ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2012 р. Справа № 2а/0470/9634/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Потолової Г.В.
при секретарі -Московській О.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Парафії святителя і чудотворця Миколая Дніпропетровської єпархії Української православної церви про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Північна МДПІ звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Парафії святителя і чудотворця Миколая Дніпропетровської єпархії Української православної церви фінансових санкцій за неподання податкового звіту про використання коштів неприбутковими організаціями й установами у строк, згідно податкового повідомлення рішення №0002311501/0/30683 від 24.12.2010р. у розмірі 1190грн.00коп.
Представник позивача у судове засідання не зявився, до матеріалів справи надав клопотання з проханням справу розглянути без представника, позовні вимоги підтримує та просить суд задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засіданні не з'явився, з адреси відповідача надійшов конверт-повернення з позначкою про закінчення терміну зберігання. Враховуючи, що адреса відповідача зазначена у позовній заяві, співпадає зі зазначеною в довідці з ЄДР, відповідач вважається належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, відповідно до ст. 35 КАС України.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За даних обставин та відповідно до вимог ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути у письмовому провадженні справу за наявними в ній доказами без участі сторін.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Парафія святителя і чудотворця Миколая Дніпропетровської єпархії Української православної церви Київського патріарху - релігійна організація, яка зареєстрована виконавчим комітетом Криворізької міської ради, та знаходиться на обліку Північної МДПІ, як платник податків від 23.09.1999р. №41/829-99 (а.с.7).
Отже, відповідач належним чином зареєстрований, як суб'єкт господарювання, атому на нього поширюється дія законів та інших норматпвно-правовпх актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності в Україні.
Так, на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»фахівцями податкового органу проведена невиїзна документальна перевірка в приміщенні Північної МДПІ у м.Кривому Розі неприбуткової організації Парафії Святителя і Чудотворцяя Миколая Дніпропетровської Єпархії православної церкви з питання неподання податкових звітів про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 3 квартал 2008 року, 2008 рік, І півріччя 2009 року, 3 квартали 2009 року, І квартал 2010 року, 3 квартали 2010 року та несвоєчасного подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими організаціями й установами за 2009 рік.
В ході перевірки встановлено, що відповідачем в порушення абз.б пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», та пп.1.3 п.1 Порядку складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими організаціями й установами, затвердженого наказом ДПА України від 03.04.2003р. №153 не подано податкові звіти за 3 квартал 2008 року, 2008 рік, І півріччя 2009 року, 3 квартали 2009 року, І квартал 2010 року, 3 квартали 2010 року та несвоєчасного подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими організаціями й установами за 2009 рік.
За результатами перевірки складено акт №201/1501/25722778 від 24.12.2010р. про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності (а.с.15).
На підставі акту №201/1501/25722778 від 24.12.2010р. керівником податкового органу відпоєно відповідача виставлене податкове повідомлення-рішення №0002311501/0/30683 від 24.12.2010р. на суму податкового зобов'язання у розмірі 1190грн.00коп., яка отримана відповідачем 13.01.2011, що підтверджено поштовим повідомленням, наявним в матеріалах справи (а.с.16).
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у зв'язку з пенаданням податкової звітності складає 1190грн.00коп., яка на момент розгляду справи не погашена.
Крім того, 27.01.2011р. відносно відповідача виставлена податкова вимога за №3 на суму 1190грн.00коп., яка надіслана відповідачу.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, суд виходить з наступного.
Відповідно до п.1 ІІрикінцевих положень Податкового кодексу України, цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року.
Пунктом 2 Кодексу визнано такими, що втратили чинність з 1 січня 2011 року зокрема Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та че ржавші.ми цільовими фондами".
Разом з тим. суд зазначає, що відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли нони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, при прийняти рішення судом .астосовуються норми законів, що діяли на момент виникнення правовідносин.
Згідно ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України.
Відповідно до ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
У відповідності до ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності; достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори, крім Національного банку України та його установ.
Згідно до п.п. 2.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»податкові органи є контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.
Відповідно до п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що діяв на час виникнення правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
За нормами пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначення процедури оскарження дій органів стягнення встановлюється Законом України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон), який є спеціальним законом з питань оподаткування.
Відповідно п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу України»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і цільовими фондами за рахунок їхнього майна.
Згідно із п.11 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки з податків, інших платежів, штрафів та інших санкцій з громадян за рішенням суду.
За змістом частин 4, 5 ст.11 КАС суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.
Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.
Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст.7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню повністю.
Відповідно до ч.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до Парафії святителя і чудотворця Миколая Дніпропетровської єпархії Української православної церви про стягнення фінансових санкцій -задовольнити повністю.
Стягнути з Парафії святителя і чудотворця Миколая Дніпропетровської єпархії Української православної церви (50083, м.Кривий Ріг, Тернівський р-н, вул.Федоренка, буд.19, кв.16, р/р 26065154660001, 26009154660001 в Криворізькій філії ПАТ КБ «Приватбанк», м.Кривий Ріг, МФО 305750) на користь Державного бюджету України в особі Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі (50031, м.Кривий Ріг, вул.Кремлівська, 4, на р/р 31117010700025, код 11021100, одержувач: Відділення Держказначейства у Тернівському районі м.Кривого Рогу, Банк: ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012) податкового боргу у сумі 1190грн. 00коп. (одна тисяча сто дев'яносто грн.00коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня отримання копії постанови, виготовленої у повному обсязі.
Суддя Г.В. Потолова