Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 липня 2012 р. Справа № 2а/0570/7647/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: о 10 год. 15 хв.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Кочанової П.В.
при секретарі Скутельник Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Міської громадської організації «Турецька громада «Слов’янська» про припинення підприємницької діяльності,
за участю представників сторін:
від позивача: не з’явився
від відповідача: не з’явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Міської громадської організації «Турецька громада «Слов’янська» про припинення підприємницької діяльності у зв’язку із ненаданням відповідачем протягом року до податкової інспекції податкових декларацій та інших документів фінансової звітності.
В судове засідання сторони не з’явились, про дату, час і місце судового засідання повідомлялись належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за відсутності сторін суду не надавали.
Частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Разом з цим, ухвала про відкриття провадження провадження у справі разом із адміністративним позовом направлена відповідачу рекомендованим листом за адресою його реєстрації, але була повернута на адресу суду з відміткою пошти «за зазначеною адресою не перебуває».
За таких обставин, суд вважає, що суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про розгляд справи, а Міська громадська організація «Турецька громада «Слов’янська» отримав копію ухвали про відкриття провадження та копію позовної заяви, але в установлений законодавством строк заперечення та необхідні документи до суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд встановив наступне.
Міська громадська організація «Турецька громада «Слов’янська» зареєстрована як юридична особа Рішенням виконавчого комітету Слов’янської міської ради народних депутатів 17.04.2002 р. за реєстраційним №169, ідентифікаційний код 26154218 за адресою: Донецька область, м. Слов'янськ, пров. Тухачевського, 6/55.
Відповідно розділу 1 пункту 1.7 Статуту Міської громадської організації «Турецька громада «Слов’янська» передбачено, що громада є юридичною особою, володіє окремим майном на праві власності, має самостійний баланс, поточні та вкладні (депозитні), валютний та інші рахунки в банках України і зарубіжних банках, печатку з своєю назвою, штамп, фірмовий бланк, свою символіку. Громада набуває права юридичної особи з дня її державної реєстрації.
Згідно розділу 3 пункту 3.2 Статуту Міської громадської організації «Турецька громада «Слов’янська», з метою досягнення статутних завдань організація може здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрозрахункових організацій з правом юридичної особи, створювати підприємства у порядку, визначеному чинним законодавством.
Згідно довідки № 200/18-314-17 від 13.04.2012 р. про взяття на облік платника податків, Міська громадська організація «Турецька громада «Слов’янська» перебуває на обліку у Слов’янській об’єднаній державній податковій інспекції як платник податків з 15.05.2002 р.
Згідно з ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.
Пунктом 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) передбачене подання суб’єктами господарювання податкових декларацій за базовий податковий (звітний) період.
Пунктом 2 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу» ДПІ уповноважена здійснювати контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців регулює Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
Частиною 2 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачені підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом; невідповідність мінімального розміру статутного капіталу юридичної особи вимогам закону; неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону; наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Тобто однією з умов прийняття судового рішення про припинення юридичної особи є неподання податкових декларацій, документів фінансової звітності більше одного року.
Оскільки відповідач не надає до податкового органу податкову звітність більше одного року, органам державної податкової служби надане право у встановлених законом випадках звертатись до суду з позовними заявами, які містять вимоги про припинення підприємницької діяльності, суд вважає, що позивач в межах повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством, звернувся до суду з позовною заявою про припинення підприємницької діяльності такого суб’єкта господарювання, тому така позовна заява підлягає задоволенню.
Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов’язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного Реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.
Згідно з п. 67.2 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців.
Крім того, судом досліджено, що розділом 9 пунктом 9.1 Статуту передбачено, що ліквідація Громади здійснюється за рішенням Загальних зборів ,а також за рішенням суду в випадках, передбачених чинним законодавством України.
Віповідачем податкова звітність не подавалась до податкового органу з 16.01.2004 року, що підтверджено матеріалами справи, зокрема, актом про ненадання податкової звітності № 28 від 20.04.2012 р.
Станом на 02.03.2012 р. відповідач заборгованості перед бюджетом не має, про що свідчить довідка про заборгованість перед бюджетом Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції.
Таким чином, відповідач не подає більш року органам державної податкової служби податкові декларації та не сплачує податки до бюджету, відповідно, позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу ”, п. 67.2 Податкового кодексу України, ст. ст. 46, 49 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ”, ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 158 – 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції до Міської громадської організації «Турецька громада «Слов’янська» про припинення підприємницької діяльності - задовольнити.
Припинити юридичну особу - Міську громадську організацію «Турецька громада «Слов’янська» (зареєстрована як юридична особа Рішенням виконавчого комітету Слов’янської міської ради народних депутатів 17.04.2002 р. за реєстраційним №169, ідентифікаційний код 26154218 за адресою: Донецька область, м. Слов'янськ, пров. Тухачевського, 6/55).
Копію постанови направити державному реєстратору за місцем реєстрації Міської громадської організації «Турецька громада «Слов’янська»для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.
Повний текст постанови складено та проголошено в судовому засіданні 20 липня 2012 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Кочанова П.В.