ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
____________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" липня 2012 р. Справа № 5023/2088/12
вх. № 2088/12
Суддя господарського суду Прохоров С.А.
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
позивача - Маринушкіна Л.В., за дов.
відповідача - Білоус В.В., за дов.
третьої особи - не з'явився.
розглянувши справу за позовом Харківської міської ради, м. Харків, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Управління земельних відносин Харківської міської ради м. Харків
до ТОВ "Хадо-Холдінг", м. Харків
про внесення змін до договору оренди землі
ВСТАНОВИВ:
Розглядається вимога Харківської міської ради про внесення змін до договору оренди землі від 13.05.2005 року за №63104/05 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у редакції позивача.
Представник позивача в судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просить суд їх задовольнити, надав додаткові документи в обґрунтування позовних вимог, а також свої заперечення щодо вимог викладених у відзиві на позовну заяву.
Представник відповідача в призначеному судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечує у повному обсязі та просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, з підстав викладених у відзиві, який долучено до матеріалів справи.
Представник третьої особи в призначене судове засідання не з'явився, витребуваних судом документів не надав, про час та місце слухання справи був повідомлений, про причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до статті 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх позовних вимог або заперечень на позов, в зв'язку з чим справа розглядається в порядку статті 75 ГПК України за наявними в ній матеріалами справи.
Суд, розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Відповідно до ст. 2 Господарського процесуального кодексу України господарський суд порушує справи за позовними заявами, зокрема, державних та інших органів, які звертаються до господарського суду в інтересах держави.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», однією з форм місцевого самоврядування є представництво спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ, міст через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Згідно з п.п.1 п. «б» ч. 1 ст. 33 зазначеного Закону, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, зокрема, здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронного законодавства, використанням і охороною земель.
Відповідно до ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, що знаходяться на території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією України.
Відповідно до ст. 12 Земельного кодексу України до повноважень міських рад у галузі земельних відносин на території міст належить: здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства.
Згідно п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України до розмежування земель державної і комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів, крім земель, переданих у приватну власність, здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
Відповідно до ст. 83 ЗК України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають усі землі в межах населених пунктів, крім земель приватної та державної власності, а також земельні ділянки за їх межами, на яких розташовані об'єкти комунальної власності.
Статтею 124 ЗК України встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладання договору оренду земельної ділянки.
На підставі ст. 1 Закону України «Про оренду землі» оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Згідно зі ст. 3 цього Закону об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.
Відповідно до ст. 6 вказаного Закону орендарі набувають права оренди земельної ділянки на підставах і в порядку, передбачених Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим та іншими законами України і договором оренди землі.
Статтею 13 зазначеного Закону встановлено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Згідно ст. 15 Закону України «Про оренду землі» однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до ст. 21 ЗУ «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Рішенням Харківської міської ради від 22.02.2005р. №30/05 ТОВ „ХАДО-Холдінг" надано в оренду земельну ділянку по пров. Двадцять Третього Серпня, б.4, м. Харків загальною площею 0,1153 га для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі строком до 01.02.2030 року.
На підставі вказаного рішення між Харківською міською радою та ТОВ „ХАДО-Холдінг" укладено договір оренди землі від 13.05.2005р. №63104/05 строком до 01.02.2030р.
Відповідно до п. 9 вищезазначеного договору оренди землі сторони погодили, що орендна плата за земельну ділянку вноситься орендарем щомісячно на період експлуатації у розмірі 4623,70 грн.
Згідно ст. 13 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно із ст. 15 цього Закону підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Згідно зі ст. 144 Конституції України та ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення Харківської міської ради є обов'язковими для виконання на території міста Харкова.
Ч. 2 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 13.08.2008 р. № 01-8/482 встановлено, що відповідно до ч. 2 ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Згідно з ч. 1 ст. 11 ГПК України підприємство чи організація, які вважають за необхідне змінити чи розірвати договір, надсилають пропозиції про це другій стороні за договором.
Наведені та інші норми матеріального і процесуального права не передбачають будь-яких санкцій за недодержання підприємством (організацією) відповідного порядку внесення змін до господарського договору чи його розірвання. Тому саме по собі таке недодержання не тягне за собою наслідків у вигляді відмови в прийнятті позовної заяви або її повернення чи припинення провадження у справі.
Верховним Судом України з посиланням на Рішення Конституційного Суду України від 09.07.2002 у справі N 1-2/2002 (про досудове врегулювання спорів) зазначалося, що згідно Господарського кодексу України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозицій про розірвання договору в разі виникнення такої необхідності не позбавляє позивача права звернутися за захистом порушеного права шляхом вчинення прямого позову до відповідача про розірвання договору.
Згідно з рішеннями 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007р. № 335/07 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року» та 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 року № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року» та № 41/08 «Про затвердження «Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові» зі змінами та доповненнями внесеними на протязі 2008-2009 років з 01.03.2008 року змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками.
Вказані рішення Харківської міської ради є діючими, в судовому чи адміністративному порядку не скасовані, приписи прокурора на дані рішення не вносилися.
Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008 р. № 42/08 (із змінами та доповненнями, внесеними рішенням Харківської міської ради від 25.02.2009р. № 31/09) затверджено Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.
Пункт 1.1. Положення регламентує надання підприємствам, установам та організаціям міста, фізичним особам інформації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок для обчислення земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та здійснення цивільно-правових угод із земельними ділянками.
Пунктом 2 Положення регламентовані обов'язки суб'єктів процесу встановлення плати за землю:
Юридичні особи - землекористувачі та власники земельних ділянок -на підставі даних державного земельного кадастру щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок самостійно обчислюють земельний податок за встановленою формою та надають її до відповідної податкової інспекції разом з податковою декларацією на поточний рік, сплачують земельний податок згідно з встановленими строками.
Відповідно до п. 3.1. Положення замовник (землекористувач):
підготовлює копії документів на право власності чи користування земельною ділянкою або проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
подає заяву на виконання робіт з підготовки вихідних даних для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та виготовлення інформаційного файлу земельної ділянки у встановленому форматі до Підприємства - оцінювача;
подає заяву, підготовлені вихідні дані для нормативної грошової оцінки окремої земельної ділянки та інформаційний файл земельної ділянки у встановленому форматі до Управління Держкомзему у місті Харків для надання інформації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки у формі Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.
Для приведення розміру орендної плати у відповідність до вимог чинного законодавства щодо нормативно - грошової оцінки земель та укладання договору про зміну договору оренди землі від 13.05.2005р. № 63104/05 Управління земельних відносин Харківської міської ради листом від 24.08.2008р. № 4328 повідомило відповідача, що з 01.03.2008 року змінюється базова вартість 1 кв.м. земель м. Харкова та запроваджується новий порядок визначення орендної плати за користування земельними ділянками, в зв'язку з чим відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення такої оцінки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства та оформлення договору про зміни договору оренди земельної ділянки.
Листом - попередженням № 9873/0/84-09 від 19.11.2009 року Управління земельних відносин Харківської міської ради повідомило відповідача про обов'язковість укладення додаткової угоди та зміну порядку визначення розміру орендної плати за користування земельними ділянками.
13.01.2010 року генеральний директор ТОВ „ХАДО-Холдінг" звернувся до управління земельних відносин щодо приведення у відповідність до чинного законодавства розмір орендної плати.
Листом від 01.02.2010р. від 847/0/84-10 управління земельних відносин Харківської міської ради запропонувало узгодити проект додаткової угоди до договорів оренди землі за №63104/05 та № 63105/05 від 13.05.2005р., та запропонувало узгодити відповідно до чинного законодавства.
Листом - попередженням № 2184/0/84/10 від 01.03.2010 року управління земельних відносин Харківської міської ради повідомило відповідача про обов'язковість укладення договору про зміну договору оренди землі в зв'язку з запровадженням нового порядку визначення розміру орендної плати за користування земельних ділянок, зазначило, що відповідачу необхідно замовити витяг із технічної документації про визначення грошової оцінки земельної ділянки і надати його управлінню земельних відносин для приведення зазначеного розміру у відповідність до чинного законодавства що, а також зазначило, що у разі невиконання вказаних вимог у місячний термін дане питання буде вирішуватися в судовому порядку.
Вказане попередження було отримано особисто представником ТОВ ХАДО-Холдінг" відповідно до доручення 03.03.2010 р., про що є відповідна відмітка.
27.07.2011 року за № 6925/0/84-11 управлінням земельних відносин Харківської міської ради відповідачу було направлено пропозицію про зміну договору оренди землі, а також зазначено, що підписані та скріплені печаткою по три примірника договору про зміну договору оренди землі №63104/05 від 13.05.2005р. та по три примірника розрахунку орендної плати, з пропозицією повернути у двадцятиденний строк після одержання пропозиції до управління земельних відносин для подальшої їх передачі до Управління Держкомзему у місті Харків для проведення державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Вказану пропозицію відповідач отримав 01.08.2011 року, про що свідчить наявне поштове повідомлення.
Відповіді на попередження та пропозиції до управління земельних відносин Харківської міської ради відповідачем надані не були.
Згідно зі ст. 651 Цивільного кодексу України та ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або договором.
Статтею 653 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється
Відповідно до положень ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розглядую. У разі, якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) або у разі неодержання відповіді у встановлений строк, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Відповідно до п. 3.4.7. рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 02.02.2010р. № 04-06/15 «Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства» при розгляді спору про внесення змін до договору, зацікавлена сторона або прокурор в її інтересах повинен ставити перед судом питання про внесення змін до договору, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору. Оскільки відповідно д. ч 1 ст. 626 ЦК України договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, зобов'язання в судовому порядку другої сторони за договором внести до нього зміни суперечить законодавству.
Згідно з листом КП „Харківського міського бюро технічної інвентаризації" вказано, що за ТОВ „Хадо-Холдінг", код 25611360 зареєстровано право власності по вул. Двадцять Третього Серпня, 4 - нежитлова прибудова літ.А-2 площею 471,0 кв.м, згідно свідоцтва про право власності, виданого Виконкомом Харківської міської ради від 17.06.1999р. нежитлова прибудова літ.Б-3 площею 592, 3 кв.м., згідно свідоцтва про право власності, видане Виконком Харківської міської ради 14.04.2003р.; житловий будинок літ.А-5 площею 2449,0 кв.м, згідно свідоцтва про право власності про право власності, виданого Виконкомом Харківської міської ради від 19.07.2004р.
З метою удосконалення порядку розрахунку розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди земельних ділянок, орендодавцем яких, згідно із земельним законодавством, виступає Харківська міська рада та збільшення надходжень до бюджету від орендної плати за землю, рішенням 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. №41/08 (зі змінами від 25.02.2009р.) затверджено Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові.
Вищезазначене Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові, право розпорядження якими має Харківська міська рада, розроблено з метою створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення та справляння орендної плати за земельні ділянки, орендодавцями яких згідно із земельним законодавством виступає Харківська міська рада.
У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Рішенням Харківської міської ради від 24.11.2010р. №07/10 «Про затвердження положень виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання» затверджено Положення про управління земельних відносин Харківської міської ради.
Згідно п.3.1. цього Положення метою діяльності Управління є регулювання земельних відносин для забезпечення прав на землю громадян, юридичних осіб, територіальних громад тощо, раціонального використання та охорони земель, забезпечення реалізації повноважень міської ради в галузі земельних відносин та реалізація повноважень виконавчих органів міської ради.
Відповідно до п.4.1. управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює, зокрема, наступні повноваження:
- підготовка спільно з іншими виконавчими органами міської ради пропозицій про надання земельних ділянок у власність або користування громадянам та юридичним особам;
- здійснення заходів з роз'яснення юридичним та фізичним особам питань щодо порядку оформлення права власності або користування на земельні ділянки для експлуатації об'єктів містобудування;
- виявлення земель, що використовуються не за цільовим призначенням та з порушенням вимог земельного законодавства;
- підготовка пропозицій щодо плати за землю, виконання розрахунку орендної плати для оформлення договорів оренди землі;
- оформлення договорів оренди землі;
- здійснення інших функцій, що випливають з покладених на управління
завдань.
Управління земельних відносин Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради згідно з рішенням 1 сесії Харківської міської ради 6 скликання «Про затвердження структури виконавчих органів Харківської міської ради 6 скликання» від 24.11.2010 року є самостійним виконавчим органом Харківської міської ради.
Управління земельних відносин Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради виконує функції, а саме;
4.1. У правління відповідно до покладених на нього завдань здійснює наступні повноваження:
4.1.1 участь у розробці проектів і програм з реорганізації, упорядкування благоустрою та забудови окремих територій та міста в цілому;
4.1.2 участь у підготовці місцевих програм використання та охорони земель, здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель;
4.1.3 підготовка спільно з іншими виконавчими органами міської ради пропозицій про надання земельних ділянок у власність або користування громадянам та юридичним особам;
4.1.4 підготовка пропозицій щодо викупу земельних ділянок для суспільних потреб територіальної громади міста;
4.1.5 здійснення заходів з роз'яснення юридичним та фізичним особам питань щодо порядку оформлення права власності або користування на земельні ділянки для експлуатації об'єктів містобудування;
4.1.6 виявлення земель, що використовуються не за цільовим призначенням та з порушенням вимог земельного законодавства;
4.1.7підготовка пропозицій щодо плати за землю, виконання розрахунку орендної плати для оформлення договорів оренди землі;
4.1.8підготовка проектів рішень щодо викупу, продажу та надання у користування земельних ділянок для експлуатації та обслуговування об'єктів містобудування, передачі у власність та припинення права користування земельними ділянками;
4.1.9оформлення договорів оренди землі;
4.1.10 координація робіт з розмежування земель державної та комунальної власності;
4.1.11 здійснення інших функцій, що випливають з покладених на управління завдань.
Відповідно до ст. 189 Земельного кодексу України самоврядний контроль за використанням та охороною земель здійснюється сільськими, селищними, міськими, районними та обласними радами.
Згідно до п. 1.4. рішення 14 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 04.07.2007р. №146/07 „Про внесення змін до рішенням 22 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 23.06.2004р. №87/04 „Про затвердження Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Харкові" основними завданнями самоврядного контролю за використанням та охороною земель є запобігання порушенням законодавства України у сфері використанням та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень та вжиття відповідних заходів щодо їх усунення.
Відповідно до розділу 3 Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Харкові, затвердженого рішенням 22 сесії Харківської міської ради 4 скликання від 23.06.2004р. №87/04 посадові особи відділу самоврядного контролю за використанням та охороною земель мають право обстежувати земельні ділянки, передбачені пунктом 1.2. цього Положення, щодо дотримання умов їх використання та охорони відповідно до чинного законодавства України та укладених договорів оренди (тимчасового користування, тимчасового користування на умовах оренди). Складати Акти обстеження стану та дотримання умов використання земельних ділянок та за фактом виявлення порушень законодавства подавати матеріали до відповідних державних органів для вжиття необхідних заходів та притягнення винних осіб відповідальності відповідного до закону.
Відділом самоврядного контролю за використанням та охороною земель управління земельних відносин Харківської міської ради в порядку здійснення самоврядного контролю за використанням та охороною земель встановлено, що згідно акту №1310/12 від 28.03.2012р. - обстеження земельної ділянки про пров. Двадцять Третього Серпня, 4 м. Харкова встановлено, що обстеженням на місцевості встановлено, що зазначена ділянка використовується ТОВ „ХАДО-Холдінг" в межах та на умовах договору оренди землі від 13.05.2005 року №63104/05.
Як вбачається з матеріалів справи, додаткова угода до договору оренди землі від 13.05.2005 року № 63104/05 ТОВ „ХАДО-Холдінг" не укладена.
За таких підстав, відповідачу було відомо про необхідність укладення додаткової угоди щодо приведення у відповідність розміру орендної плати.
Приймаючи до уваги п.2.19 Постанови пленуму Вищого господарського суду України " Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин " якою передбачено, що у разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Аналогічної правової позиції дотримується Вищий господарський суд України (постанова ВГСУ від 27.03.2012 року у справі №5023/7371/11, постанова ВГСУ від 13.03.2012 року у справі №60/287-10, постанова ВГСУ від 26.04.2011 року у справі №61/319-10).
Згідно з ч. 3 ст. 653 ЦК України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Згідно ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Харківської міської ради законні, обґрунтовані, підтвердженні належними доказами та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судового збору суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо господарським судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін. В даному випадку сплата судового збору покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 626, 651, 653, 654 Цивільного кодексу України, ст.ст. 12, 93, 125, 126, 189 Земельного кодексу України, п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України, ст.ст. 1, 4, 4-3, 12, 33, 43, 47, 49, 82 - 85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2. Внести зміни до договору оренди землі, який зареєстровано у Харківській
регіональній філії Державного підприємства „Центр державного земельного кадастру при державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель від 13 травня 2005р. за №63104/05 шляхом визнання договору про зміну до вказаного договору оренди землі укладеним у наступній редакції:
"ДОГОВІР ПРО ЗМІНУ
Договору оренди землі Зареєстрованого «13» травня 2005 р. за № 63104/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах»
«___» ____ 20 р.
Харківська міська рада Харківської області в особі міського голови Кернеса Геннадія Адольфовича з одного боку та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАДО-ХОЛДІНГ» в особі генерального директора ОСОБА_5 з другого боку, домовились про нижченаведене:
1. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про оренду землі», рішення 17 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 25.12.2007 р. № 335/07 «Про затвердження «Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 p.», рішень 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 р. № 42/08 «Про затвердження «Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2007 р.» та № 41/08 «Про затвердження «Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові», рішення 25 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 10.09.2008 р. № 242/08 «Про внесення змін до рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. №41/08 „Про затвердження „Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові", листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 11.01.2011р. №344/22/6-11 змінити та викласти у такій редакції пункти 5. та 9. договору оренди землі, зареєстрованого «13» травня 2005р. за № 63104/05:
«5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 2655/09 від 14.12.2009р. становить 2298229 гри (два мільйони двісті дев'яносто вісім тисяч двадцять дев'ять гривень), а з урахування коефіцієнта індексації за 2009р. складає 2433825 гривень (два мільйона чотириста тридцять три тисячі вісімсот двадцять п'ять гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.»
«9. орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 1638/10 від 13.10.2010р. на рік становить 5,6% від її нормативної грошової оцінки і складає 136294,17 гривень (сто тридцять шість тисяч двісті дев'яносто чотири гривні сімнадцять копійок), або в місяць - 11357,85 грн. (одинадцять тисяч триста п'ятдесят сім гривень вісімдесят п'ять копійок).»
2. Цей договір про зміну є невід'ємною частиною договору оренди землі, зареєстрованого «13» травня 2005р. за № 63104/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах».
ОРЕНДОДАВЕЦ ОРЕНДАР
Харківська міська рада ТОВ "Хадо-Холдінг"
Харківської області 61018, м. Харків, пров. 23-го Серпня, б.4
м. Харків, м-н Конституції, 7 р/рах 260053012432 в ХОД АК „Укрсоцбанк"
код 04059243 МФО 351016 код 25611360
В особі міського голови В особі генерального директора
_____Г.А. Кернес ______В.Л.Зозуля "
3. Стягнути з ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ХАДО-ХОЛДІНГ» (61018,м.Харків,пров. Двадцять Третього Серпня, б.4, р/рах 260053012432 в ХОД АК „Укрсоцбанк", МФО 351016, код 25611360) на користь Харківської міської ради (61200, м. Харків, м-н Конституції, 7, код 04059243) судовий збір у розмірі 1073,00 грн.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Суддя Прохоров С.А.
повний текст рішення виготовлено та підписано судом 07.07.2012 року