Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 липня 2012 р. справа № 2a-1870/6043/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондаря С.О.
за участю секретаря судового засідання - Швед В.С.
представника позивача - Рижикової Н.О.
відповідачки - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Сумський міський центр зайнятості (далі по тексту - позивач, Сумський МЦЗ), звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 кошти, отримані як грошову допомогу по безробіттю в загальному розмірі 3290грн. 23коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідачка, перебуваючи безробітною на обліку в центрі зайнятості з 01.09.2010року по 19.06.2011року, отримуючи допомогу по безробіттю, не повідомила про працевлаштування з 25.01.2011року в ДП "Сумське лісове господарство" та з 10.06.20111року в Оздоровчому дитячому таборі "Чайка ПАТ "Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе".
Представник позивача Рижикова Н.О. в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримала, додатково пояснила, що на момент розгляду справи заборгованість залишилась не сплаченою, просила стягнути її в судовому порядку.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнала, пояснивши, що вона повідомляла працівників центру зайнятості про її працевлаштування.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідачки, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що 25.08.2012року ОСОБА_2 звернулася до Сумського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.
Сумським міським центром зайнятості заповнена персональна картка НОМЕР_2 (а.с.4).
01.09.2010року ОСОБА_2 подала до Сумського міського центру зайнятості заяву, в якій просила до вирішення питання її працевлаштування надати їй статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. Також у вказаній заяві відповідачка зазначила, що не зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається (а.с.5).
Наказом від 01.09.2010року №НТ100901 ОСОБА_2 наданий статус безробітної та розпочато виплату допомоги по безробіттю з 01.09.2010 року (а.с.6).
На підставі виявлених розбіжностей при обміні інформацією служби зайнятості з Державною податковою адміністрацією України, 06.06.2012року посадовою особою Сумського міського центру зайнятості проведена перевірка відокремленого підрозділу "Оздоровчий дитячий центр "Чайка" ПАТ "Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе" та ДП "Сумське лісове господарство".
За результатами вказаної перевірки складені акти №452 та №454 розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 06.06.2012року, якими встановлено, що ОСОБА_3 працювала в ДП "Сумське лісове господарство" з 25.01.2011року по 01.02.2011року (звільнена за власним бажанням) та у відокремленому підрозділі "Оздоровчий дитячий центр "Чайка" ПАТ "Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе" з 10.06.2011року по 22.08.2011року (звільнена у зв"язку із закінченням строку трудового договору) (а.с.9-10) .
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення» (далі-Закон №803-XII) зазначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Громадяни, які забезпечують себе роботою самостійно, у тому числі підприємці, належать до зайнятого населення (пп. «б» ч.3 ст. 1 Закону № 803-XII).
Відповідно до п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі по тексту - Закон №1533-III) загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно пп. 8 п. 1 ст. 31 Закону №1533-III виплата допомоги по безробіттю припиняється у разі працевлаштування безробітного.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно абз. 2 пп.1 п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007року №219, безробітні знімаються з обліку з дня працевлаштування.
Факт працевлаштування ОСОБА_2 з 25.01.2011року прибиральницею у ДП "Сумське лісове господарство" та з 10.06.2011року мийником посуду у відокремленому підрозділі "Оздоровчого дитячого центру "Чайка ПАТ "Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе", тобто під час перебування на обліку в Сумському міському центрі зайнятості, підтверджується відповідними наказами.
Так, з копії наказу №7-к від 25.01.2011року вбачається, що ОСОБА_2 прийнята на роботу прибиральницею АТЦ державного підприємства "Сумське лісове господарство" з 25.01.2011року. Оплата згідно штатного розпису (а.с.10).
Наказом від 01.02.2011року №12-к ОСОБА_2 звільнена з роботи 01.02.2011року за власним бажанням (а.с.11).
Згідно виписки з наказу від 10.06.2011року №7 ОСОБА_2 прийнята на роботу до відокремленим підрозділом «Оздоровчого дитячого центру «Чайка ПАТ «Сумське НВО ім.М.В.Фрунзе» на посаду мийника посуду з окладом згідно штатного розкладу з 10.06.2011року.
З копії виписки із наказу №44 від 22.08.2011року вбачається, що у зв"язку із закінченням оздоровчого сезону 2011року, у зв"язку із закінченням терміну трудового договору, ОСОБА_2 звільнено з 22.08.2011року (а.с.12).
Крім того, в судовому засіданні ОСОБА_2 пояснила, що під час перебування на обліку в центрі зайнятості, вона дійсно була працевлаштована в ДП "Сумське лісове господарство", у відокремленому підрозділі "Оздоровчого дитячого центру "Чайка ПАТ "Сумське НВО ім. М.В.Фрунзе", їй була виплачена заробітна плата і вона її отримала, але про це не повідомила працівників центру зайнятості.
Враховуючи викладене, ОСОБА_2 відносилася до категорії зайнятих осіб, проте не повідомила центр зайнятості про працевлаштування та незаконно отримала допомогу по безробіттю.
Твердження відповідачки про те, що вона повідомляла працівників центру зайнятості про її працевлаштування є безпідставним та спростовується письмовою інформацією про відвідування відповідачкою центру зайнятості, згідно якої ОСОБА_2 власним підписом підтверджувала про те, що вона не працевлаштована (а.с.20-22).
Згідно довідки Сумського МЦЗ від 08.06.2012року №7143, за період з 01.01.2011року по 20.06.2011року ОСОБА_2, під час перебування на обліку як безробітна в Сумському МЦЗ, отримала кошти в розмірі 3290грн. 23коп. (а.с.7).
Сумським міським центром зайнятості на адресу ОСОБА_2 був надісланий лист від 13.06.2012року №07/1121 про повернення Сумському міському центру зайнятості незаконно отриманої допомоги по безробіттю за період з 25.01.2011року по 10.06.2011року в сумі 3290,23грн. (а.с.13), проте у встановлений строк кошти не сплачені.
Таким чином, з ОСОБА_2 необхідно стягнути на користь Сумського міського центру зайнятості незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 3290,23грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Сумського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Сумського міського центру зайнятості (40009, м. Суми, вул. Баумана, 45, р/р 37170001000293 ГУДКСУ в Сумській області, МФО 837013, код 13996509) незаконно отриману допомогу по безробіттю в сумі 3290грн. 23коп. /три тисячі двісті дев"яносто грн. 23коп./.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
Повний текст постанови виготовлений 30 липня 2012 року.
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар