№ 2- 1596/2012 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 липня 2012 року
Алчевський міський суд Луганської області в складі:
головуючого -судді Карасьової Н.П.
при секретарі Бахматовій Ю.О.
розглянувши у судовому засіданні у залі суду в м. Алчевську цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, посилаючись на слідуючи обставини.
Згідно заяви відповідачки від 16.11.2010 року їй з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою АДРЕСА_1, надана субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на шість місяців, починаючи з листопада 2010 року по квітень 2011 року включно. Зазначена сума субсидії змінювалась в залежності від розміру витрат на оплату житлово-комунальних послуг, що можна побачити в стовпчику «начислено без учета недостающей информации»в Перерахунку субсидії з урахуванням додаткової інформації. Призначення субсидії за заявою відповідачки здійснювалось на підставі декларації про доходи та майновий стан, в якій вона вказувала як вид доходу свої пенсію, вказуючи, що інших доходів вона не має.
У результаті проведеної відділом контролю щодо нарахування та виплати пенсій і соціальної допомоги УПСЗН Алчевської міської ради перевірки даних, наданих відповідачкою, встановлено, що син відповідачки ОСОБА_2 з 02.07.2010р. перебуває у шлюбі, однак, ОСОБА_1 не було задекларовано майно невістки.
Позивачем був зроблений перерахунок субсидії з урахуванням додаткової інформації, у зв'язку з чим 22 вересня 2011 року, 01 березня 2012 року відповідачці були направлені повідомлення та запропоновано повернути надмірно виплачені кошти у відповідності з чинним законодавством, але до цього часу заборгованість відповідачки перед позивачем не погашена. Тому позивач звернувся до суду і просить стягнути з відповідачки ОСОБА_1 суму виплачених надміру у вигляді житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг у розмірі 1057 грн. 20 коп.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити.
Відповідачка у судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідачка ОСОБА_1 16.11.2010 року надала позивачу заяву про призначення їй субсидії з урахуванням всіх громадян, які зареєстровані на житловій площі за адресою АДРЕСА_1 (а.с.3).
Позивачем був зроблений перерахунок переплаченої відповідачці субсидії, розмір якої становить 1057 грн. 20 коп. (а.с.5).
22.09.2011 року, 01.03.2012 року, відповідачці ОСОБА_1 були направлено повідомлення з вимогою повернути надмірно виплачені кошти у сумі 1057 грн. 20 коп., що підтверджено листами на а.с.7-8.
Відповідно до пункту 4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848 (далі -Положення) субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири. Відповідно до Декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, в житловому приміщенні квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровані ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.4). Факт окремого проживання ОСОБА_2, підтверджений актом ЖЕД-3 від 25.10.2010 (а.с.28), впливає на розрахунок розміру субсидії, що призначається. Тобто, відповідно до факту одноособового проживання ОСОБА_1 їй призначається субсидія з розрахунку 21 кв. м. на особу + 10,5 кв. м. на сім'ю (31,5 кв. м. на ОСОБА_1).
У липні 2010 року зареєстрований в житловому приміщенні ОСОБА_2 одружується, його дружина має у власності житлове приміщення, що знаходиться за адресою АДРЕСА_2. Зазначений факт став відомим не від отримувача субсидії ОСОБА_1 (приховала факт, що є відповідно до підпункту 2 пункту 20 Положення підставою припинення призначення субсидії: «20. Надання раніше призначеної субсидії припиняється: якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення»), а з листа заступника начальника Алчевського міського управління юстиції, начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану від 08.09.2011 № 1646-02/3.69 (а.с.6).
Відповідно до довідки № 1042 про склад сім'ї ОСОБА_4 (жінки ОСОБА_2), наданої Комітетом мікрорайону «Південно-Західний»20.04.2011 (а.с.30), ОСОБА_4 є власницею житлового приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_2.
Зазначений випадок підпадає під дію правової норми підпункту 3 пункту 5 Положення: «5. Субсидія не призначається, якщо: 3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла».
Згідно із ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Таким чином, УПСЗН має право на захист порушених відповідачкою інтересів в суді.
Суд вважає переконливими посилання позивача, вказані у позовній заяві, вважає необхідним позовні вимоги задовольнити.
На підставі викладеного керуючись ст.ст.10,11,60, 208-209, 212-215, 224-226 ЦПК України, 1166 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позов Управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, 1948 року народження, ід.номер НОМЕР_1, на користь Управління праці та соціального захисту населення Алчевської міської ради Луганської області (р/р 35417019003248 УДК м. Алчевська ГУДКА в Луганській області МФО 804013 код 03196802) заборгованість в сумі 1057 (тисяча п'ятдесят сім) грн. 38 коп.
Стягнути з ОСОБА_1, 1948 року народження, ід.номер НОМЕР_1, судовий збір на користь держави (рах. №31210206700027, одержувач ГУ ДКУ у Луганській області, код ЄДРПОУ 05380757, МФО 804013, код платежу 22030001 код ОКРО отримувача коштів 24046768) у сумі 214 грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному суді Луганської області через Алчевський міський суд протягом десяти днів з дня його проголошення
Суддя: