ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
19.07.12р. Справа № 6/5005/4347/2012
За позовом Прокурора міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області, м. Дніпродзержинськ в інтересах держави в особі Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область
до Відповідача-1 Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область
Відповідача-2 Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область
про внесення змін до договору оренди земельної ділянки
Суддя Коваленко О.О.
Представники:
від прокурора - не з'явився;
від позивача - не з`явився;
від відповідача-1 - ОСОБА_3., представник, довіреність№443 від 28.05.2012р.,
ОСОБА_1.;
від відповідача-2 - ОСОБА_3., представник, довіреність№444 від 28.05.2012р.
СУТЬ СПОРУ:
Розглядається позовна заява, з урахуванням уточнень позовних вимог, прокурора міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область, в інтересах держави, в особі Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область - далі по тексту - позивача до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область - далі по тексту - відповідача-1 та до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область - далі по тексту - відповідача в якому позивач просить суд змінити п. 2.2 та п.4.1 умов довгострокового договору оренди земельної ділянки № б/н від 22.09.2005р. загальною площею 0,0088га розташованої на АДРЕСА_2 укладеного між позивачем, відповідачем-1 та відповідачем-2 з терміном дії до 22.09.2015року.
Крім цього позивач просить суд солідарно стягнути з відповідача-1 та відповідача-2 в дохід державного бюджету 1 073,00грн. судового збору посилаючись на те, що дану справу до суду було доведено з вини відповідача.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що рішенням Дніпродзержинської міської ради від 29.07.2005року за № 575-19/ХХІУ відповідачам було надано в оренду на десять років, під розміщення об'єкту торгівлі, земельну ділянку загальною площею 0,0088га за адресою: АДРЕСА_2, про що сторони підписали договір оренди даної земельної ділянки, зареєстрований 22.09.2005року за № 02685, пунктом 4.4 умов якого сторони передбачили, що розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту: зміни умов господарювання передбачених договором: підвищення цін, тарифів тощо. У тому числі внаслідок інфляційних процесів, збільшення розміру ставки земельного податку; погіршення становища орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.
Приймаючи до уваги, що Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 309-УІ від 03.06.2008року було внесено зміни до Закону України „Про оренду землі", а саме: ч.ч.4,5 ст.21 викладено у наступній редакції: „Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: - для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку" статтею 288 Податкового кодексу України було встановлено, що розмір річної орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути меншим, ніж трикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим кодексом. Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
З метою вдосконалення земельних відносин у сфері оренди землі, встановлення економічно обґрунтованих, справедливих, єдиних ставок орендної плати, приведення діючих договорів оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства, забезпечення виконання рішення Дніпродзержинської міської ради від 15.12.2010 року №07-02/УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ», відповідно до ст.21 Закону України «Про оренду землі», наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 року №548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», ст.ст. 282, 284, 288 Податкового кодексу України Дніпродзержинською міською радою було прийнято рішення від 27.05.2011 року №116-08/VI, яким затверджено коефіцієнти для розрахунку річної орендної плати за земельні ділянки, розпорядником яких є Дніпродзержинська міська рада.
Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 27.05.2011 року №116-08/УІ «Про плату за землю»було вирішено встановити єдині коефіцієнти, що застосовуються до розрахунку річної орендної плати у співвідношенні до земельного податку, а саме: мінімальний - 3, максимальний - 5, що у повній мірі відповідає вимогам ст. 288 Податкового кодексу України.
Згідно з додатком до рішення міської ради від 27.05.2011 року №116-08/УІ «Про плату за землю», коефіцієнт, що застосовується для розрахунку річної орендної плати за землю визначається відповідно до класифікації видів цільового призначення земель.
Згідно п.5.2. даного договору оренди земельної ділянки цільове використання земельної ділянки, наданої в користування фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1. та фізичній особі-підриємцю ОСОБА_2. під розміщення об'єкту торгівлі (магазин з прибудовою) - землі роздрібної торгівлі та комерційних послуг.
Таким чином, згідно додатку до рішення від 27.05.2011 №116-08/УІ коефіцієнт, що застосовується для розрахунку річної орендної плати земель житлової та громадської забудови, які надані під будівництво та обслуговування будівель торгівлі, відповідає підрозділу 03.07 (згідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої Наказом Держкомзему від 23.07.2011р. за №548) та становить 4.
Пунктом 4 рішення Дніпродзержинської міської ради від 27.05.2011 року №116-08/УІ визначено, що Орендарям земельних ділянок, у зв'язку із затвердженням грошової оцінки земель м. Дніпродзержинська та введенням її в дію з 01.07.2011р., необхідно привести діючі договори оренди у відповідність до вимог чинного законодавства.
З метою визначення розмірів плати за землю для забезпечення економічного регулювання земельних відносин у місті, поповнення доходної частини бюджету, у зв'язку з тим, що з часу виконання попередньої нормативної грошової оцінки земель відбулися значні зміни у сфері розвитку інфраструктури міста, збільшилась кількість земель комерційного призначення, суттєво змінилися показники ринку нерухомості, відповідно до Закону України «Про оцінку земель», розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ, висновок державної експертизи землевпорядної документації від 11.12.2008р. за №1444-08, Дніпродзержинська міська рада прийняла рішення від 15.12.2010 року №07-02/УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 27.05.2011 року за №116-08/УІ «Про плату за землю»встановлена пільга у розмірі 20% від суми, що зараховується до місцевого бюджету для земель, які відносяться до підрозділу 03.07 (згідно до Класифікації в цільового призначення земель, затвердженої Наказом Держкомзему від 23.07.2011р. за №548). З урахуванням пільги на земельний податок орендна плата становить: 1094,20грн. - 20% = 875,36 грн., у зв'язку з чим річна орендна плата становить 3 501,44грн.
Приймаючи до уваги, що відповідач-1 та відповідач-2 листи позивача від 01.02.2011року за № 1-13вих/2/51 та № 1-13вих/2/52 про внесення змін до оспорюваного договору оренди земельної ділянки залишили без відповіді і задоволення позивач звернувся до суду з даною позовною заявою у якій просить суд в примусовому порядку змінити п. 2.2 та п.4.1 умов довгострокового договору оренди земельної ділянки № б/н від 22.09.2005р. загальною площею 0,0088га розташованої на пр. Леніна 57, м. Дніпродзержинськ, укладеного між позивачем, відповідачем-1 та відповідачем-2 з терміном дії до 22.09.2015року:
- виклавши п.2.2 договору в наступній редакції: нормативно-грошова оцінка земельної ділянки станом на 08.09.2011року становить 109 420,24грн.;
- виклавши п.4.1 договору в наступній редакції: річна орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету. Орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється на рівні трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, у розмірі 3 282,60грн. на рік без ПДВ, а з урахуванням пільги у розмірі 2 461,95грн. на рік без ПДВ, яка застосовується відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2011року за № 475-24/УІ.
Відповідач-1 та відповідач-2 вимоги суду виконали, у судове зсідання з'явилися, відзив на позов та витребувані судом документи надали, у відзиві на позов та в судовому засіданні позовні вимоги позивача відповідач-1 та відповідач-2 не визнає у повному обсязі і просить суд відмовити у позові посилаючись на наступне:
- по-перше: відповідно до правової позиції Судової палати у господарських справах Верховного Суду України, висловлену у Постанові від 22.02.2005року, яка полягає в тому, що прокурор може бути представником сторони у справі тільки у випадку, коли цією стороною є орган державної влади або орган місцевого самоврядування, наділені повноваженнями виконавчої влади, тоді як прокурор подав позов в інтересах суб'єкта самостійного господарювання;
- по-друге: в порушення вимог ст. 188 Господарського кодексу України позивач не надав доказів відправлення або вручення відповідача-1 та відповідачу-2 додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки № б/н від 22.09.2005р. загальною площею 0,0088га розташованої на АДРЕСА_2, укладеного між позивачем, відповідачем-1 та відповідачем-2 з терміном дії до 22.09.2015року;
- по-третє: позивачем в порушення вимог ч.2 ст. 20 Закону України «Про оцінку земель»та ст. 286 Податкового кодексу України невірно визначено розмір орендної плати орендованої відповідачем-1 та відповідачем-2 земельної ділянки загальною площею 0,0088га розташованої на АДРЕСА_2.
12.06.2012р. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи було відкладено до 26.06.2012р., у зв'язку з тим, що відповідач-1 та відповідач-2 у судове засідання без поважних причин не з'явилися, відзив на позов та витребувані судом документи не надали та звернулися до суду з письмовим клопотання про відкладення слухання справи на більш пізніший термін.
26.06.2012р. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи було відкладено до 05.07.2012р., у зв'язку з тим, що позивач у судове засідання не з'явився, відповідач-1 та відповідач-2 у судове засідання з'явилися, але вимоги суду не виконали і відзив на позов та витребувані судом документи без поважних причин не надали.
05.07.2012р. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні було оголошено перерву до 12.07.2012р., у зв'язку з тим, що відповідач-1 та відповідач-2 у судове засідання без поважних причин знову відзив на позов не надали.
12.07.2012р. на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України в судовому засіданні було оголошено перерву до 19.07.2012р. з метою надання сторонам часу додатково надати письмові докази як обґрунтування своїх позовних вимог так і своїх позовних заперечень.
12.07.2012р. на підставі ст. 69 Господарського процесуального кодексу України за письмовим клопотанням позивача строк розгляду справи було продовжено на 15 календарних днів, а саме до 31.07.2012р.
19.07.2012р. справу було розглянуто за участю повноважних представників відповідача-1 та відповідача-2, за наявними в ній матеріалами справи та оригіналами документів наданих сторонами додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог та залучених у копіях до матеріалів справи.
Вивчивши матеріали справи, господарським суд, -
ВСТАНОВИВ:
22.09.2005р. між позивачем та відповідачем, на підставі Рішення Дніпродзержинської міської ради № 575-19/ІУ від 29.07.2005року, було укладено довгостроковий договір оренди земельної ділянки № б/н загальною площею 0,0088га, яка знаходиться за адресою АДРЕСА_2, зареєстрованого за № 02685, для цільового використання, а саме для проведення роздрібної торгівлі та комерційних послуг зі строком дії до 22.09.2015року, що підтверджується, оригіналами документів наданих сторонами на вимоги суду додатково в судове засідання, та не заперечується повноважними представниками сторін в судовому засіданні.
Приймаючи до уваги, що Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" № 309-УІ від 03.06.2008року було внесено зміни до Закону України „Про оренду землі", а саме: ч.ч.4,5 ст.21 викладено у наступній редакції: „Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою: - для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку" - рішенням Дніпродзержинської міської ради від 29.07.2005року за № 575-19/ХХІУ відповідачам було надано в оренду на десять років, під розміщення об'єкту торгівлі, земельну ділянку загальною площею 0,0088га за адресою: АДРЕСА_2, про що сторони підписали договір оренди даної земельної ділянки, зареєстрований 22.09.2005року за № 02685, пунктом 4.4 умов якого сторони передбачили, що розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках і з моменту зміни умов господарювання передбачених договором підвищення цін, тарифів тощо. У тому числі внаслідок інфляційних процесів, збільшення розміру ставки земельного податку; погіршення становища орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами; в інших випадках, передбачених законодавчими актами України.
На виконання даного Закону України статтею 288 Податкового кодексу України було встановлено, що розмір річної орендної плати за земельні ділянки несільськогосподарського призначення, які перебувають у державній або комунальній власності, не може бути меншим, ніж трикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим кодексом. Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
З метою вдосконалення земельних відносин у сфері оренди землі, встановлення економічно обґрунтованих, справедливих, єдиних ставок орендної плати, приведення діючих договорів оренди землі у відповідність до вимог чинного законодавства, забезпечення виконання рішення Дніпродзержинської міської ради від 15.12.2010 року за №07-02/УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ», відповідно до ст.21 Закону України «Про оренду землі», наказу Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010р. за №548 «Про затвердження Класифікації видів цільового призначення земель», ст.ст. 282, 284, 288 Податкового кодексу України Дніпродзержинською міською радою було прийнято рішення від 27.05.2011 року за №116-08/VI, яким затверджено коефіцієнти для розрахунку річної орендної плати за земельні ділянки, розпорядником яких є Дніпродзержинська міська рада.
Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 27.05.2011 року за №116-08/УІ «Про плату за землю»було вирішено встановити єдині коефіцієнти, що застосовуються до розрахунку річної орендної плати у співвідношенні до земельного податку, а саме: мінімальний - 3, максимальний -5, що у повній мірі відповідає вимогам ст. 288 Податкового кодексу України.
Згідно з додатком до рішення міської ради від 27.05.2011 року №116-08/УІ «Про плату за землю», коефіцієнт, що застосовується для розрахунку річної орендної плати за землю визначається відповідно до класифікації видів цільового призначення земель.
Згідно п.5.2. договору оренди земельної ділянки цільове використання земельної ділянки, наданої в користування фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1. та фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2. під розміщення об'єкту торгівлі (магазин з прибудовою) - землі роздрібної торгівлі та комерційних послуг.
Таким чином, згідно додатку до рішення від 27.05.2011р. за №116-08/УІ коефіцієнт, що застосовується для розрахунку річної орендної плати земель житлової та громадської забудови, які надані під будівництво та обслуговування будівель торгівлі, відповідає підрозділу 03.07 (згідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої Наказом Держкомзему від 23.07.2011 №548) та становить 4.
Пунктом 4 рішення Дніпродзержинської міської ради від 27.05.2011р. за №116-08/УІ визначено, що Орендарям земельних ділянок, у зв'язку із затвердженням грошової оцінки земель м. Дніпродзержинська та введенням її в дію з 01.07.2011р., необхідно привести діючі договори оренди у відповідність до вимог чинного законодавства.
З метою визначення розмірів плати за землю для забезпечення економічного регулювання земельних відносин у місті, поповнення доходної частини бюджету, у зв'язку з тим, що з часу виконання попередньої нормативної грошової оцінки земель відбулись значні зміни у сфері розвитку інфраструктури міста, збільшилась кількість земель комерційного призначення, суттєво змінилися показники ринку нерухомості, відповідно до Закону України «Про оцінку земель», розглянувши технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ, висновок державної експертизи землевпорядної документації від 11.12.2008р. за №1444-08, Дніпродзержинська міська рада прийняла рішення від 15.12.2010року за №07-02/УІ «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Дніпродзержинськ».
Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 27.05.2011року за №116-08/УІ «Про плату за землю»встановлена пільга у розмірі 20% від суми, що зараховується до місцевого бюджету для земель, які відносяться до підрозділу 03.07 (згідно до Класифікації в цільового призначення земель, затвердженої Наказом Держкомзему від 23.07.2011р. №548). З урахуванням пільги на земельний податок орендна плата становить: 1094.20грн. - 20% = 875,36 грн., у зв'язку з чим річна орендна плата становить 3 501,44грн.
Приймаючи до уваги, що відповідач-1 та відповідач-2 листи позивача від 01.02.2011року за № 1-13вих/2/51 та № 1-13вих/2/52 про внесення змін до оспорюваного договору оренди земельної ділянки залишили без відповіді і задоволення позивач звернувся до суду з даною позовною заявою, з урахуванням уточнень позовної заяви, у якій просить суд в примусовому порядку змінити п. 2.2 та п.4.1 умов довгострокового договору оренди земельної ділянки № б/н від 22.09.2005р. загальною площею 0,0088га розташованої на АДРЕСА_2 укладеного між позивачем, відповідачем-1 та відповідачем-2 з терміном дії до 22.09.2015року:
- виклавши п.2.2 договору в наступній редакції: нормативно-грошова оцінка земельної ділянки станом на 08.09.2011року становить 109 420,24грн.;
- виклавши п.4.1 договору в наступній редакції: річна орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету. Орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється на рівні трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, у розмірі 3 282,60грн. на рік без ПДВ, а з урахуванням пільги у розмірі 2 461,95грн. на рік без ПДВ, яка застосовується відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2011року за № 475-24/УІ.
Крім цього позивач просить суд стягнути з відповідача в доход державного бюджету 1 073,00грн. судового збору посилаючись на те, що дану справу до суду було доведено з вини відповідача.
Позивачем на підставі ст.33 Господарського процесуального кодексу України документально було доведено ті обставини, на які він посилався в позовній заяві як на підставу своїх позовних вимог.
Відповідно до ст.525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та умов цього Кодексу або інших актів цивільного законодавства.
Відповідно до положень ст.188 Господарського кодексу України (ч.1) зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. (Ч.2) Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. (Ч.3) Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. (Ч.4) У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Частинами 1, 2 статті 632 Цивільного кодексу України передбачено, що ціна у договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. При цьому зміна ціни після укладення договору допускається лише у випадках, і на умовах, встановлених договором або Законом.
Відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення»політика ціноутворення є складовою частиною загальної економічної і соціальної політики України та реалізується, зокрема, шляхом встановлення державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фінансових цін і тарифів.
Визначення законами України ціни на продукцію, роботи, послуги у формі фіксованої ціни, є обов'язковою умовою її прийняття сторонами договору, незалежно від внесення змін до договору, якщо інше не визначено законом.
Визначення законами України граничного рівня ціни на продукцію, роботи, послуги є обов'язковою підставою для внесення змін до договору щодо ціни у межах визначених законом у спосіб як узгодження такої ціни сторонами, так і у судовому порядку у разі недосягнення згоди сторін.
Тобто, визначення в Податковому кодексі України граничного рівня ціни на оренду державного та комунального майна, є обов'язковою умовою внесення змін до раніше укладених договорів оренди, оскільки інше не зазначено в законі.
Згідно ст.3 Земельного кодексу України, земельні відносини регулюються Конституцією України, цим кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Згідно ст. 2 Закону України «Про оренду землі», відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно зі ст. 30 закону України «Про оренду землі»зміна умов договору оренди можлива за взаємною згодою сторін. У разі не досягнення згоди щодо умов договору оренди та інші спори вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оренду землі»однією з істотних умов договору оренди земельної ділянки є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Згідно із ст. 652 Цивільного кодексу України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах. Якщо сторони, не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони
Дослідивши матеріали справи, оригінали документів наданих сторонами додатково на вимоги суду в судове засідання в обґрунтування своїх позовних вимог та своїх заперечень та заслухавши повноважних представників сторін в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача про внесення змін до п.2.2 та п.4.1 умов вищеназваного довгострокового договору оренди, а саме в редакції п.2.2 договору в наступній редакції: нормативно-грошова оцінка земельної ділянки станом на 08.09.2011року становить 109 420,24грн. та п.4.1 договору в наступній редакції: річна орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету. Орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється на рівні трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, у розмірі 3 282,60грн. на рік без ПДВ, а з урахуванням пільги у розмірі 2 461,95грн. на рік без ПДВ, яка застосовується відповідно до рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2012року за № 475-24/УІ., слід визнати обґрунтованими, документально доведеними, не протирічащими чинному законодавству України, та не оспореними відповідачем, а отже є такими, що підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Дане Рішення господарського суду у повному обсязі кореспондується з Постановою Вищого господарського суду України від 05.07.2011року по справі № 7/105-10(30/234-09), а саме за позовом того ж самого прокурора в інтересах держави і з тих же самих підстав.
Приймаючи до уваги, що дану справу до суду було доведено з вини відповідача-1 та відповідача-2, стягнути солідарно з відповідач-1 та відповідача-2 в дохід держбюджету судові витрати по справі у вигляді 1 073,00грн. судового збору.
Заяву відповідача-1 та відповідача-2 від 03.07.2012року, якою представник відповідачів-1,2, з метою додаткового оформлення позовної заяви по справі № 6/5005/4347/2012 просить суд повернути, - залишити без задоволення.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 525,526,632,652, ст. 188 Господарського кодексу України, ст.ст.1,33,34,49,82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, ст.ст. 2,15 Закону України «Про оренду землі», ст. З Земельного кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги позивача задовольнити.
Внести зміни до п.2.2 договору оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 22.09.2005р. № 02685), укладеного між Дніпродзержинською міською радою (51931, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, пл. Дзержинського, 2; код ЄДРОПОУ 24604168), фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_2) виклавши його в наступній редакції: "п.2.2. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 08.09.2011року становить 109 420,24грн.".
Внести зміни до п.4.1 договору оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 22.09.2005р. № 02685), укладеного між Дніпродзержинською міською радою (51931, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, пл. Дзержинського, 2; код ЄДРОПОУ 24604168), фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_2) виклавши його в наступній редакції: "п.4.1. Річна орендна плата вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі на рахунок місцевого бюджету. Орендна плата за користування земельною ділянкою встановлюється на рівні трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, у розмірі 3 282,60грн. на рік без ПДВ, а з урахуванням пільги - 2 461,95грн. на рік без ПДВ, встановленої рішення Дніпродзержинської міської ради від 25.06.2012року за № 475-24/УІ".
Заяву представника фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_2) від 03.07.2012року, якою представник фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_2), з метою додаткового оформлення позовної заяви по справі № 6/5005/4347/2012 просить суд її повернути, - залишити без задоволення.
Солідарно стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_1) та ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ІНПП НОМЕР_2) в дохід державного бюджету в особі Управління Державної Казначейської Служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області у відділенні банку ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 7; код ЄДРПОУ 37989269; р/р 31214206783005; МФО 805012; КБКД 22030001; призначення платежу (необхідно вказати): судовий збір, код ЄДРПОУ суду 03499891 та пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору (ст. 4 Закону України „Про судовий збір") 1 073,00грн. (одна тисяча сімдесят три грн. 00 коп.) - судовий збір, видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя О.О. Коваленко
Повне рішення складено 23.07.12р.