ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 червня 2012 р. Справа № 2а/0470/5740/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіКононенко О. В. при секретаріКухар В.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
24.05.2012 року Дніпропетровська міжрайонна державна податкова інспекція Дніпропетровської області Державної податкової служби звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 суму боргу у розмірі 4 400 грн. 00 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що Дніпропетровською міжрайонною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області проведено планову перевірку магазину з кафетерієм, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 За результатами перевірки складено акт № 0417103/233 від 28.04.2009 року, в якому зафіксовано: здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій, здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних встановлених роздрібних цін на тютюнові вироби виробником або імпортером, що є порушенням статей 11-1, 15, 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок на загальну суму 271 грн. 00 коп. без видачі відповідного розрахункового документу, що є порушенням пунктів 1, 2 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; здійснення торгівельної діяльності без придбання відповідного торгового патенту, що є порушенням статті 3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності». Відповідачем було часткового сплачено суму нарахованих санкцій, у зв'язку з чим позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 4 400 грн. 00 коп. фінансових санкцій.
Позивач в судовому засідання підтримав позов та просив позовні вимоги задовольнити.
У судовому засіданні представник позивача проти задоволення позову заперечував.
Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити адміністративний позов з наступних підстав.
Матеріалами справи підтверджено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Солонянською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 12.11 2007 року.
Згідно довідки Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області на податковий облік відповідач взятий 13.11.2007 року за № 1828.
Судом встановлено, що 28.04.2009 року посадовими особами Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області на підставі направлення № 000406 від 23.04.2010 року та № 000407 від 23.04 2010 року була проведена перевірка господарської одиниці магазину з кафетерієм, що розташована за адресою: АДРЕСА_1, суб'єкта господарської діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
За результатами перевірки 28.04.2009 року складено акт № 0417103/233, в якому зафіксовано порушення вимог статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", пунктів 1, 2 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та статей 11-1, 15, 18 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок на загальну суму 271 грн. 00 коп. без видачі відповідного розрахункового документу, здійснення торгівельної діяльності без придбання відповідного торгового патенту.
Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_2, яка отримала один примірник акту, будь-яких зауважень від неї не було.
Факт продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів та не видача розрахункової квитанції по причині відсутності касового апарату підтверджено поясненнями продавця.
На підставі висновків акту № 0417103/233 податковим органом прийняті рішення про застосування фінансових санкцій у розмірі 4 400 грн. 00 коп. та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0001402306 на суму 1 355 грн. 00 коп. та № 0001412306 на суму 5 грн. 33 коп.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем, в адміністративному чи судовому порядках не оскаржені.
Положеннями статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового" визначено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно статті 1 даного Закону ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
У відповідності до положення пунктів 1, 2 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язанні проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму поведеної операції.
В силу статті 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Під пунктами продажу товарів у цьому Законі слід розуміти магазини та інші торгові точки, які знаходяться в окремих приміщеннях, будівлях або їх частинах і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину.
Тому, встановивши вищевказані порушення, а саме - роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок на загальну суму 271 грн. 00 коп. без видачі відповідного розрахункового документу, здійснення торгівельної діяльності без придбання відповідного торгового патенту, позивач обґрунтовано застосував до відповідача фінансові санкції на загальну суму 5 760 грн. 33 коп.
Відповідачем було частково сплачено суму нарахованих санкцій. Згідно довідки про стан розрахунку з бюджетом заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 становить 4 400 грн. 00 коп.
Статтею 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до частини 5 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у законодавстві, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Оскільки відповідачем у встанволений законом строк штрафні (фінансові) санкції сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача суми санкцій у розмірі 4 400 грн. 00 коп.
Керуючись ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Дніпропетровської міжрайонної державної податкової інспекції Дніпропетровської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 на користь держави суму боргу у розмірі 4 400 (чотири тисячі чотириста) грн. 00 коп. на р/р 31116106700305 код платежу 21081100, одержувач ГУДК в Дніпропетровській області, МФО 805012, Банк одержувача УДКУ в Солонянському районі, код казначейства 23929804.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 02 липня 2012 року
Суддя О.В. Кононенко