Постанова № 25456544, 25.07.2012, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2012
Номер справи
2а/0570/6898/2012
Номер документу
25456544
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/6898/2012

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Голуб В.А.

при секретарі Пітель В.М.

за участю:

представника позивача Кравченка В.Г.,

представника відповідача Бугакової С.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Державного підприємства «Артемвугілля» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» звернулось до суду із позовом до Державного підприємства «Артемвугілля» про стягнення заборгованості. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд положенням про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 року та діє у складі Державного підприємства «Національна енергетична компанія Укренерго» та його структурних підрозділів.

13.09.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області за результатами проведеного заходу з державного енергетичного нагляду на об'єктах структурного підрозділу «Шахта ім. В.І. Леніна» Державного підприємства «Артемвугілля» відповідачу було видано припис № 02/12-10-279, яким останнього зобов'язано виконати заходи з усунення порушень діючого законодавства з електроенергетики. Термін виконання найбільш тривалого заходу - 12.12.2011 року. Припис отримано і підписано генеральним директором Державного підприємства «Артемвугілля» Гончаровим А.Д. без заперечень і скріплено печаткою відповідача.

Актом перевірки № 02/12-10-017 від 13.01.2012 року встановлено факт невиконання відповідачем 1 з 7 пунктів виданого припису № 02/12-10-279 від 13.09.2011 року, строк виконання якого скінчився.

За невиконання припису № 02/12-10-279 від 13.09.2011 року постановою № 02/12-01-011 від 25.01.2012 року позивачем накладено на відповідача штраф у сумі 1 020, 00 грн. Вказану постанову надіслано відповідачу листом № 15-34/182 від 25.01.2012 року та отримано останнім 30.01.2012 року.

Позивач зазначає, що у встановлений законодавством строк штраф, накладений на відповідача, останній не сплатив, доказів сплати накладеного штрафу позивачу не надав. Тому позивач просить суд стягнути з відповідача штраф у сумі 1 020, 00 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача проти задоволення позову у судовому засіданні не заперечував.

Заслухавши доповідь представника позивача, представника відповідача, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

13.09.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду на підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» та Акту перевірки від 13.09.2011 року № 02/12-10-279 було складено Припис № 02/12-10-279, який керівник суб'єкту господарювання - генеральний директор Структурного підрозділу «Шахта ім. В.І. Леніна» Державного підприємства «Артемвугілля» Гончаров А.Д. отримав 13.09.2011 року (а.с.7).

Державним інспектором з енергетичного нагляду відповідно до ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» та Положення про державний енергетичний нагляд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 (із змінами та доповненнями), у період з 12.01.2012 року по 13.01.2012 року проведено захід з державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичних об'єктах Структурного підрозділу «Шахта ім. В.І. Леніна» Державного підприємства «Артемвугілля» з перевірки виконання вимог Припису Інспекції № 02/12-10-279 від 13.09.2011 року. За результатами перевірки складено акт від 13.01.2012 року № 02/12-10-017, яким встановлено, що Структурним підрозділом «Шахта ім. В.І. Леніна» Державного підприємства «Артемвугілля» вимоги Припису № 02/12-10-279 від 13.09.2011 року не виконано в частині - пункт № 1 Припису (а.с.8). А саме, п. 1 - виконати виведення нульового провідника від нейтралі трансформатора ТМ 560 кВА ТП «Обогатительная фабрика» до РУ 0, 4 кВ РП 8 шиною з провідністю не меншою ніж 50 % провідності вивідного фазного провідника.

25.01.2012 року постановою про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання № 02/12-01-011 за несвоєчасне виконання вимог Припису Держенергонагляду № 02/12-10-279 від 13.09.2011 року до відповідача застосовано штраф у розмірі 1 020, 00 гривень (а.с.9).

Як встановлено у судовому засіданні, штраф у розмірі 1 020, 00 гривень відповідачем на момент розгляду справи не сплачений.

Статтею 5 Закону України «Про електроенергетику» (далі - Закону) визначено, що державна політика в електроенергетиці базується на таких принципах: державне регулювання діяльності в електроенергетиці; створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики; забезпечення раціонального споживання палива і енергії; додержання єдиних державних норм, правил і стандартів всіма суб'єктами відносин, пов'язаних з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії; створення умов для розвитку і підвищення технічного рівня електроенергетики; підвищення екологічної безпеки об'єктів електроенергетики; забезпечення захисту прав та інтересів споживачів енергії; збереження цілісності та забезпечення надійного і ефективного функціонування об'єднаної енергетичної системи України, єдиного диспетчерського (оперативно-технологічного) управління нею; сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку електричної енергії; забезпечення підготовки кадрів високої кваліфікації для електроенергетики; створення умов для перспективних наукових досліджень; забезпечення стабільного фінансового стану електроенергетики; забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів; сприяння розвитку вітроенергетики, як екологічно чистої і безпаливної підгалузі енергетики, шляхом оплати вітровим електростанціям всієї виробленої ними електричної енергії в повному обсязі у грошовій формі, без застосування будь-яких видів заліків погашення заборгованості по розрахунках за електроенергію.

Частинами 1, 3 ст. 9 Закону визначено, що Державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж мають право: давати у межах своїх повноважень керівникам об'єктів електроенергетики приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.

У ч. 3 ст. 27 Закону визначено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 27 Закону, Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Згідно з п. 5 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання" № 1312 від 21.07.1999 року старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи: за правопорушення, передбачені в абз. 2 п. 2 цього Положення, - у розмірі до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за правопорушення, передбачені в абз. 3 п. 2 цього Положення, - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 10 цього ж Положення визначено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Державного підприємства «Артемвугілля» про стягнення заборгованості, підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 1, 2, 4, 5, 6, 10, 11, 14, 15, 17, 23, 48, 58, 69-71, 79, 86, 87, 94, 98, 104, 105, 111, 112, 114, 121, 160, 161, 162, 163, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Державного підприємства «Артемвугілля» про стягнення заборгованості - задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Артемвугілля» до Державного бюджету України (п/р 31117106700018 УДК в м. Горлівка ГУ ДКСУ у Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 38023569, одержувач: Державний бюджет м. Горлівки) штраф у сумі 1 020, 00 грн. (одна тисяча двадцять гривень).

Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 25 липня 2012 року. Повний текст постанови складений 30 липня 2012 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Голуб В. А.