Постанова № 25496571, 16.07.2012, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2012
Номер справи
9429/10/1570
Номер документу
25496571
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 9429/10/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2012 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Марина П.П.,

за участю секретаря Борцової С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»про стягнення заборгованості у сумі 47600,00 грн.,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»про стягнення заборгованості, з урахуванням уточнень позовної заяви, у сумі 47600,00 грн.. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в ході планової виїзної перевірки ТОВ "Кагран" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року, встановлені порушення відповідачем за результатами якої складено акт перевірки від 17.05.2010 року № 16151/23-1/32199634, та на підставі якого прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0005612360 на загальну суму 52700 грн. за порушення п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", яке полягає у не роздрукуванні 155 фіскальних звітних чеків за 155 робочих днів з реєстраторів розрахункових операцій (далі -РРО) № 1553004767 та № 1553004792, а також порушення п. 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, а саме, неоприбуткування готівки у сумі 11555,90 грн. За результатами вказаної перевірки державними податковими інспекторами складено акт перевірки від 17.05.2010 року № 6151/23-1/32199634, на підставі якого позивачем прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0005612360, згідно з яким за порушення п. 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до ТОВ "Кагран" застосовано штрафні (фінансові) санкцій у сумі 52700,00 грн. та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0005622360, згідно з яким за порушення 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637, до ТОВ "Кагран" застосовано штрафні (фінансові) санкцій у сумі 57779,95 грн., які відповідачем не сплачені.

Представник позивача в судове засідання з'явився, уточнені позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив суд задовольнити позов з підстав, викладених у позовній заяві та уточненнях.

Представник відповідача в судове засідання з'явився, уточнені позовні вимоги визнав у повному обсязі.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, встановив наступні факти та обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кагран»зареєстровано Виконавчим комітетом Одеської міської ради 19.09.2002 року як суб'єкт підприємницької діяльності-юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців (а.с. 32, 27-29) та з 26.09.2002 року перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Приморському районі м. Одеси у якості платника податків за №28-02\2386 (а.с. 30).

Судом встановлено, що позивачем відповідно до плану -графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання на грудень 2009 року та на підставі наказу ДПІ у Приморському районі м. Одеси на продовження терміну планової виїзної перевірки №406 від 23.03.2010 року, згідно направлень №000411/290 від 27.02.2010 року та №000449/416 від 23.03.2010 року співробітниками Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси проведено планову виїзну перевірку ТОВ «Кагран» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2008 року по 30.09.2009 року. За результатами вказаної перевірки державними податковими інспекторами складено акт перевірки від 17.05.2010 року № 6151/23-1/32199634 та довідку до нього від 17.05.2010 року №0014/23-6/32199634, які підписані відповідачем з відміткою «з висновками акту перевірки не згодна».

Відповідно до ст. 15 Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно ст. 16 Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», (в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин) контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Відповідно до акту перевірки працівниками податкового органу виявлені порушення відповідачем п. 9 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та порушення п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.12.2004 року № 637 із змінами та доповненнями.

На підставі зазначеного акту перевірки 27.05.2010 року ДПІ у Приморському районі м. Одеси прийняті рішення № 0005612360 та № 0005622360 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»у розмірі 52700,00 грн. та 57779,95 грн. відповідно.

Згідно ч. 1 ст. 11-2 Закону України №509-ХІІ від 04.12.1990р. «Про державну податкову службу», в редакції, яка діяла на час виникнення спірних відносин, посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби.

Відповідно до ст. 3 Закону України №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1)проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; 14) вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку; 15) надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Не погодившись з прийнятими рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій, ТОВ «Кагран»звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про скасування рішення ДПІ у Приморському районі про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0005612360 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 000562236

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2011 року по справі № 2-а-8804/10/1570 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»задоволені частково, рішення державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0005622360, яким до товариства з обмеженою відповідальністю "Кагран" застосовано штрафні (фінансові) санкцій у сумі 57779,95 грн. та рішення державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 27.05.2010 року № 0005612360, яким до товариства з обмеженою відповідальністю "Кагран" застосовано штрафні (фінансові) санкцій у сумі 52700,00 гривень, в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 5100, 00 грн. скасовано, в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

01.02.2012 року постановою Одеського апеляційного адміністративного суду апеляційні скарги Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси та Товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2011 року по справі № 2-а-8804/10/1570 залишено без змін.

Оскільки постанова Одеського окружного адміністративного суду від 04.05.2011 року набрала законної сили 01.02.2012 року, грошове зобов'язання в сумі 47600,00 грн. є узгодженим.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Згідно облікової картки платника податків (скороченої форми) станом на 15.06.2012 року сума податкового боргу відповідача складає 47600,00 грн. (а.с. 98).

Відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Враховуючи вищезазначене, оскільки відповідачем не надано суду доказів, які б спростували факт існування боргу в сумі 47600,00 грн., суд доходить висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Приймаючи до уваги вищевикладене, з урахуванням встановлених фактів, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вражає, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області ДПС слід задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 79, 86, 94, 158 -163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Постанова не набрала законної сили.

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Одеської області Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»про стягнення заборгованості у сумі 47600,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Кагран»суму заборгованості по сплаті штрафних санкцій у розмірі 47600,00 грн. та перерахувати на розрахунковий рахунок №31113104700008, код платежу 21080900, одержувач ГУДКУ в Одеській області 23213460, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено та підписано суддею 16 липня 2012 року.

Суддя П.П. Марин

16 липня 2012 року

.