Справа №2а/0528/442/2012
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2012 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Космачевської Т.В.,
при секретарі Омельченко К.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів, -
В С Т А Н О В И В:
До Краматорського міського суду звернулось Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради із позовом до відповідачки про стягнення переплати бюджетних коштів, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 24 листопада 2008 року до них із заявою про призначення допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку, як непрацююча особа звернулась відповідачка, оскільки вона є матір'ю дитини -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. При зверненні до позивача відповідачкою були надані документи, які підтверджували її статус одинокої матері. Вказана допомога була призначена відповідачці і виплачувалась з 09.01.2009 року по 07.11.2011 року. 29 липня 2011 року відповідачка була прийнята на посаду бухгалтера у ТОВ «Огнеупор и С», але про своє працевлаштування позивача не повідомила, внаслідок чого виникла переплата бюджетних коштів в сумі 420,33 грн.. Просили стягнути з відповідачки суму переплати бюджетних коштів у вигляді допомоги на дитину по досягненню нею трирічного віку в розмірі 420,33 грн.
Представник позивача Ігнатенко О.М. у судове засідання не з'явилась, але надала заяву про слухання справи у її відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити.
У судове засідання відповідачка не з'явилась, хоча про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
Суд, проаналізувавши зібрані в справі докази, вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
Відповідно до ч. 1 ст.13 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми»Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Згідно п. 23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, якщо особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати -з дня працевлаштування.
Судом встановлено, що допомога на дитину призначена відповідачці згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751. Відповідно до заяви від 24.11.2008 року відповідачка звернулась до позивача за призначенням їй допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (а.с. 3-4). Згідно наказу №18 від 29.07.2011 року відповідачка була прийнята на посаду бухгалтера у ТОВ «Огнеупор и С»(а.с. 6). Розпорядженням УПСЗН Краматорської міської ради від 27.10.2011 року виплата допомоги була припинена (а.с. 7). Відповідно довідки ОСОБА_1 за період з серпня 2011 року по листопад 2011 року отримала допомоги в сумі 420,33 грн. (а.с. 8).
Аналізуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачка неправомірно отримувала допомогу за період з серпня 2011 року по листопад 2011 року включно, внаслідок чого виникла переплата бюджетних коштів в сумі 420,33 грн., які необхідно з неї стягнути.
Керуючись ст. ст. 6, 11, 14, 71, 128, 181 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплати бюджетних коштів задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на р/рахунок 35410047000804 для Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради у ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 25953617, КЕКВ 1343, призначення платежу «відшкодування переплати допомоги», переплату у сумі 505,50 грн.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана в Донецький апеляційний
адміністративний суд через Краматорський міський суд протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя:
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: