Постанова № 25388551, 19.07.2012, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2012
Номер справи
2а-4156/12/1370
Номер документу
25388551
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2012 р. м. Львів № 2а-4156/12/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Івашків В.І., представника позивача Горбань О.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю «ТР-Транс»про стягнення боргу,

ВСТАНОВИВ:

Львівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ТР-Транс»про стягнення адміністративно-господарських санкцій, застосованих до нього за нестворені робочі місця для інвалідів та пеню за несвоєчасну їх сплату на загальну суму 7921,47 грн. В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»для ТОВ «ТР-Транс»встановлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості однієї особи. Оскільки у звітному 2011 році на підприємстві не працювало жодного інваліда, відповідач на підставі ст. 20 цього Закону зобов'язаний сплатити на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, у сумі 7878,13 грн. (тобто половину суми середньорічної зарплати штатного працівника) та пеню за порушення терміну сплати цих санкцій в сумі 43,34 грн. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання повторно не з'явився, хоча про місце, час та дату його проведення повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою його представника про одержання судової повістки. За таких обставин суд на підставі ст.ст. 71, 128 КАС України ухвалив розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Розглянув матеріали адміністративної справи, заслухав пояснення представника позивача, повно, всебічно та об'єктивно дослідив наявні у справі докази, оцінив їх в сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з огляду на наступне.

Відповідно до вимог ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону. Підприємства, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, яка використовує найману працю. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк. Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Згідно зі звітом ТОВ «ТР-Транс»про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2011 рік середньооблікова кількість штатних працівників на даному підприємстві становила 32 особи. Фонд оплати праці штатних працівників, як задекларував відповідач, становить 252100,00 грн., відповідно середньорічна заробітна плата штатного працівника становить 7878,13 грн. (252100 грн. : 32 особи). Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів для ТОВ «ТР-Транс»на 2011 рік, з огляду на його середньооблікову кількість штатних працівників, встановлено в кількості однієї особи (32*4% = 1,28, цей показник округлюється до цілого значення, відповідно показник робочих місць становить 1 особа). Проте відповідач не виконав встановленого для нього нормативу, оскільки на підприємстві у 2011 році не було жодного штатного працівника, якому відповідно до вимог чинного законодавства встановлена інвалідність. З огляду на розмір середньої річної заробітної плати на даному підприємстві, сума адміністративно-господарських санкцій за одне незайняте інвалідом робоче місце, відповідно до положень ч. 1 ст. 20 згаданого вище Закону, становить 7878,13 грн. (в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом).

За несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій відповідачу нарахована пеня за кожен день прострочення починаючи з 16 квітня 2012 року по 07 травня 2012 року (дата підписання даного позову) в сумі 43,34 грн. Станом на дату судового розгляду справи, як повідомив представник позивача, борг по сплаті адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 7921,47 грн. залишається непогашеним.

Беручи до уваги, що відповідач не виконав вимог Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», позовні вимоги Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

З урахуванням положень ст.94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 17-19, 35, 71, 94, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ТР-Транс»(Львівська область, Городоцький район, с Черлянське Передмістя, вул. Угрівська, 72; ідентифікаційний код 36686722) на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Львів, пл. Маланюка, 6; ідентифікаційний код 38008294) адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 7921 (сім тисяч дев'ятсот двадцять одну) гривню 47 копійок.

Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 20 липня 2012 року.

Суддя Москаль Р.М.