Справа № 1570/2600/2012
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 липня 2012 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марина П.П.
за участю секретаря Борцової С.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Березівського районного центру зайнятості до Березівського територіального центру соціального обслуговування, за участю третьої особи Міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Березівському та Миколаївському районах про стягнення 8612,54 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Березівський районний центр зайнятості звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Березівського територіального центру соціального обслуговування, за участю третьої особи Міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Березівському та Миколаївському районах про стягнення 8612,54 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що під час проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності позивача, в ході зустрічної звірки з відповідачем, встановлено, що останнім не враховані нормативи робіт, які повинні виконувати соціальні робітники територіального центру згідно посадових інструкцій, та безробітні, направлені на виконання оплачуваних громадських робіт Березівським РЦЗ. Це призвело до зайвого залучення 12 осіб, які виконували роботи, що віднесені до обов'язків штатних працівників, та до витрат на заробітну плату зазначеним особам та відрахувань до державних цільових фондів протягом квітня та серпня 2011 року в сумі 4687,67 грн. та 3924,87 грн., а тому сума необґрунтовано витрачених коштів на проведення оплачуваних громадських робіт підлягає стягненню з відповідача.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, про день та час слухання справи відповідач повідомлений належним чином, заперечення на позовну заяву не подав, про причини неявки до суду не повідомив, тому суд вважає можливим розглянути справу в порядку ст. 128 КАС
України.
Представник третьої особи до судового засідання не з'явився, про дату та час судового засідання повідомлений належним чином, причини неявки до суду не повідомив.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в справі письмові докази, оцінивши їх за власним внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді справи, суд встановив наступні факти та обставини.
Контрольно-ревізійним відділом в Березівському та Миколаївському районах, на підставі п.1.1.2.2 Плану контрольно-ревізійної роботи міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Березівському та Миколаївському районах на ІV квартал 2011 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 24.10.2011 року №49, від 25.10.2011 року № 51, від 09.11.2011 року №56 та від 05.12.2011 року №65 співробітниками позивача проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Березвського районного центру зайнятості за 2009, 2010 роки та 9 місяців 2011 року. Ревізія проводилася з 24.10.2011 року по 02.12.2011 року.
В ході проведеної ревізії, зустрічною звіркою в Березівському територіальному центрі соціального обслуговування щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися з Березівським районним центром зайнятості для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01.01.2009 року по 30.09.20011 року, результати якої викладені у довідці від 07.12.2011 року №490-16/36 (а.с. 28-35), яка підписана відповідачем без додаткових зауважень, складено акт №490-16/44 від 16.12.2011 року, яким встановлено, зокрема, необґрунтоване витрачання коштів Фонду на виплату заробітної плати безробітним, які направлені позивачем на громадські роботи в Березівський територіальний центр соціального обслуговування, на загальну суму 8612,54 грн. (протягом квітня 2010 року зайво залучено 6 осіб, сума відрахувань на заробітну плату яких та склала 4687,67 грн. та протягом серпня 2011 року зайво залучено також 6 осіб, на яких сума відрахувань склала 3924,87 грн.). Акт отриманий директором Березівського районного центру зайнятості 19.12.2011 року, про що свідчить підпис Соловйової І.О. на акті з відміткою «Акт підписано із запереченнями»(а.с. 54-70).
Не погодившись з висновками, викладеними в акті ревізії, 28.12.2011 року Березівським районним центром зайнятості складені заперечення до акту ревізії №1125/05/04 (а.с71-73). Відповідно до висновку на зауваження (заперечення) до акту ревізії заперечення позивача Березівською міжрайонною державною фінансовою інспекцією, яка є правонаступником Контрольно-ревізійного відділу в Березівському та Миколаївському районах, не прийняті (а.с.74-81).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Згідно з п. 7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право: пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства;
Відповідно до ст. 15 зазначеного Закону заявлені вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов`язковими до виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Згідно з п. 46 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами затвердженого постановою КМУ від 20.04.2006 року №550, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування. Про усунення виявлених ревізією фактів порушення законодавства цей об'єкт контролю у строк, визначений вимогою про їх усунення, повинен інформувати відповідний контролюючий орган з поданням завірених копій первинних, розпорядчих та інших документів, що підтверджують усунення порушень.
На виконання вищезазначених приписів, за наслідками проведеної ревізії, Березівською міжрайонною Державною фінансовою інспекцією надіслано позивачу обов'язкова для виконання вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень №490-45-29/11 від 24.01.2012 року, згідно п. 2 якої Березівський районний центр зайнятості зобов'язано, провести претензійно-позовну роботу з установами -одержувачами коштів на організацію та проведення оплачуваних громадських робіт щодо повернення необґрунтовано витрачених коштів, зокрема, Березівським територіальним центром соціального обслуговування у сумі 8612,54 грн., в іншому випадку, стягнути з осіб, винних у необґрунтованому перерахуванні коштів (а.с. 7).
15.02.2012 року Березівським районним центром зайнятості складено претензію №141/05/04 на виконання вищезазначеної вимоги Березівської міжрайонної ДФІ (а.с.82-83Ї, яка надіслана відповідачу та отримана останнім 25.02.2012 року, про що свідчить підпис директора Потапчук В.А. на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с.84).
15.03.2012 року на адресу позивача надійшла відповідь на претензію №35 від 13.03.2012 року, відповідно до якої відповідач відмовився від перерахування коштів, оскільки, як зазначив останній, соціальні робітники згідно положення про територіальний центр та посадових обов'язків не виконують роботи, визначені в актах виконаних робіт.
Доказів щодо перерахування коштів, визначених у вимозі Березівської міжрайонної державної фінансової інспекції відповідачем до суду не надано.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 14, 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158 - 163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Березівського районного центру зайнятості до Березівського територіального центру соціального обслуговування, за участю третьої особи Міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Березівському та Миколаївському районах про стягнення 8612,54 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Березівського територіального центру соціального обслуговування на користь Березівського районного центру зайнятості на рахунок №37179300900134 УДКСУ в Одеській області, Березівському районі МФО 828011, код 22498466 - 8612,54 грн. - суму необґрунтовано витрачених коштів на проведення оплачуваних громадських робіт центром зайнятості за період квітень 2010 року та серпень 2011 року.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 13.07.2012 року.
Суддя П.П.Марин
13 липня 2012 року.
.