішення від 25.03.2011 р. №4350/10-012 про застосування адміністративного арешту майна.

Відповідно до ст. 67 Конституції України «кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом».

Згідно із п. п. 77.1., 77.4., 77.7. ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. Про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. Строки проведення документальної планової перевірки встановлені статтею 82 цього кодексу.

Згідно із п. 20.1.5. ПК України органи державної податкової служби мають право вимагати від платників податків, що перевіряються в ході перевірок, проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, у тому числі зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки. У разі відмови платника податків (його посадових осіб або осіб, які здійснюють готівкові розрахунки та/або проводять діяльність, що підлягає ліцензуванню та/або патентуванню) від проведення інвентаризації основних фондів, товарно-матеріальних цінностей, коштів (зняття залишків товарно-матеріальних цінностей, готівки), передбаченої абзацом першим цього пункту, або ненадання для перевірки документів, їх копій (за умови наявності таких документів) застосовуються заходи, передбачені статтею 94 цього Кодексу.

Згідно із п. п. 94.1., 94.2. ПК України адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом. Арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, як, зокрема, платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.

Згідно із п. 94.10. ПК України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом. Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, крім випадків, коли власника майна, на яке накладено арешт, не встановлено (не виявлено).

Водночас, відповідно до п. 94.19. ПК України припинення адміністративного арешту майна платника податків здійснюється не лише у зв'язку з відсутністю протягом строку, зазначеного у пункті 94.10, рішення суду про визнання арешту обґрунтованим; а й у зв'язку із погашенням податкового боргу платника податків (п. 94.19.2. ПК України).

Однак, станом на дату розгляду справи судом позивач вже провів перевірку, що підтверджується актом від 17.02.2012 р. №597/23-209/35101387 "Про результати планової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Мережа концептуальних авторських ресторанів "!Фест", ЄДРПОУ 35101387 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.07.2009 р. по 30.09.2011 р.", у зв'язку із чим відпала підстава, з якої позивач просив визнати обґрунтованим рішення про застосування адміністративного арешту.

Наявність передбачених законом підстав для задоволення даної вимоги не доведено суду у встановленому порядку належними доказами.

Враховуючи наведене, подання не підлягає задоволенню. Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 94, 158-163, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні подання відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 03.08.2012 року.

Суддя Костів М.В.