Постанова № 25346198, 19.07.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2012
Номер справи
2а/1270/4855/2012
Номер документу
25346198
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 липня 2012 року Справа № 2а/1270/4855/2012

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Кисельової Є.О.,

при секретарі: Лушниковій О.С.,

в присутності представників сторін:

прокурора-заявника: Сайтарли І.М. (посвідчення №972 видане 15 квітня 2010 року),

від позивача: Леонова З.Є. (довіреність від 07.05.2012 №1836/10),

від відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Лисичанську в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» про стягнення заборгованості по сплаті податку на додану вартість в розмірі 948227,95 грн.,

ВСТАНОВИВ:

20 червня 2012 року прокурор м. Лисичанську в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби (надалі - ДПІ в м. Лисичанську Луганської області ДПС, позивач) звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» (надалі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті податку на додану вартість в розмірі 948227,95 грн.

В обґрунтування вимог прокурор посилається на наступне.

Суб'єкта підприємницької діяльності - юридичну особу комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» зареєстровано у якості суб'єкта підприємницької діяльності Лисичанською міською радою Луганської області від 08.09.2004 про що зроблено запис у журналі обліку справ за № 13811200000000037 та несено до ЄДРПОУ.

За відповідачем за період з 30.01.2011 по теперішній час утворився податковий борг в сумі 948227,95 грн. з податку на додану вартість, з якого сума основного боргу - 868346,01 грн. та сума несплаченої пені 79881, 94 грн.

На виконання вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21.12.2000 року ДПІ в м. Лисичанську виставлена перша податкова вимога №6538/1-34а від 08.10.2001 на суму 866,13 грн., яка отримана особисто уповноваженою особою відповідача. Внаслідок несплати боржником узгодженої суми податкового зобов'язання, ДПІ виписала другу податкову вимогу від 10.12.2001 №2/187 на суму 11151,83 грн., яка отримана особисто уповноваженою особою.

На підставі викладено просить стягнути заборгованість перед бюджетом по спдаті податку на додану вартість у розмірі 948227, 95 грн. з коммунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» за рахунок коштів у банках, обслуговуючих такого платика.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Надав пояснення, аналогічні викладеному в позовній заяві та заяву про збільшення позовних вимог, в якій зазначив наступне.

З часу подання позову по 06.07.2012 підприємство самостійно спдатило податкових борг в сумі 65845,77 грн., а саме податковий борг за декларацією №31113 від 20.01.2011 на суму 45051,00 грн., за податковим повідомленням-рішенням №0002471601 від 21.12.2010 року у сумі 10918, 01 грн. в поному обсязі та за декларацією №9000636836 від 21.02.2011 частково в сумі 9876, 76 грн. Однак при цьому сума основного боргу збільшилась внаслідок несплати самостійно узгодженої суми податкового зобов'язання відповідно до наданих податкових декларацій з податку на додану вартість до ДПІ в м. Лисичанську за №9027731643 від 18.05.2012 на суму 59999,00 грн. та №9034499191 від 19.06.2012 на суму 52093,00 грн., та суми в розмірі 30132, 40 грн. визначеної податковим органом у податковому повідомленні-рішенні №0000051530 від 11.06.2012. На підставі викладеного позивач просить стягнути з коммунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» заборгованість перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 1024606,58 грн.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. Надав суду заперечення в яких зазначив, що позовні вимоги не визнав в повному обсязі, посилаючись на те, що позивачу була надана інформація щодо відсутності грошових коштів на погашення не тільки недоїмки, але й поточних платежів, тому на думку відповідача стягнення податкового боргу повинно провадитись у порядку ст. 96 ПК України, якою передбачена спеціальна процедура погашення податкового боргу комунальними підприємствами.

Відповідно до статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що відповідач належним чином був повідомлений про розгляд справи. Тому керуючись ст. 128 КАС України суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що відповідач - комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» зареєстровано виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 26.02.1999 року. (а.с.9).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

Згідно ч. 1 ст. 51 КАС України крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Судом встановлено, що за комунальним підприємством «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» виник податковий борг по податку на додану вартість на загальну суму 1024606,58 грн., з яких за основним платежем - 844842,24 грн., за штрафними санкціями - 99832,40 грн., пеня в сумі - 79881,94 грн.

Зазначений податковий борг виник у зв'язку з несплатою боржником суми податкових зобов'язань самостійно визначених платником у декларації з податку на додану вартість №9000636836 від 18.02.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 42232,00 грн. (частково сплачено в розмірі - 9876,76 грн., залишок несплаченої суми заборгованості в розмірі 32355,24 грн.); у декларації з податку на додану вартість №9001482409 від 18.03.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 45824,00 грн.; у декларіції з податку на додану вартість №9002473543 від 19.04.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 49020, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9003429164 від 18.05.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 45372, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9003879218 від 15.06.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 41373, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9004846958 від 18.07.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 40743, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9006823859 від 18.08.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 45811, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9007458079 від 14.09.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 50803, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9008742624 від 17.10.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 52715, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9011721746 від 15.11.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 47634, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9012328168 від 16.12.2011, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 59557, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9013937876 від 19.01.2012, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 50342, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9007075814 від 15.02.2012, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 43828, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9013148563 від 20.03.2012, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 67018, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9021060737 від 19.04.2012, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 60405, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9027731643 від 18.05.2012, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 59999, 00 грн.; у декларації з податку на додану вартість №9034499191 від 19.06.2012, якою визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 52093, 00 грн. (а.с.17-48, 66-69). Також сума податкової заборгованості з податку на додану вартість підтверджується розрахунком податкового боргу станом на 07.07.2012, довідкою по розрахункам з бюджетом, зворотнім боком облікової картки та розрахунком пені станом на 16.07.2012.(а.с.71-75).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Платник податку у відповідності із пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Як вбачається із матеріалів справи, в порушення вимог пункту 57.1 статті 57 та пункту 203.2 статті 203 Податкового кодексу України комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку самостійно суму податкового зобов'язання, зазначену у поданих ним податкових деклараціях, не сплатило, внаслідок чого за платником податків утворився податковий борг.

Відповідно до п. 126.1. ст. 126 Податкового кодексу України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Так відповідно до вимог ст. 126.1 Податкового кодексу України відповідачу державною податковою інспекцією в м. Лисичанську Луганської області ДПС були нараховані штрафні санкції в загальній сумі 99832,40 грн. на підставі податкових повідомленнь - рішеннь №0001051601 від 18 жовтня 2011 року на суму 30263,20 грн., №0001441601 від 09 грудня 2011 року на суму 20298,00 грн., №0000161601 від 05 березня 2012 року на суму 19273, 00 грн., №0000051530 від 11 червня 2012 року на суму 30132, 40 грн., які були отримані відповідачем в дати їх винисення, про що свідчать підписи уповноважених осіб на корінцях податкових повідомлень-рішень. (а.с.49-51,70). Відповідно до розрахунку податкового боргу та зазначеного у позові позивачем заявлено до стягнення за податковим повідомленням-рішенням №0001441601 від 09 грудня 2011 року суму штрафних санкцій в розмірі 20163, 80 грн.(а.с.71).

Зазначені податкові повідомлення - рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржені та на час розгляду справи сума штрафу не сплачена.

Згідно із п.п 129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день його погашення, залежно від того, яка з величин, таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті згідно п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу державною податковою інспекцією в м. Лисичанську Луганської області ДПС за несвоєчасну сплату суми узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» було нараховано пеню, яка станом на 16.07.2012 складає 82925,74 грн., позивачем заявлено до стягнення суму пені в розмірі 79881,94 грн., що підтверджується розрахунком суми пені та обліковою карткою платника. (арк. справи 73-75).

Відповідно до п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) державною податковою інспекцією в у м. Лисичанську Луганської області відповідачу було вручено 09.10.2001 року першу податкову вимогу № 6538/1-34а від 08 жовтня 2001 року, та вручено 15 грудня 2001 року другу податкову вимогу від 10 грудня 2001 року № 2/187, які отримано начальником ЖЕК №5 Шайкіним Є.В. - першу податкову вимогу, та головним бухгалтером ЛКП ЖЕК №5 Фузаєвою І.Н. - другу податкову вимогу, про що свідчиать їх особисті підписи у корінцях вимог. (арк. справи 52).

Вказані податкові вимоги відповідачем не оскаржувалися.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).

Посилання відповідача на те, що оскільки у підприємства відсутні грошові кошти на погашення не тільки недоїмки, але й поточних платежів, стягнення податкового боргу повинно провадитись у порядку ст. 96 ПК України, якою передбачена спеціальна процедура погашення податкового боргу комунальними підприємствами судом не беруться до уваги з огляду на наступне.

Ст. 96 ПК України передбачає стягнення суми податкової заборгованості з комунального підприємства за рахунок коштів, отриманих від продажу внесеного в податкову заставу майна. Відповідачем письмових доказів відсутності у нього грошових коштів на погашення недоїмки, поточних платежів та знаходження майна КП «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» у податковій заставі для подальшої його реалізації суду не надано.

Приймаючи до уваги те, що комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» станом на дату розгляду та вирішення позову у добровільному порядку податковий борг з податку на додану вартість в сумі 1024606,58 грн. не сплатило, вимоги податкового органу про стягнення зазначених коштів за податковим боргом з рахунків обслуговуючих такого платника, суд визнає обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Збільшені позовні вимоги прокурора м. Лисичанську в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в м. Лисичанську Луганської області Державної податкової служби до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» про стягнення заборгованості по сплаті податку на додану вартість в розмірі 1024606,58 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути кошти на суму податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 1024606,58 грн. (один мільйон двадцять чотири тисячі шістсот шість гривень 58 копійок) з комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №5» (ідентифікаційний код: 20184663, місце знаходження: 93107 Луганська область, м. Лисичанськ, кв..Дружби народів, 34) зі всіх рахунків у банках, які обслуговують такого платника.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 24 липня 2012 року.

СуддяЄ.О. Кисельова