ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
31 липня 2012 р. Справа № 5010/834/2012-18/40
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняк Б. П. розглянувши матеріали справи
за позовом: Гаражного кооперативу "Соколи", вул. Симоненка 5а/44, м. Івано-Франківськ, 76006
до відповідача: Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради вул.Грушевського,21, м. Івано-Франківськ, 76000
про :
- відміну державної реєстрації припинення гаражного кооперативу " Соколи" ;
- зобов'язання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поновити реєстрацію гаражного кооперативу " Соколи" в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців шляхом внесення до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відміну державної реєстрації припинення гаражного кооперативу " Соколи"
за участю представників:
Від позивача: Жирун Р.М., (довіреність № 42/01-08 від 06.07.2012 ) - представник
Від відповідача: Боднарчук М.М., (довіреність № 1456/01-20/67-в від 05.09.2011 ) -представник
ВСТАНОВИВ: до господарського суду Івано-Франківської області подано позов Гаражним кооперативом "Соколи" до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про
- відміну державної реєстрації припинення гаражного кооперативу " Соколи" ;
- зобов'язання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поновити реєстрацію гаражного кооперативу " Соколи" в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців шляхом внесення до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відміну державної реєстрації припинення гаражного кооперативу " Соколи".
В судовому засіданні з пояснень представника відповідача було з"ясовано , що предметом заявленого позову являється скасування запису № 11191110008003588 від 22.06.2011р. в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ;про державну реєстрацію припинення гаражного кооперативу " Соколи " та зобов"язання поновити реєстрацію
При цьому за приписами ст. 12 ГПК України , визначено перелік справ які підвідомчі господарським судам а саме : справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо
приватизації майна, та з інших підстав, крім спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою
сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів;
справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком
тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
За ч. 1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України , справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;
Згідно ч. 1, п. 1 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України ,юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України , суб"єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином , зважаючи на вищевикладене , заявлені у справі позовні вимоги випливають із відносин , що мають публічно-правовий характер , а тому орган місцевого самоврядування в цих відносинах виступає як суб"єкт владних повноважень.
А тому даний спір не підлягає вирішенню в господарських судах України і провадження у справі слід припинити на підставі п.1 ч.1 ст.80 ГПК України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: закриття провадження у справі.
Пунктом 4.12. Постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. " Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судоми першої інстанції" передбачено , що у вирішенні питань розподілу судових витрат необхідно мати на увазі, що за змістом пунктів 4 і 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" припинення провадження у справі і залишення позову без розгляду тягнуть за собою повернення сплачених сум судового збору (за винятком випадку, коли позов залишено без розгляду в зв'язку з повторною неявкою представника позивача на виклик у засідання господарського суду, якщо таке нез'явлення перешкоджало вирішенню спору).
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір",ст. 1 , 12, п. 1 ч.1 ст. 80 , 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом Гаражного кооперативу "Соколи" до Виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про - відміну державної реєстрації припинення гаражного кооперативу " Соколи" ;
- зобов'язання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поновити реєстрацію гаражного кооперативу " Соколи" в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців шляхом внесення до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про відміну державної реєстрації припинення гаражного кооперативу " Соколи" - припинити .
У випадку припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду із спору між тими ж сторонами, про той же предмет із тих же підстав не допускається.
Повернути позивачу - Гаражного кооперативу "Соколи", вул. Симоненка 5а/44, м. Івано-Франківськ, 76006 код 32872730 з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 1074 грн. (тисяча сімдесят чотири ) грн., сплаченого згідно квитанції № 29-042-1/29 від 12 липня2012 року.
Суддя Гриняк Б.П.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
______ Михайлюк А. С. 31.07.12