Постанова № 25409485, 17.07.2012, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.07.2012
Номер справи
1570/705/2012
Номер документу
25409485
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1570/705/2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2012 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Стеценко О.О.

розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в місті Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області до Приватного підприємства «Імпекс-Лайф»про стягнення заборгованості по страховим внескам в розмірі 1049,60 гривень,-

В С Т А Н О В И В:

Управління Пенсійного фонду України в місті Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області (далі –УПФ) звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «Імпекс-Лайф»(далі –ПП «Імпекс-Лайф») про стягнення заборгованості по страховим внескам в розмірі 1049,60 гривень.

В обґрунтування своїх позовних вимог, УПФ зазначає, що ПП «Імпекс-Лайф»перебуває на обліку в УПФ за № 2410, як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, та згідно з розрахунками сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідач має узгоджену та несплачену заборгованість в розмірі 1049,60 гривень, з яких –по єдиному внеску –1019,76 гривень, по фінансовим санкціям –22,95 гривень та пені –6,89 гривень.

В судовому засіданні представник позивача, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Поштове відправлення було повернуто до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до положень ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що причина неявки відповідача в судове засідання є не поважною та можливим розглядати справу у його відсутність на підставі наданих доказів, оскільки в справі достатньо матеріалів про права і взаємовідносини сторін.

Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо не має перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справ, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відтак, суд доходить висновку, що спір підлягає вирішенню на підставі наявних у матеріалах справи доказів, оскільки вони повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин.

Відповідно до пункту 1 «Положення про Пенсійний фонд України», затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, провадить збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України.

Згідно до покладених на нього завдань, управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

Єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у відповідності до ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»є консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до п. 2 ст. 3 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що єдиний внесок є загальнообов'язковим платежем.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»та Інструкції «Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України 27.09.2010 року № 21-5 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за № 994/18289 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно встановлених законодавством строків і тарифів.

Згідно п. 5 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»єдиний внесок нараховується на суми незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

Пунктом 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»передбачено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника , а зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Імпекс-Лайф» зареєстровано, як юридична особа Виконавчим комітетом Ізмаїльської міської ради 18 лютого 2009 року за № 15531020000001262 (а.с.8) та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України місті Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області (а.с.7).

Відповідачем самостійно розраховано єдиний внесок за липень 2011 року та серпень 2011 року в розмірі 1019,76 гривень, що підтверджується копіями звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але не сплачена у встановлений законодавством строк (а.с.9-12).

Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Судом встановлено, що УПФ України в місті Ізмаїл та Ізмаїльському районі була надіслана відповідачу вимога про сплату боргу № Ю-297/1У від 07 жовтня 2011 року (а.с.13), яка отримана відповідачем, про що свідчить підпис на корінці вимоги (а.с.13).

У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі, якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Пунктом 2 частиною 11 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум, у тому числі за донарахування платником або територіальними органами Пенсійного фонду своєчасно не нарахованого єдиного внеску, накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску .

Пунктом 1 частиною 12 статті 25 за несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування на рахунки органів Пенсійного фонду сум єдиного внеску, фінансових санкцій, нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування) платежу.

На виконання зазначених вимог, УПФ було винесено рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 667 від 14.09.2011 року про застосування штрафу в розмірі 22,95 гривень та пені в розмірі 6,89 гривень, яке було отримано відповідачем 19.09.2011 року (а.с.14).

Враховуючи те, що судом не встановлено обставин які б звільняли відповідача від сплати заборгованості, а також відсутність доказів повної сплати суми боргу на час розгляду справи, суд на підставі положень ст. 67 Конституції України, ч.2 ст.162 КАС України вважає за необхідне прийняти постанову про задоволення позовних вимог в повному обсязі та стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 1049,60 гривень.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 79, 86, 94, 128, 158-162, КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в місті Ізмаїл та Ізмаїльському районі Одеської області до Приватного підприємства «Імпекс-Лайф» про стягнення заборгованості по страховим внескам в розмірі 1049,60 гривень - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства «Імпекс-Лайф» (код ЄДРПОУ 363983765) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Ізмаїл та Ізмаїльському районі заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 1049,60 гривень (одна тисяча сорок дев’ять гривень 60 копійок).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, або в порядку ч. 3 ст. 186 КАС України.

Суддя Стеценко О.О.

17 липня 2012 року

.