Постанова № 25415423, 11.07.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.07.2012
Номер справи
2а-14950.1/09/0170
Номер документу
25415423
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 липня 2012 р. Справа №2а-14950.1/09/0170

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Ольшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державного підприємства "Євпаторійський морський торговельний порт"

до Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим

про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № 0001662302/0 від 29.10.2009,

за участю:

представника позивача- Карпій О.М., довіреність №67 від 07.06.2012,

Ярмола С.К., довіреність №43 від 20.04.2012,

Балагура М.Л., довіреність №66 від 07.06.2012,

представника відповідача- Юсупова Н.І., довіреність №23/10/10-024 від 23.02.2012.

Обставини справи: Державне підприємство "Євпаторійський морський торговельний порт" звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № 0001662302/0 від 29.10.2009.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.01.10 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове зсідання.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 25.02.10 закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.04.10 призначено експертизу та зупинення провадження у справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.06.11 залишено позовну заяву без розгляду.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.08.11 відкрито апеляційне провадження.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 29.08.11 закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 27.03.12 апеляційну скаргу Державного підприємства "Євпаторійський морський торговельний порт" на ухвалу Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 02.06.11 № 2а-14950/09/13/0170-задоволено. Ухвалу Окружного адміністративного суду АР Крим від 02.06.11 у справі № 2а-14950/09/13/0170-скасовано .

12.06.12 адміністративну справу № 2а-14950/09/0170 було передано на розгляд судді Окружного адміністративного суду АРК Ольшанській Т.С. з присвоєнням номеру справи № 2а-14950.1/09/0170.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.06.2012 призначено судове засідання для подальшого розгляду адміністративної справи.

Представники позивача у судовому засіданні позов підтримали у повному обсязі. 11.07.2012 у судовому засіданні була надана заява про зменшення позовних вимог, а саме позивач просить визнати недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001662302/0 від 29.10.2009 на суму 46509,89 грн., у тому числі 31006,56 грн. основного платежу та 15503,28 із штрафних (фінансових) санкцій.

Представник відповідача заперечував проти позову.

Розглянув матеріали справи, дослідив докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч.2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття суб'єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України визначено поняття справи адміністративної юрисдикції, - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ст.ст. 1, 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.

Основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).

Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Враховуючи зазначене, відповідач, здійснюючи свої повноваження у спірних відносинах є суб'єктом владних повноважень, спір що виник між сторонами пов'язаний із захистом прав позивача у сфері публічно-правових відносин і є справою адміністративної юрисдикції, його належить розглядати в порядку, встановленому КАС України.

Державне підприємство "Євпаторійський морський торговельний порт"(01125583) зареєстровано 26.12.1991 виконавчим комітетом Євпаторійської міської ради АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серія А00 №442394, взяте на податковий облік в органах державної податкової служби 27.05.1994 №01-89.

У період з 31.08.2009 по 25.09.2009 посадовими особами Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим проведена планова виїзна перевірки позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008 по 30.06.2009 валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 по 30.06.2009.

За результатами перевірки складено акт № 2027/23-2/01125583 від 16.10.2009, в якому зазначено про порушення п.п.7.2.6 п. 7.2, п.п.7.4.1, п.п. 7.4.2п.7.4, п.п.7.8.1 п.7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», що призвело до завищення податку на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 31557,00 грн., у тому числі по періодах:

-за квітень 2008 року у сумі 4128,00 грн.;

-за травень 2008 року у сумі 428,00 грн.;

-за серпень 2008 року у сумі 27001,00 грн..

На підставі висновків Акту 29.10.2009 відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001662302/0 про донарахування податкового зобов'язання з ПДВ у сумі 47 335,50 грн., у тому числі 31 557,00 грн. основного зобов'язання та 15 778,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

В подальшому за результатами оскарження податкового повідомлення-рішення №0001662302/0 від 29.10.2009 ДПІ в м. Євпаторії було прийнято нове податкове повідомлення-рішення №0001662302/1 от 14.12.2009 про донарахування податкового зобов'язання з ПДВ у сумі 47 335,50 грн., у тому числі 31557,00 грн. основного зобов'язання та 15 778,50 грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Так, оскаржуване податкове повідомлення-рішення було прийнято на підставі підпункту "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 №2181-Ш та згідно ст. 2, п.10.2 ст.10 Закону України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 11,14 Закону України "Про систему оподаткування", п.п.17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п.11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Приймаючи до уваги, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011, суд вважає за необхідне керуватися нормами, чинними на момент виникнення спірних правовідносин.

Спеціальним законом, який визначає платників податків на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних і звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету, є Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 №168/97-ВР.

Сума донарахування ПДВ у розмірі 31557,00 грн. визначена ДПІ за квітень, травень, серпень 2008 та обґрунтована завищенням ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" податкового кредиту за квітень, травень, серпень 2008 на 31 557,00 грн. внаслідок порушення п.п.7.2.6. п.7.2., п.п.7.4.1.,п.п.7.4.2. п.7.4., п.п.7.8.1. п.7.8. ст.7 Закону №168, а саме:

-включення до складу податкового кредиту за квітень, травень 2008 ПДВ у сумі 4556,25 грн. за податковими накладними, виписаними у січні, березні 2008.

-включення до складу податкового кредиту за серпень 2008 р. ПДВ у сумі 27 000,66 грн., нарахованого (сплаченого) у складі витрат на придбання ремонтних робіт кафетерію ДП "Євпаторійський морський торговельний порт", які не призначені для подальшого використання у межах господарської діяльності.

Позивач не згоден з висновками Акта ДПІ в м. Євпаторії АР Крим і вважає, що такі висновки не відповідають нормам податкового законодавства, а також документам бухгалтерського та податкового обліку ДП "Євпаторійський морський торговельний порт".

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Податковий кредит - це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду (п.1.7 Закону № 168).

Податковий кредит платника податку складається із сум ПДВ, нарахованого (сплаченого) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності платника податку (п.п.7.4.1 п.7.4. ст. 7 Закону №168).

Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій (п.п.7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону № 168):

-або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг);

-або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).

Підставою для нарахування податкового кредиту є податкова накладна, яка видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх одержувача (п.п.7.2.6 п. 7.2. ст.7 Закону № 168).

Податкова накладна складається у момент виникнення податкових зобов'язань продавця у двох примірниках. Оригінал податкової накладної надається покупцю, копія залишається у продавця товарів (робіт, послуг) (п.п.7.2.3 п.7.2 ст.7 Закону № 168).

Податкова накладна має містити всі обов'язкові реквізити, які встановлені п.п.7.2.1 п.7.2. ст.7 Закону № 168.

Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними (п.п.7.4.5. П.7.4. ст.7 Закону № 168).

Строк дії (давності) податкових накладних податковим законодавством не встановлений. Строк, впродовж якого платник податку може скористатись правом на податковий кредит, становить 1095 днів з моменту виникнення такого права (п.п. 15.3.1. п.15.3. ст. 15 Закону №2181).

ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" є платником ПДВ з 29.07.1997 згідно Свідоцтва про реєстрацію платника ПДВ № 278106 від 29.07.1997.

ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" включило до складу податкового кредиту за квітень-травень 2008 року ПДВ у сумі 4556,25 грн., нарахований на підставі податкових накладних, виписаних:

-КНДІСЕ у січні 2008 у сумі 391,00 грн.;

-ВАТ «Крименерго» у березні 2008 у сумі 37,50 грн.;

-ТОВ «Крим-Газ-Нафта-Інвест» у березні 2008 у сумі 121,85 грн.;

-ДУ «Держгідрографія» у березні 2008 у сумі 33,60 грн.;

-ДУ «Держгідрографія» у березні 2008 у сумі 3 972,30 грн.

При співставленні реєстрів податкових накладних з додатками №5 до податкових декларацій з ПДВ за березень-травень 2008 було встановлено, що надані реєстри податкових накладних за березень-травень 2008 не відповідають додаткам №5 декларацій з ПДВ за той самий період.

Крім того, при співставленні додатків №5 декларацій з ПДВ та оригіналів отриманих податкових накладних встановлено, що надані не всі податкові накладні, що включені до складу податкового кредиту за березень-травень 2008.

Враховуючи викладене неможливо встановити обґрунтованість чи необґрунтованість включення до податкового кредиту ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" за квітень-травень 2008 ПДВ у сумі 550,35 грн. за наступними податковими накладними:

№3 від 16.01.2008 у сумі 391,00 грн., отриману від КНДІСЕ;

№10897 від 28.03.2008 у сумі 37,50 грн., отриману від ВАТ «Крименерго»;

№500 від 18.03.2008 у сумі 121,85 грн., отриману від ТОВ «Крим-Газ-Нафта-Інвест».

Щодо податкових накладних на суму ПДВ 4005,90 грн., отриманих ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" від ДУ «Держгідрографія» та включених до складу податкового кредиту за квітень 2008: при співставленні наявних реєстрів, податкових накладних та додатків №5 декларацій з ПДВ за березень-квітень 2008 встановлено, що вказані податкові накладні на суму ПДВ 4005,90 грн. були включені до складу податкового кредиту лише один раз, а саме в квітні 2008- періоді перевірки:

№40/8 від 21.03.2008 у сумі ПДВ 3 972,30 грн., отримана ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" від ДУ «Держгідрографія» 01.04.2008;

№111/4 від 31.03.2008 у сумі 33,60 грн., отримана ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" від ДУ «Держгідрографія» 01.04.2008 .

При дослідженні документів бухгалтерського та податкового обліку позивача встановлено, що ПДВ у сумі 4005,90 грн. був обґрунтовано нарахований та включений до складу податкового кредиту у квітні 2008 з огляду на наступне:

Податкові накладні №111/4 від 31.03.2008 та №40/8 від 21.03.2008 на суму ПДВ 4005,90 грн., виписані ДУ «Держгідрографія» за датою оформлення актів виконаних робіт на підставі п.п.7.2.3 п.7.2 та п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону №168.

Зазначені податкові накладні на суму ПДВ 4005,90 грн. відповідають вимогам п.п.7.2.1 ст.7 Закону №168.

По даті оплати послуг за вказаними податковими накладними у позивача відповідно до п.п.7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону №168 виникло право на податковий кредит у сумі 4005,90 грн..

01.04.2008 ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" отримав вказані податкові накладні №40/8 та №111/4, про що свідчить запис в реєстрі отриманих податкових накладних за квітень 2008.

На підставі отриманих 01.04.2008 податкових накладних ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" відповідно до п.п.7.2.6 п. 7.2. ст.7 Закону №168 нарахувало в квітні 2008 податковий кредит у сумі 4005,90 грн. та включило його в податкову декларацію за квітень 2008 (ряд.20 додатка №5 до декларації).

Період (квітень 2008 року) використання ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" права на податковий кредит у сумі 4005,90 грн. по податкових накладних, виписаних ДУ «Держгідрографія» у березні 2008, знаходиться в межах строків податкової давності - 1095 днів, встановлених п.п. 15.3.1. п.15.3. ст. 15 Закону №2181.

Щодо господарського змісту послуг, у складі витрат на які позивач сплатив (нарахував) ПДВ у сумі 4005,90 грн. на користь ДУ «Держгідрографія», то це послуги по повідомленню мореплавців та гідрографічні роботи на акваторії порту.

У повідомленнях мореплавцям публікуються відомості про вихід нових або про непридатність з навігаційною метою існуючих морських і річкових карт, керівництв та посібників для плавання, що видаються Держгідрографією (п.3.4. Наказу №514).

Гідрографічні роботи - промірні, тральні та інші роботи, що виконуються з метою навігаційно-гідрографічного забезпечення плавання суден, розвитку і вивчення умов плавання на річках, морях і океанах (п.2.1. Наказу №105).

Одним зі статутних видів діяльності Порта є надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів морським та річковим транспортом; будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, модернізація і технічне переозброєння портових споруджень і гідротехнічних об'єктів; швартування і відшвартування морських і річкових суден, постановка їх на якірні місця і зняття з якоря (п.2.2. Статуту Порта). Отже, зазначені послуги, отримані від ДУ «Держгідрографія», безпосередньо пов'язані зі статутною діяльністю Порта, мають господарській зміст та відповідають п.п.7.4.1. п.7.4. ст.7 Закону №168.

Суд не погоджується з позицією ДПІ в м. Євпаторії АР Крим відносно можливості включення податкової накладної до складу податкового кредиту тільки того періоду, в якому вона виписана. Період виписки податкової накладної - це період виникнення податкових зобов'язань продавця товарів (робот, послуг), що нараховуються по першої із подій: оплата чи відвантаження (виконання) товарів, робіт чи послуг (п.п.7.2.3. п.7.2. та п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону №168). В той же час при оплаті чи отриманні товарів (робот, послуг) покупець нараховує (сплачує) ПДВ у складі витрат на придбання відповідних товарів (робот, послуг) і саме цей ПДВ включається до складу податкового кредиту звітного періоду згідно з п.п.7.4.1. п.7.4.ст.7 Закону №168.

Таким чином, період виписки податкової накладної є звітним періодом, в якому до складу податкового кредиту покупця включаються суми ПДВ нараховані (сплачені) у складі витрат на придбання товарів (робот, послуг) впродовж такого періоду.

Але, в той же час нарахування покупцем податкового кредиту можливо тільки при наявності оригіналу податкової накладної:

Підставою для нарахування податкового кредиту є податкова накладна, яка видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх одержувача (п.п.7.2.6 п. 7.2. ст.7 Закону № 168).

Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними (п.п.7.4.5. п.7.4. ст.7 Закону № 168).

Відповідно в період отримання податкової накладної покупець має законні підстави нарахувати податковий кредит та включити його до податкової декларації.

Строк податкової давності для декларування податкового кредиту, встановлений п.п.15.3.1. п.15.3. ст.15 Закону №2181, складає 1095 днів з моменту виникнення права на такий податковий кредит.

Таким чином, з моменту отримання податкової накладної платник податку має законні підстави для нарахування податкового кредиту та його декларування в межах строків податкової давності (1095 днів з моменту виникнення права на податковий кредит).

Аналогічна думка викладена в листах ДПАУ №15155/7/16-1517-10 та №16847/7/16-1517-26.

Таким чином, первинними документами бухгалтерського та податкового обліку позивача висновки Акта ДПІ про завищення податкового кредиту з ПДВ за квітень-травень 2008 на 4 556,25 грн. внаслідок включення до його складу сум ПДВ, нарахованих у складі витрат на придбання товарів, робіт, послуг:

не підтверджуються щодо завищення податкового кредиту з ПДВ у розмірі 4005,90 грн.;

підтвердити або спростувати щодо завищення податкового кредиту з ПДВ у розмірі 550,35 грн. не представляється можливим.

Щодо завищення податкового кредиту за серпень 2008 року на суму ПДВ 27000,66 грн., нарахованого (сплаченого) у складі витрат на придбання ремонтних робіт кафетерію ДП "Євпаторійський морський торговельний порт", які не призначені для подальшого використання у межах господарської діяльності, суд зазначає про таке. .

Податковий кредит платника податку складається із сум ПДВ, нарахованого (сплаченого) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності платника податку (п.п.7.4.1 п.7.4. ст. 7 Закону № 168).

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари (послуги) та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду (п.п.7.4.1 п.7.4. ст. 7 Закону № 168).

Відповідно п.1.15 Закону №168, господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.

У серпні 2008 ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" придбало у МП «Каштак» та Підприємства «Кримпожкомплекс ЄДПО» роботи по ремонту кафетерію Порта на загальну суму 162004,00 грн., у тому числі 27000,66 грн. ПДВ, що підтверджується належними актами прийому-передачі виконаних робіт форми КБ-2

У червні, серпні 2008 ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" перерахувало грошові кошти МП «Каштак» та Підприємству «Кримпожкомплекс ЄДПО» за отримані ремонтні роботи у розмірі 162004,00 грн., в тому числі 27000,66 грн. ПДВ .

У серпні 2008 ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" відповідно до п.п.7.5.1. п.7.5. ст.7 Закону № 168 нарахувало податковий кредит з ПДВ у сумі 27000,66 грн. на підставі податкових накладних, отриманих від МП «Каштак» та Підприємства «Кримпожкомплекс ЄДПО».

Зазначені податкові накладні на суму 27000,66 грн. ПДВ відповідають вимогам п.п.7.2.1. п.7.2. ст.7 Закону № 168 та виписані МП «Каштак» та Підприємством «Кримпожкомплекс ЄДПО» по даті зарахування коштів на банківський рахунок на підставі п.п.7.2.3 п.7.2 і п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону № 168.

Роботи по ремонту кафетерію Порта є роботами, безпосередньо пов'язаними з господарською діяльністю Порта та відповідають вимогам п.п.7.4.1 п.7.4. ст. 7 Закону № 168 з огляду на наступне.

Відповідно даним інвентарної картки основних засобів №331 (типова форма №03-6) та інвентарної книги ДП"Євпаторійський морський торговельний порт" кафетерій є частиною виробничо-побутової будівлі №2, яка обліковується на субрахунку №103 «Будинки та споруди».

Згідно з даними відомостей розрахунку амортизаційних відрахувань в бухгалтерському та податковому обліку на виробничо-побутову будівлю (в тому числі на кафетерій) нараховується амортизація, тобто виробничо-побутова будівля є основним фондом відповідно до п.п.8.1.2. п.8.1. ст.8 Закону №334.

До ремонту, здійсненного у 2008 році МП «Каштак» та Підприємством «Кримпожкомплекс ЄДПО», приміщення кафетерію (125,5 кв.м.) здавалось в оренду ПП ОСОБА_5. згідно з договором №35/1 від 01.07.2006, при виконанні якого Порт отримував щомісячній орендний доход у сумі 511,90 грн..

Після проведення у 2008 році ремонтних робіт кафетерій був переданий в оренду ОСОБА_4 згідно з договором оренди нерухомого майна №105/2009-А від 16.10.2009, при виконанні якого Порт отримував щомісячній орендний доход у сумі 1297,75 грн..

Тобто, приміщення кафетерію використовувалось Портом з метою отримання доходу від орендної плати, при цьому після ремонту орендні доходи збільшилися більш, ніж в два рази.

Придбання ремонтних робіт в бухгалтерського обліку ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" відображено проводками: Дт 151 «Капітальне будівництво» Кт 631/2 «Постачальники та підрядники» на суму 129951,67 грн. без урахування ПДВ; Дт 23/3 «Виробництво» Кт 631/2 «Постачальники та підрядники» на суму 5052,00 грн. без урахування ПДВ.

Таким чином, первинними документами бухгалтерського та податкового обліку ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" висновки Акта ДПІ про завищення податкового кредиту з ПДВ за серпень 2008 року у сумі 27000,66 грн. не підтверджуються у повному обсязі.

Відповідно до висновку ТОВ "Центр судових експертиз" від 17.04.2011 №28/10 встановлено, що первинними документами ДП "Євпаторійський морський торговельний порт" висновки Акту ДПІ в м. Євпаторії АР Крим про заниження податку на додану вартість на загальну суму 31 556,91 грн. (округлено до 31 557,00 грн.):

1.не підтверджуються щодо ПДВ у розмірі 31 006,56 грн., у тому числі:

-4 005,90 грн. за квітень 2008 року;

-27 000,66 грн. за серпень 2008 року.

2.підтвердити або спростувати щодо ПДВ у розмірі 550,35 грн., у тому числі.:

-121,85 грн. за квітень 2008;

-428,50 грн. за травень 2008 року.

Представник позивача у судовому засіданні 11.07.2012 була надана заява про зменшення позовних вимог, а саме позивач просить визнати недійсним податкове повідомлення-рішення № 0001662302/0 від 29.10.2009 на суму 46509,89 грн., у тому числі 31006,56 грн. основного платежу та 15503,28 із штрафних (фінансових) санкцій та підтримує висновки експерта в повному обсязі.

У зв'язку з чим суд визнає протиправним та скасовує податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим від 29.10.2009 № 0001662302/0 на суму 46509,89 грн., у тому числі 31006,56 грн. основного платежу та 15503,28 із штрафних (фінансових) санкцій.

Під час прийняття постанови суд, зокрема, вирішує, як розподілити між сторонами судові витрати (стаття 161 КАС України).

Якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа) (частина перша статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

З огляду на викладене та з урахуванням принципу пріоритетності законів над підзаконними актами суд вважає необхідним стягнути судові витрати із Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

В судовому засіданні 11.07.2012 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Відповідно до статті 160 КАС України повний текст постанови виготовлено 18.07.2012.

Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Євпаторії АР Крим від 29.10.2009 № 0001662302/0 на суму 46509,89 грн., у тому числі 31006,56 грн. основного платежу та 15503,28 із штрафних (фінансових) санкцій.

3.Стягнути на користь Державного підприємства "Євпаторійський морський торговельний порт" судовий збір у розмірі 3,40 грн. з Державного бюджету України шляхом їх безспірного списання із рахунка суб'єкта владних повноважень - відповідача.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.