Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 липня 2012 року Справа № 2а/1270/5003/2012
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А.А., розглянувши у м. Луганську у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Первомайської об'єднаної податкової інспекції Державної податкової служби України до комунального підприємства «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
27 червня 2012 року до суду звернулась Первомайська об'єднана податкова інспекція Державної податкової служби України (далі - Позивач) з адміністративним позовом до комунального підприємства «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області (далі - Відповідач) про стягнення заборгованості в сумі 7924,30 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач є платником податків та перебуває на податковому обліку в Первомайській об'єднаній податковій інспекції Державної податкової служби України. У відповідача станом на 21.06.2012 року перед бюджетом утворилась заборгованість з земельного податку у розмірі 6240,36 грн., яка утворилась внаслідок несплати сум узгоджених податкових зобов'язань. У зв'язку з тим, що боржник не сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, відповідачу були направлені відповідно до ст. 6 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові вимоги №1/43 від 04.07.2007 року та № 2/73 від 04.08.2007 року. Оскільки заборгованість відповідачем не сплачено у встановлені законодавством терміни, позивачем була нарахована пеня в сумі 1683,94 грн. На теперішній час податковий борг у добровільному порядку відповідачем не сплачено, позивач просив стягнути з комунального підприємства «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області податковий борг з земельного податку у розмірі 7924,30 грн.
Відповідач повідомлений належним чином про відкриття провадження у скороченому провадженні (аркуш справи 17).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Судом встановлено, та підтверджується матеріалами справи, що комунальне підприємство «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області 27.11.2003 року (аркуш справи 5).
Відповідача 25.03.2004 року за № 920 взято на податковий облік в Первомайській об'єднаній податковій інспекції Державної податкової служби України (аркуш справи 6).
Відповідач має податкову заборгованість з податку на землю та плати за землю в загальному розмірі 7924,30 грн. (в тому числі: за основним платежем - 6240,36 грн., пеня - 1683,94 грн.), яка підтверджується розрахунком пені, податковою декларацією з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (аркуші справи 11, 12-15).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 року №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Проте, оскільки правовідносини щодо наслідків несплати платником податків - відповідачем у даній адміністративній справі - податкового боргу, який виник до набрання чинності Податковим Кодексом України від 02.12.2010 року №2755-VI, суд приходить до висновку, що в даному випадку при розгляді справи слід застосувати як норми раніше діючого законодавства, так і норми Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI.
Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.п. 168.4.3. п. 168.4 ст. 168 ПК України контроль за правильністю та своєчасністю сплати податку здійснює орган державної податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або її відокремленого підрозділу.
Відповідно до п.п. 14.1.175 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 57.1 ст. 57 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У зв'язку з з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача станом на 21.06.2012 року утворився податковий борг у загальній сумі 7924,30 грн. (в тому числі: за основним платежем - 6240,36 грн., пеня - 1683,94 грн.), згідно самостійно наданих відповідачем податкових декларацій з плату за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) № 9002538122 від 31.01.2012 року (аркуші справи 12-15).
Підпунктом 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового Кодексу України передбачено право органів державної податкової служби звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 59.1. ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Підпункт 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 передбачає, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем вживались заходи щодо погашення платником податків заборгованості, а саме на адресу відповідача направлялись податкові вимоги №1/43 від 04.07.2007 року та № 2/73 від 04.08.2007 року (аркуш справи 9).
Оскільки відповідачем було самостійно визначено суму податкового боргу, вимоги про сплату податкового боргу не були оскаржені, та суму заборгованості у повному обсязі у добровільному порядку сплачено не було, суд вважає за необхідне задовльнити позовні вимоги Первомайської об'єднаної податкової інспекції Державної податкової служби України та стягнути з комунального підприємства «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області податкову заборгованість в сумі 7924,30 грн.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Первомайської об'єднаної податкової інспекції Державної податкової служби України до комунального підприємства «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області (місцезнаходження: 93200, Луганська область, м. Первомайськ, вул. О. Кошового, 6, і.к. 32632584) на користь місцевого бюджету м. Первомайськ на р\р 3321211700054, отримувач: ГУДКСУ у Луганській області, код БК 13050100, МФО 804013, ОКПО 37736894 податковий борг у сумі 7924,30 грн. (сім тисяч дев'ятсот двадцять чотири гривні тридцять копійок) з рахунків у банках обслуговуючих комунальне підприємство «Прогрес» Первомайської міської ради Луганської області.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяА.А. Лагутін