Постанова № 25330385, 13.07.2012, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.07.2012
Номер справи
2а/1270/4882/2012
Номер документу
25330385
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 липня 2012 року Справа № 2а/1270/4882/2012

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Кисельової Є.О.,

при секретарі судового засідання Гришиній О.Ю.,

за участю представників сторін

від позивача : Муліков Ю.С. (довіреність від 27.03.2012 №974/10)

від відповідача: Филіпська Л.А. (довіреність від 22.06.2012 №16)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська Державної податкової служби до закритого акціонерного товарства «Спецмонтаждорбут» про стягнення суми податкової заборгованості в розмірі 94337,42 грн.,

ВСТАНОВИВ:

22 червня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська Державної податкової служби до закритого акціонерного товарства «Спецмонтаждорбут» про стягнення суми податкової заборгованості в розмірі 94337,42 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив.

Закрите акціонерне товариство «Спецмонтаждорбуд» засноване в ході реорганізації коллективного підприємства «Трест «Луганськспецбуд», зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Жовтневим районним виконавчим комітетом 09.09.2003 і перереєстроване виконкомом Жовтневої районної ради народних депутатів 27.08.1996 виконавчим комітетом Луганської міської ради за №13821200000002758 від 02.02.2005. Підприємство перебуває на обліку як платник податків в ДПІ в Жовтневому районі м. Луганська з 27.10.1997 за №01843.

На момент звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом в сумі 94337, 42 грн., а саме: з земельного податку - 85466,28 грн., з яких за основним платежем - 84963, 73 грн., що виникли на підставі поданого платником податків податкового розрахунку земельного податку №2643 від 28.01.2011 та декларації зі сплати за землю №13808 від 24.05.2012, пеня - 502, 55 грн.; з орендної плати з юридичних осіб - 8871, 14 грн., з яких за основним плтежем - 8865,84 грн., що виникли на підставі поданої платником податків подактової декларації з орендної плати №13807 від 24.05.2012, пеня - 5,30 грн.

Податковий борг до цього часу відповідачем не сплачений і продовжує збільшуватись.

Відповідно до ст. 6 Закону України №2181 з метою погашення податкового боргу відповідачем, податковим органом були прийняті заходи, передбачені законом №2181 (чиним на момент виникнення правовідносин), а саме 03.12.2009 відповідачу вручено першу податкову вимогу за №1/1421 від 02.12.2009, 20.01.2009 вручено другу податкову вимогу за №2/37 від 12.01.2012.

22.01.2009 ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську прийнято рішення за №30 про стягнення коштів та продаж інших активів відповідача в архунок погашення його податкового боргу. Однак, вищевказані заходи з погашення податкового боргу, які були здійснені податковою інспекцією, не дали позитивного результату.

У зв'язку з вищевикладеним, позивач просить суд стягнути заборгованість перед бюджетом у розмірі 94337,42 грн. за рахунок коштів, які перебувають у власності закритого аокціонерного товариства «Спецмонтаждорбуд» з рахунків у банках обслуговоуючих його.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеному у позові. Також надав заяву про збільшення позовних вимог в якій зазначив, що відповідно до ст. 51 кодексу адміністартивного судочинства України позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитись від адміністартивного позову.

Сума заборгованості відповідача перед бюджетом збільшилась та станом на 02.07.2012 складає 110072 грн. 35 копійок, а саме з земельного податку в сумі 98810, 88 грн, з яких за основним платежем - 97993,78 грн., що виникли на підставі поданого платником податків податкового розрахунку земельного податку №2643 від 28.11.2011 та декларації зі сплати за землю №13808 від 24.05.2012, за штрафними санкціями - 170 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 14.06.2012 №0001781530, пеня в сумі 647,10 грн.; з орендної плати з юридичних осіб в сумі 11261,47 грн., з яких за основним платежем - 11082,23 грн., що виникли на підставі поданої платником податків податкової декларації з орендної плати №13812 від 25.05.2012, за штрафними санкціями - 170 грн., що виникли на підставі прийнятого податковим органом податкового повідомлення-рішення від 14.06.2012 №0001771530, пеня в сумі 9,17 грн.

Позивачем зазначено, що вказан сума заборгованості підтверджується довідкою про суму податкової заборгованості, розрахунком суми податкової заборгованості та облікоовю карткою платника податків.

На підставі викладеного позивач просив суд у сдовому засіданні стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у розмірі 110072,35 грн. за рахунок коштів, які перебувають у власності закритого акціонерного товариства «Спецмонтаждорбуд» з рахунків у банках обслуговуючи його.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, протии задоволення позоних вимог не заперечував.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню з огляду на таке.

У судовому засіданні встановлено, підтверджено матеріалами справи, що відповідач - закрите акціонерне товариство «Спецмонтаждорбуд» зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради та відповідно до довідки №3840 від 01.07.2010 взято на податковий облік як платника податків в ДПІ в Жовтневому районі у м. Луганську з 27.10.1997 за №01843. (а.с.9-12,15).

За відповідачем обліковується податковий борг перед бюджетом у розмірі 110072,35 грн., з яких з орендної плати за землю в розмірі 11261,47 грн., з земельного податку в розмірі 98810, 88 грн., що підтверджується зворотнім боком обліковою картки платника, довідкою про суми податкового боргу платника податків.(а.с.45-56).

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

У відповідності із ст.14 ПК України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

Згідно із ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідно до ст.20 ПК України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Згідно із п.54.1 ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

У відповідності із п.49.18 ст.49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (підпункт 49.18.1);

- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (підпункт 49.18.2);

- календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.3);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (підпункт 49.18.4);

- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (підпункт 49.18.5).

Платник податків відповідно до п.57.1 ст.57 ПК України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності із підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі XIII - орендна плата).

Розділом ХІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та платою за землю.

Статтею 269 Податкового кодексу України передбачено, що платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди.

Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Відповідно до статті 285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим за 12 місяців).

Згідно із пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Платники плати за землю самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (підпункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).

Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (підпункт 286.3 статті 286 Податкового кодексу України).

У відповідності із підпунктом 287.3 статті 287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Податкове зобов'язання з плати за землю, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (підпункт 287.4 статті 287 Податкового кодексу України).

Судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг за основним платежем на загальну суму 109076,01 грн., з яких з орендної плати за землю у розмірі 11082,23 грн., який виник за відповідачем через несплату самостійно визначених податкових зобов'язань у податковій декларації за 2012 рік від 25.05.2012 вх. №13812 на загальну суму 17394,46 грн., з яких є несплаченою сума в розмірі 11082,00 грн.; з земельного податку у розмірі у розмірі 97993,78 грн., який виник за відповідачем через несплату самостійно визначених податкових зобов'язань у розрахунку земельного податку за 2011 рік від 28.01.2011 №2643 на загальну суму 195436,53 та податковій декларації за 2012 рік від 24.05.2012 за вх. №13808 на загальну суму 195436,54 грн., з яких є несплаченою сума в розмірі 97993,78 грн.(а.с. 17-21,40-41,45-56)

Пункт 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України визначає, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно п. п. 54.3.1. п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Так відповідно до вимог ст. 120.1 Податкового кодексу України відповідачу державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м. Луганську були нараховані штрафні санкції в загальній сумі 340 грн. на підставі податкових повідомленнь - рішеннь №0001781530, №0001771530 від 14 червня 2012 року, які були отримані відповідачем 14.06.2012 про що свідчить підпис уповноваженої особи на корінцях податкових повідомлень-рішень. (а.с.43-44).

Зазначені податкові повідомлення - рішення у встановлений законом строк відповідачем не оскаржені та на час розгляду справи сума штрафу не сплачена.

Згідно із п.п 129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день його погашення, залежно від того, яка з величин, таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті згідно п.129.4 ст.129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI.

Також відповідно до вимог ст. 129 Податкового кодексу України відповідачу державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м. Луганську ДПС було нараховано пеню в розмірі 656,27 грн. за несплату суми податкової заборгованості стягнутої за рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 29.11.2011 по справі №2а-8894/11/1270 та за рішенням ОДПС України про розстрочення податкового боргу №102 від 15.11.2010 року, та яка станом на 05.07.2012 року є несплаченю, що підтверджується розрахунком суми податкового боргу та обліковою карткою платника. (арк. справи 40-41,46-56).

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) державною податковою інспекцією в Жовтневому районі у м. Луганську відповідачу було вручено 03 грудня 2009 року першу податкову вимогу № 1/1421 від 02 грудня 2009 року, та вручено 20 січня 2010 року другу податкову вимогу від 12 січня 2010 року № 2/37, які отримано головним бухгалтером Кравцовою Н.П., про що свідчить її особистий підпис у корінцях вимог. (арк. справи 24).

Вказані податкові вимоги відповідачем не оскаржувалися.

Також відповідно до положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(який був чинним на час виникнення спірних правовідносин) державною податковою інспекцією в Жовтневому районі м. Луганська було прийнято рішення від 22 лютого 2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу(арк. справи 23).

Пунктом 95.1 статті 95 ПК України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 ПК України).

Податкові вимоги є чиннимм (сторонами не надано суду доказів відкликання чи оскарження податкових вимог).

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Таким чином, з викладеного вбачається, що органом державної податкової служби при зверненні до адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення податкового боргу дотримані вимоги п.95.2 ст.95 ПК України.

Таким чином, оскільки податкові вимоги є чинними та сума податкового боргу з орендної плати за землю та з плати за землю в розмірі 110072,35 грн. на час розгляду адміністративної справи залишається не сплаченою позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до статті 5 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст.14, 16, 20, 54, 57, 95 Податкового кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Уточнений адміністративний позов державної податкової інспекції в Жовтневому районі м. Луганська Державної податкової служби до закритого акціонерного товарства «Спецмонтаждорбут» про стягнення суми податкової заборгованості в розмірі 110072,35 грн. задовольнити повністю.

Стягнути заборгованість перед бюджетом у розмірі 110072, 35 грн. (сто десять тисяч сімдесят дві гривні 35 копійок) за рахунок коштів, які перебувають у власності закритого акціонерного товарства «Спецмонтаждорбут» ( код ЄДРПОУ 01240634, місцезнаходження: 91005, м. Луганськ, вул. Градусова, 2) з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, з яких: з земельного податку - 98810,88грн. (дев'яносто вісімдесят тисяч вісімсот десять гривень 88 копійок) на р/р 33217811700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 13050100, одержувач: Місцевий бюджет Жовтневого району, код 24046538; з орендної плати з юридичних осіб - 11261,47 грн. (одинадцять тисяч двісті шістдесят одна гривня 47 копійок) на р/р 33216812700004, одержувач ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013, код платежу 13050200, одержувач: Державний бюджет Жовтневого району, код 204046538.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанова в повному обсязі складена та підписана 18 липня 2012 року.

СуддяЄ.О. Кисельова