Категорія №11.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 липня 2012 року Справа № 2а/1270/4373/2012
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Ігнатович О.А.
та
представників сторін:
від позивача - не прибув
від відповідача - Овчинников О.В. (довіреність від 01.03.2012 № 4710)
від третьої особи - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області
до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - ОСОБА_2
про визнання бездіяльності у зволіканні виконання виконавчих листів та зобов'язання провести виконавчі дії згідно вимог закону,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 04 липня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а/1270/4373/2012 за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції, в якому позивач з урахуванням уточнення позовних вимог просить визнати бездіяльність відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції у зволіканні виконання виконавчого листа № 2а-9958/11/1270, виданого Луганським окружним адміністративним судом, зобов'язати відповідача провести виконавчі дії згідно до вимог Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» та стягнути на користь управління суму заборгованості в повному обсязі (арк. справи 23-24). Також зазначеною ухвалою судом до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, залучено ОСОБА_2 як сторону виконавчого провадження.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 25 травня 2012 року на підставі частини 1 статті 12 Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)» (далі - Закон № 2677) спеціалістом управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області з відома начальника відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції Лаптінова Віталія Вікторовича проведено ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження та станом примусового виконання виконавчого листа № 2а-10424/11 від 05 грудня 2011 року про стягнення боргу в сумі 1540,80 грн. з суб'єкта підприємницької діяльності Марущак М.М., відкритого 28 лютого 2012 року за заявою управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області від 22 лютого 2012 року № 2301/08-52. Державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції винесено постанови про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню виконавчих документів в строки відповідно до Закону № 2677.
Частиною 1 статті 31 Закону № 2677 передбачено, що копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Частиною 4 Закону № 2677 передбачено, що державний виконавець або уповноважена ним особа може особисто вручити документи виконавчого провадження сторонам під розписку. При ознайомленні зі станом реалізації виконавчого провадження встановлено, що постановами відкрито виконавчі провадження та станом на 25 травня 2012 року управлінням копію постанови в порушення вимог статті 25 Закону № 2677, яка надсилається протягом трьох днів з дня надходження до державного виконавця виконавчого документа, не отримано. До теперішнього часу не вживаються дієві заходи, встановлені Законом № 2677 та Інструкцією про проведення виконавчих дій, щодо примусового виконання вищезазначених виконавчих документів. Відповідно до частини 2 статті 25 Закону № 2677 у постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови, у разі невиконання рішення в добровільному порядку державний виконавець розпочинає примусове виконання цього рішення. Статтею 32 Закону № 2677 передбачені заходи примусового виконання рішення, а саме: звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника. Державний виконавець у відповідності до частини 1 статті 11 Закону № 2677 зобов'язаний вжити заходи примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. При ознайомленні зі станом реалізації виконавчих проваджень по примусовому виконанню виконавчих листів встановлено, що неналежним чином проводяться заходи державним виконавцем щодо виявлення майна, яке належить боржнику та на яке можливе звернення стягнення в рахунок погашення боргу. Державним виконавцем надіслано запити на виявлення автомобільного транспорту та нерухомого майна, що належить боржнику на праві власності, але станом на 25 травня 2012 року не отримано відповіді та не здійснено більше жодних дієвих дій, які підтверджують примусове виконання виконавчих документів. З моменту перебування виконавчих документів у відділі державної виконавчої служби державним виконавцем не проведено заходів щодо виявлення та звернення стягнення на кошти та інше майно боржника відповідно до статті 52 Закону № 2677, якою передбачено звернення стягнення в першу чергу на кошти боржника у гривнях та іноземній валюті, інші цінності, у тому числі кошти на рахунках і вкладах боржника у банках та інших фінансових установах. У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається на належне боржнику інше майно. У відповідності до частини 2 статті 30 Закону № 2677 державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії по виконанню рішень протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження. Протягом строку перебування на примусовому виконанні з дня відкриття виконавчого провадження державними виконавцями не проведено жодних дієвих дій, пов'язаних з примусовим виконанням рішень та перерахуванню суми боргу на рахунок управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області. По деяким виконавчим документам минув шестимісячний термін, визначений законом для примусового стягнення суми недоїмки на користь Пенсійного фонду. Результати ознайомлення зі станом реалізації виконавчого провадження при примусовому виконанні виконавчих листів, що перебуває на виконанні у відділі державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції, оформлено протоколом відповідно до листа головного управління Пенсійного фонду України від 05 квітня 2007 року № 1570/03-09. Державний виконавець, в присутності якого проводилось ознайомлення зі станом реалізації виконавчого провадження, з протоколом ознайомлений, про що свідчить його підпис.
У судове засідання представник позивача та третя особа не прибули, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином (арк. справи 27, 28, 29). Судом ухвалено розглядати справу за відсутності позивача та третьої особи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Відділ державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції адміністративний позов не визнав, про що подав заперечення від 13 липня 2012 року за № 16582, в яких у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю (арк. справи 32-33). Заперечуючи проти позову, відповідач послався на таке.
18 січня 2012 року до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції надійшла заява управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області про примусове виконання виконавчого листа № 2а-9958/11/1270 від 05 грудня 2011 року, виданого Луганським окружним адміністративним судом про стягнення з ОСОБА_2 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області боргу у сумі 1728,30 грн. Керуючись статтями 17, 18, 19, 25 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» державним виконавцем 20 січня 2012 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 31125741, копії направлено сторонам виконавчого провадження та суду. 08 лютого 2012 року державним виконавцем здійснено вихід за місцем проживання боржника, а саме: м. Алчевськ, вул. Ленінградська, 70/3, але перевірити майновий стан боржника не виявилось можливим, оскільки двері ніхто не відчинив, залишено виклик. 27 лютого 2012 року державним виконавцем направлено запити до третіх осіб з метою виявлення рухомого та нерухомого боржника, а саме комунальному підприємству «Алчевське бюро технічної інвентаризації», ДАІ м. Алчевськ. 11 квітня 2012 року державним виконавцем направлено запити до Пенсійного фонду України м. Алчевська, та СГІРФО м. Алчевськ. 11 квітня 2012 року державним виконавцем направлено постанову про привід боржника через органи внутрішніх справ до МВ УМВС м. Алчевськ. 16 квітня 2012 року державним виконавцем здійснено повторний вихід за місцем проживання боржника, а саме: м. Алчевськ, вул. Ленінградська, 70/3, але перевірити майновий стан боржника не виявилось можливим, оскільки двері ніхто не відчинив, залишено виклик. 10 липня 2012 року державним виконавцем направлено запит до відділу земельних ресурсів. 12 липня 2012 року до відділу державної виконавчої служби надійшла відповідь з відділу земельних ресурсів, згідно якої за боржником відсутня земельна ділянка. 12 липня 2012 року до відділу державної виконавчої служби надійшла відповідь з ВРЕР м. Алчевськ, згідно якої автотранспортний засіб за боржником виявлено. Зареєстровано автотранспортний засіб ВАЗ 21051. 12 липня 2012 року державним виконавцем винесені постанови про накладення арешту на майно боржника та оголошення заборони на його відчуження та постанова про оголошення у розшук майна боржника. Керуючись частиною 2 статті 30 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії з виконання рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження.
У судовому засіданні представник відповідача адміністративний позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні повністю, надав пояснення, аналогічні викладеним у запереченнях від 13 липня 2012 року за № 16582.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає позовні вимоги такими, що не підлягають задоволенню повністю, з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом під час судового розгляду, на підставі заяви управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області від 04 січня 2012 року за № 220/08-42 постановою відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції від 20 січня 2012 року ВП № 31125741 відкрито виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду від 03 січня 2012 року по адміністративній справі № 2а-9958/11/1270 про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1728,30 грн. (арк. справи 8, 9, 41, 44-45).
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» (тут і надалі посилання на норми Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» наводяться в редакції Закону України від 04 листопада 2010 року № 2677-VI «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)»).
Виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню (далі - рішення) (стаття 1 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження».
Відповідно до статті 1 Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР «Про державну виконавчу службу» завданням державної виконавчої служби є своєчасне, повне і неупереджене примусове виконання рішень, передбачених законом.
У відповідності із статтею 17 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою, зокрема, рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу.
Частиною 1 статті 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» встановлено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з частиною 2 статті 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» державний виконавець: здійснює заходи, необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом і цим Законом; надає сторонам виконавчого провадження та їх представникам можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядає заяви сторін та інших учасників виконавчого провадження і їхні клопотання; заявляє в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснює сторонам їхні права і обов'язки.
Державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження відповідно до частини 3 статті 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» має право: 1) проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; 2) здійснювати перевірку виконання юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами, фізичними особами - підприємцями рішень стосовно працюючих у них боржників; 3) з метою захисту інтересів стягувача одержувати безоплатно від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження необхідні для проведення виконавчих дій пояснення, довідки та іншу інформацію, у тому числі конфіденційну; 4) безперешкодно входити до приміщень і сховищ, що належать боржникам або зайняті ними, проводити огляд зазначених приміщень і сховищ, у разі необхідності примусово відкривати та опечатувати такі приміщення і сховища; 5) накладати арешт на майно боржника, опечатувати, вилучати, передавати таке майно на зберігання та реалізовувати його в установленому законодавством порядку; 6) накладати арешт на кошти та інші цінності боржника, зокрема на кошти, які перебувають на рахунках і вкладах у банках, інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах, а також опечатувати каси, приміщення і місця зберігання грошей; 7) за згодою власника використовувати приміщення, у тому числі комунальної власності, для тимчасового зберігання вилученого майна, а також транспортні засоби стягувача або боржника для перевезення майна; 8) звертатися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення рішення, про видачу дубліката виконавчого документа, про встановлення чи зміну порядку і способу виконання, про відстрочку та розстрочку виконання рішення; 9) звертатися до органу (посадової особи), який видав виконавчий документ, про роз'яснення змісту документа; 10) звертатися до суду з поданням про розшук боржника - фізичної особи або дитини чи про постановлення вмотивованого рішення про примусове проникнення до житла чи іншого володіння боржника - фізичної або іншої особи, в якої перебуває майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, або дитина, стосовно якої складено виконавчий документ про її відібрання; 11) викликати фізичних осіб, посадових осіб з приводу виконавчих документів, що знаходяться у виконавчому провадженні, а в разі неявки боржника без поважних причин виносити постанову про його привід через органи внутрішніх справ; 12) залучати у встановленому порядку до провадження виконавчих дій понятих, працівників органів внутрішніх справ, інших осіб, а також експертів, спеціалістів, а для оцінки майна - суб'єктів оціночної діяльності - суб'єктів господарювання; 13) накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом; 14) застосовувати під час провадження виконавчих дій відеозапис, фото- і кінозйомку; 15) у процесі виконання рішень за наявності вмотивованого рішення суду про примусове проникнення до житла чи іншого володіння фізичної особи безперешкодно входити на земельні ділянки, до житлових та інших приміщень боржника - фізичної особи, особи, у якої знаходиться майно боржника чи майно та кошти, належні боржникові від інших осіб, проводити в них огляд, у разі необхідності примусово відкривати їх в установленому порядку із залученням працівників органів внутрішніх справ, опечатувати такі приміщення, арештовувати, опечатувати та вилучати належне боржникові майно, яке там перебуває та на яке за законом можливо звернути стягнення; 16) вимагати від матеріально відповідальних і посадових осіб боржників - юридичних осіб або від боржників - фізичних осіб надання пояснень за фактами невиконання рішень або законних вимог державного виконавця чи іншого порушення вимог законодавства про виконавче провадження; 17) з метою профілактичного впливу повідомляти органам державної влади, громадським об'єднанням, трудовим колективам і громадськості за місцем проживання або роботи особи про факти порушення нею вимог законодавства про виконавче провадження; 18) у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням; 19) у разі необхідності залучати до проведення чи організації виконавчих дій суб'єктів господарювання, у тому числі на платній основі, за рахунок авансового внеску стягувача; 20) здійснювати інші повноваження, передбачені цим Законом та іншими законами.
Відповідно до статті 27 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.
Заходами примусового виконання рішень згідно із статтею 32 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» є: 1) звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб; 2) звернення стягнення на заробітну плату (заробіток), доходи, пенсію, стипендію боржника; 3) вилучення в боржника і передача стягувачу певних предметів, зазначених у рішенні; 4) інші заходи, передбачені рішенням.
Під час судового розгляду судом встановлено, що з метою примусового виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду від 03 січня 2012 року про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1728,30 грн. державним виконавцем двічі здійснено вихід за місцем проживання боржника, боржник двері не відчинив, у зв'язку з чим державним виконавцем боржнику залишено виклик, про що свідчать акти державного виконавця від 08 лютого 2012 року та від 16 квітня 2012 року (арк. справи 34, 35).
11 квітня 2012 року відділом державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції винесено постанову про привід боржника ОСОБА_2 через органи внутрішніх справ (арк. справи 37).
27 лютого 2012 року за №№ 4291, 4292 до комунального підприємства «Алчевське бюро технічної інвентаризації» та ВРЕР м. Алчевська направлено запити про надання інформації щодо реєстрації рухомого та нерухомого майна за боржником ОСОБА_2 (арк. справи 39).
11 квітня 2012 року за №№ 8533, 8534 до управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області та СГІРФО Алчевського МВ УМВС України у Луганській області відділом державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції направлені запити про надання інформації щодо боржника ОСОБА_2 (арк. справи 38).
10 липня 2012 року за № 15948 до Алчевського міського відділу земельних ресурсів направлено запит про надання інформації щодо наявності у боржника ОСОБА_2 земельної ділянки (арк. справи 40).
Листом від 13 липня 2012 року за № 626 відділ Держкомзему у м. Алчевськ Луганської області повідомив відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про відсутність у власності ОСОБА_2 земельних ділянок (арк. справи 40).
Листом від 13 липня 2012 року за № 829 відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи з обслуговування м. Алчевська та Перевальського району повідомив відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції про реєстрацію на ім'я ОСОБА_2 двох транспортних засобів (арк. справи 36).
Постановами відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції від 12 липня 2012 року транспортні засоби, що належать ОСОБА_2, оголошені у розшук та на них накладений арешт (арк. справи 42, 43).
Вищевикладене свідчить про те, що державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції у виконавчому провадженні ВП № 31125741 з примусового виконання виконавчого листа Луганського окружного адміністративного суду від 03 січня 2012 року по адміністративній справі № 2а-9958/11/1270 про стягнення з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на користь управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області заборгованості зі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1728,30 грн. вживаються заходи примусового виконання рішень, передбачені Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження», що свідчить про відсутність бездіяльності відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції та про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання бездіяльності такою, що порушує вимоги Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження».
Позовні вимоги в частині зобов'язання відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції провести виконавчі дії відповідно до вимог Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження», залишаються судом без задоволення, оскільки права державного виконавця, передбачені частиною 3 статті 11 Закону України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження», є дискреційними та не можуть тлумачитись як безумовні обов'язки, а суд не повноважний вмішуватись у порядок проведення виконавчого провадження і не вправі зобов'язувати посадових осіб державної виконавчої служби до вчинення тих дій, які згідно із Законом України від 21 квітня 1999 року № 606-ХІV «Про виконавче провадження» можуть здійснюватися тільки державним виконавцем або відповідною особою державної виконавчої служби.
З огляду на викладене, у задоволенні адміністративного позову суд відмовляє повністю.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач відповідно до пункту 18 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений.
На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 16 липня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 23 липня 2012 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову управління Пенсійного фонду України в м. Алчевську Луганської області до відділу державної виконавчої служби Алчевського міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - ОСОБА_2, про визнання бездіяльності у зволіканні виконання виконавчих листів та зобов'язання провести виконавчі дії згідно вимог закону відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 23 липня 2012 року.
Суддя Т.І. Чернявська