Справа № 2а/422/420/2012 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2012 року м. Дніпропетровськ
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі: головуючого судді Мовчан Д.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, -
В С Т А Н О В И В:
Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради (далі -Позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій.
В обґрунтування позовних вимог зазначили, що на підставі особистої заяви № 60861 від 27.08.2010р., декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги та інших документів, гр. ОСОБА_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, була призначена житлова субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг. Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора»державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників -отримувачів житлової субсидії. В результаті проведеної перевірки достовірності та повноти інформації про майновий стан деяких громадян -заявників на отримання житлової субсидії, шляхом надання запиту до ДМБТІ Дніпропетровської обласної ради від 28.03.2011року №3606, встановлено, що гр. ОСОБА_1 надано недостовірну інформацію про майновий стан своєї родини, а саме, родина має у власності два житла. Дружина гр. ОСОБА_1 -гр. ОСОБА_2 є власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 71,5 кв.м., але при зверненні за призначенням житлової субсидії в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, заявником свідомо була зазначена менша площа будинку, ніж зазначено в технічному паспорті -44, 6 кв.м. Відповідь ДМБТІ №3606 від 28.03.2011року (вх.. УПСЗН №1086 від 04.04.2011р.) та № 1218 від 02.02.2011року (вх.УПСЗН №388 від 07.02.2012р.) у вигляді інформаційних довідок, копії плану земельної ділянки, поверхневого плану будинку та експлуатації додаються. Таким чином, загальна площа житлових приміщень у сумі перевищує встановлені у п. 4 Положення «Про порядок призначення та надання населення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997року № 1050) із змінами та доповненнями (далі -Положення), норми володіння та користування загальною площею житла для права на отримання житлових субсидій. Отже, згідно з п.п. 3 п.5 Положення субсидія не призначається у разі, якщо уповноважений власник ( співвласник) житла, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні ( будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні дружини у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння чи користування загальною площею житла. Згідно з п.20 Положення сума субсидії, перерахованої ( виплаченої) надмірну внаслідок свідомого подання громадянами документів з недостовірними відомостями, повертаються ними за вимогою органу, що призначив субсидію та надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. У разі коли громадянин добровільно не повернув надмірну перераховану ( виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку. В результаті надання неповної інформації про майновий стан гр. ОСОБА_1 було надмірно сплачено бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій в розмірі 284грн. 25коп. 12.10.2011року заявнику було відправлено повідомлення про припинення (надання житлових субсидій) в якому була зазначена сума надмірно сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій в розмір 284 грн. 25коп., запропоновано відшкодувати надмірно перераховані бюджетні кошти в добровільному порядку. Повідомлення було отримано гр. ОСОБА_1 особисто під підпис 26.10.2011року, однак у встановлений термін повернення коштів житлової субсидії вичерпано 31.12.2011року. У зв'язку з чим, Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради змушено звернутися до суду і просити стягнути з відповідача надмірно сплачені бюджетні кошти, у вигляді житлових субсидій, в сумі 284грн. 25коп.
Представник Позивача в судове засідання не з'явилася, надала суду письмову заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі, про вищезазначені обставини не заперечує.
Відповідач також в судове засіданні не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв чи клопотань від нього не надходило.
У відповідності до ч. 6. ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Тому суд ухвалив розглянути справу за відсутністю сторін в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи.
Суд, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, знаходить вимоги позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 був отримувачем субсидії по сплаті житлово-комунальних послуг, наданих відповідно до його заяви (а.с.41).
Судом з'ясовано, що згідно рішень про призначення субсидій Управління праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради з 01.10.2010 по 01.04.2011року на підставі заяви та доданих до неї документів ОСОБА_1 була призначена субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Згідно абзацу 1 п. 3 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050, зі змінами та доповненнями (далі -Положення), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється Управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у м.Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).
Згідно з «Положенням про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора»державними соціальними інспекторами управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної м. Дніпропетровську ради проведено перевірку правильності та повноти надання інформації про доходи заявників -отримувачів житлової субсидії.
Шляхом надання запиту до ДМБТІ Дніпропетровської обласної ради від 28.03.2011року №3606, було встановлено, що гр. ОСОБА_1 надано недостовірну інформацію про майновий стан своєї родини, а саме, родина має у власності два житлових приміщення. Дружина гр. ОСОБА_1 -гр. ОСОБА_2 є власником житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2, загальною площею 71,5 кв.м., але при зверненні за призначенням житлової субсидії в декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, заявником свідомо була зазначена менша площа будинку, ніж зазначено в технічному паспорті -44, 6 кв.м. Відповідь ДМБТІ №3606 від 28.03.2011року (вх.. УПСЗН №1086 від 04.04.2011р.) та № 1218 від 02.02.2011року (вх.УПСЗН №388 від 07.02.2012р.) у вигляді інформаційних довідок, копії плану земельної ділянки, поверхневого плану будинку та експлуатації додаються. Таким чином, загальна площа житлових приміщень у сумі перевищує встановлені у п. 4 Положення «Про порядок призначення та надання населення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року №848 ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997року № 1050) із змінами та доповненнями (далі -Положення), норми володіння та користування загальною площею житла для права на отримання житлових субсидій.
Отже, згідно з п.п. 3 п.5 Положення субсидія не призначається у разі, якщо уповноважений власник ( співвласник) житла, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні дружини у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує норми володіння чи користування загальною площею житла. Згідно з п.20 Положення сума субсидії, перерахованої ( виплаченої) надмірну внаслідок свідомого подання громадянами документів з недостовірними відомостями, повертаються ними за вимогою органу, що призначив субсидію та надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
На підставі абзацу 2 п. 20 Положення, надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення. Відповідно до абз. 6, 7 п. 20 Положення, в редакції, яка діяла на момент виявлення порушення, сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.
Відповідно до довідки про необґрунтовано сплачену субсидію житлово-комунальної послуги ОСОБА_1 у період з 01.10.2010р. по 01.04.2011 року надмірно отримав 284 грн. 25коп. субсидії.
В зв'язку з виявленими обставинами 12.10.2011 року Управлінням праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради було направлено повідомлення про припинення надання житлової субсидії, в якому зазначено, що йому надмірно виплачені державні кошти в сумі 284 грн. 25коп субсидії, які він зобов'язаний повернути до 31.12.2011року. У разі відмови на перерахування коштів у зазначений термін, вони будуть стягнуті у судовому порядку.
Таким чином, внаслідок ненадання Управлінню праці та соціального захисту населення Ленінської районної у м. Дніпропетровську ради повної інформації про майновий стан родини, а саме, те, що родина має два житла, відповідач безпідставно отримував житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, необхідно задовольнити в повному обсязі.
Також, відповідно до ст.ст.87, 94 КАС України з відповідача підлягає стягненню судовий збір, відповідно до суми задоволених позовних вимог..
Керуючись ст. ст. 17, 18, 98, 158-163 КАС України, Положенням «Про порядок призначення та надання населення субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово -комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995року №848, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради до ОСОБА_1 про відшкодування надміру сплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій -задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_1, і.п.н. НОМЕР_1, на користь держави в особі Управління праці і соціального захисту населення Ленінської районної у місті Дніпропетровську ради, (код ЄДРПОУ 03192483, р/р № 35418094000112 банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, для відділу субсидій МФО 805012, КЕКВ 1343) надмірно сплачені бюджетні кошти у вигляді житлових субсидій у розмірі 284 (двісті вісімдесят чотири) грн. 25 коп.
3. Стягнути з ОСОБА_1, і.п.н. НОМЕР_1, на користь держави судовий збір у розмірі 107,30 грн.
Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного Адміністративного суду Дніпропетровської області через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська, шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом 10-ти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення постанови , можуть подати апеляційну скаргу протягом 10-ти днів з дня отримання копії цієї постанови.
Суддя: Д.В. Мовчан