Постанова № 25298526, 04.07.2012, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.07.2012
Номер справи
2а-6313/12/2670
Номер документу
25298526
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

04 липня 2012 року 10:53 № 2а-6313/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Мороз Ю.М., за участю представників сторін:

від позивача: Скопича Юрія Володимировича

від відповідача: Головко Алли Іванівни

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомдочірньої компанії «Укргазвидобування»національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»до Красноградської міжрайонної державної податкової інспекціїпро скасування податкових повідомлень-рішень

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 липня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України. Під час проголошення вступної та резолютивної частин постанови сторонам роз'яснено зміст судового рішення, порядок і строк його оскарження, а також порядок отримання повного тексту постанови, визначеного статтею 167 Кодексу адміністративного судочинства України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Дочірня компанія «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Красноградської міжрайонної державної податкової інспекції Харківської області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 12.01.2012 №0000021500, від 12.01.2012 №0000081500, від 12.01.2012 №0000091500, від 12.01.2012 №0000101500, від 12.01.2012 №0000111500, від 12.01.2012 №0000031500, від 12.01.2012 №0000051500, від 12.01.2012 №0000061500, від 12.01.2012 №0000071500, від 12.01.2012 №0000041500.

Позовні вимоги мотивовано необґрунтованістю висновків акту перевірки та неправомірністю прийняття Красноградською міжрайонною державною податковою інспекцією Харківської області податкових повідомлень-рішень від 12.01.2012, якими до позивача за порушення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні та плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, застосовано штрафні (фінансові) санкції.

Відповідач проти позову заперечив із посиланням на порушення позивачем граничних строків сплати відповідних податкових зобов'язань, у зв'язку з чим до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у встановленому чинним законодавством розмірі. На обґрунтування своїх заперечень відповідачем надані суду рішення органів державної податкової служби, а саме: рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 07.10.2011 №67/с, рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 29.04.2011 №28, рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 12.10.2011 №20, рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 29.04.2011 №37, рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 07.10.2011 №37/с, рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 29.04.2011 №36, рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 07.10.2011 №36/с, рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 30.06.2011 №50, рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 12.10.2011 №31, рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 30.07.2011 №61, рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 12.10.2011 №36, рішення про розстрочення грошових зобов'язань від 29.07.2011 №67. Крім того, на обґрунтування своїх заперечень відповідачем надані суду картки особового рахунку платника податків - дочірньої компанії «Укргазвидобування»національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»по платежам з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, з рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні та плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Розглянувши подані сторонами документи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Красноградською міжрайонною державною податковою інспекцією Харківської області було проведено документальну невиїзну перевірку дочірньої компанії «Укргазвидобування»Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»з питань несвоєчасності сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по рентній платі за видобуті природний газ і газовий конденсат і плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Перевіркою встановлено порушення позивачем пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.

За наслідками перевірки Красноградською міжрайонною державною податковою інспекцією Харківської області складено акт перевірки від 26.12.2011 №1211/15-30019775 та прийняти податкові повідомлення-рішення:

від 12.01.2012 №0000021500, яким позивачеві визначено штраф з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 1 379 842,57 грн., що складає 10 % від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000081500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні у сумі 739 326,03 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000091500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні у сумі 6 344 321,48 грн., що складає 20 % від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000101500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні у сумі 1 447 268,79 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000111500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за природній газ, що видобувається в Україні у сумі 5 137 895,79 грн., що складає 20% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000031500, яким позивачеві визначено штраф із плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення у сумі 152 161,05 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000051500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні у сумі 119 280,12 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000061500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні у сумі 174 225, 87 грн., що складає 10% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000071500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в України у сумі 1 463 786, 00 грн., що складає 20% від суми простроченого податкового боргу;

від 12.01.2012 №0000041500, яким позивачеві визначено штраф із рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні у сумі 525 601,91 грн., що складає 20% від суми простроченого податкового боргу.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Спірні правовідносини виникли в період дії Податкового кодексу України.

Згідно із приписами статті 260 Податкового кодексу України базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному місяцю.

Платник самостійно складає розрахунок податкових зобов'язань з рентної плати, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов'язання з рентної плати, за формою, затвердженою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Платник протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби:

за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України;

за місцем перебування на обліку як платника податків і зборів у разі розміщення ділянки надр, межі якої визначено в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Відповідно до пункту 260.7 статті 260 Податкового кодексу України сума податкових зобов'язань з рентної плати, визначена у податковому розрахунку за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку з урахуванням фактично сплачених авансових внесків.

Згідно із підпунктом 263.11.1 пункту 263.11 статті 263 Податкового кодексу України платник плати за користування надрами для видобування корисних копалин до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових розрахунків за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подає за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкові розрахунки з плати за користування надрами для видобування корисних копалин органу державної податкової служби:

за місцезнаходженням у межах території України ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини;

за місцем обліку платника у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Згідно пункту 263.12 статті 263 Податкового кодексу України платник податку протягом десяти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за податковий (звітний) період сплачує податкові зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин у сумі, визначеній в розрахунку з плати, поданому ним органу державної податкової служби.

За таких обставин, базовий податковий (звітний) період для рентної плати - дорівнює календарному місяцю, а для плати за користування надрами для видобування корисних копалин - дорівнює календарному кварталу.

Пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

49.18.1. календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

49.18.2. календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно із пунктом 126.1 статті 126 названого Кодексу у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Аналіз зазначених норм свідчить, що у позивача є обов'язок щодо сплати відповідних податкових зобов'язань, самостійно визначених у податкових розрахунках за податковий (звітний) період, протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такого податкового розрахунку:

для календарного місяцю -протягом 10 днів після 20 числа місяця, що настає за звітним місяцем;

для календарного кварталу -протягом 10 днів після 40 календарного дня, що настає за звітним кварталом.

Під час судового розгляду справи судом досліджувалось питання щодо відповідності прийнятих оскаржуваних податкових повідомлень-рішень висновкам акту перевірки від 26.12.2011 №1211/15-30019775 із додатками (шість додатків).

Позивачем під час судового розгляду справи не заперечувалась та не спростовувалась інформація відповідача, що зазначена в додатках до акту перевірки, в частині дат фактичної сплати податкових зобов'язань, а також даних щодо підстав виникнення заборгованості (даних декларацій, розрахунків, рішень, тощо).

Разом з тим, несвоєчасна сплата відповідних податкових зобов'язань з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні та плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення, обумовлена, за посиланням позивача, наявністю рішень органу державної податкової служби про розстрочення грошових зобов'язань та відсутністю коштів на рахунках позивача, а відтак, і відсутністю вини позивача зі своєчасної сплати узгоджених податкових зобов'язань.

Аналізуючи зазначені доводи позивача, суд наголошує на тому, що Податковий кодекс України не ставить обов'язок платника податків щодо своєчасної сплати узгодженого податкового зобов'язання у залежність від наявності/відсутності коштів у платника податків для сплати такого зобов'язання.

Більш того, приписами Податкового кодексу України передбачено застосування до платника податків штрафних (фінансових) санкцій за прострочення строків сплати узгодженого податкового зобов'язання.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. А тому посилання позивача на відсутність коштів для сплати узгодженого податкового зобов'язання не приймається судом до уваги.

Щодо рішень органу державної податкової служби про розстрочення грошових зобов'язань, то суд звертає увагу позивача, що відповідачем надані суду рішення органів державної податкової служби про скасування розстрочення грошових зобов'язань від 07.10.2011 №67/с, від 12.10.2011 №20, від 07.10.2011 №37/с, від 07.10.2011 №36/с, від 12.10.2011 №31, від 12.10.2011 №36, якими були скасовані рішення про розстрочення грошових зобов'язань.

Відповідно до пункту підпункту 100.12.2 пункту 100.12 статті 100 Податкового кодексу України договори про розстрочення (відстрочення) можуть бути достроково розірвані з ініціативи контролюючого органу в разі, якщо:

з'ясовано, що інформація, подана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, перекрученою або неповною;

платник податків визнається таким, що має податковий борг із грошових зобов'язань, які виникли після укладення зазначених договорів;

платник податків порушує умови погашення розстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу або відстроченого грошового зобов'язання чи податкового боргу.

Згідно з пунктом 100.13 статті 100 Податкового кодексу України порядок розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків встановлюється центральним органом державної податкової служби або спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи в межах їх повноважень.

Відповідно до пункту 4.4 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1036 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 за №1431/18726 (далі по тексту - Порядок), з ініціативи органу державної податкової служби, що уклав договір про розстрочення (відстрочення), орган державної податкової служби вищого рівня, який прийняв рішення про розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу), розриває цей договір, про що повідомляє платника податків та відповідний орган державної податкової служби.

У такому випадку підрозділ погашення податкового боргу письмово повідомляє підрозділ обліку та звітності та структурні підрозділи, які здійснюють адміністрування відповідних податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), пені, для здійснення заходів по нарахуванню пені та відповідних штрафних санкцій відповідно до норм чинного законодавства.

Рішення про скасування розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) оформляється на бланку відповідного органу державної податкової служби.

При цьому рішення про розстрочення (відстрочення) скасовується в повному обсязі (за всіма платежами) з одночасним проведенням нарахування процентів за фактичний строк користування розстроченням (відстроченням).

За приписами пунктів 4.6 та 4.7 Порядку з дня, наступного за днем розірвання договору, на розстрочені (відстрочені) суми, що залишились не сплаченими, нараховуються пеня та штраф у розмірах, передбачених Податковим кодексом України.

З дня дострокового розірвання договору платник податків зобов'язаний сплатити невнесену суму розстрочених (відстрочених) грошових зобов'язань (податкового боргу) та суму процентів, нарахованих за фактичний строк дії розстрочення (відстрочення).

Пункт 4.9 Порядку передбачає, що рішення про скасування розстрочення (відстрочення) та дострокове розірвання договору за ініціативою органу державної податкової служби може бути оскаржене у порядку, встановленому Кодексом для оскарження рішень органу державної податкової служби щодо нарахованої суми грошових зобов'язань.

За посиланням представника позивача в судовому засіданні, відповідні рішення органів державної податкової служби про скасування розстрочення грошових зобов'язань, дочірньою компанією «Укргазвидобування»національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»не оскаржувались.

Разом з тим, як вбачається із акту перевірки та додатків до нього, період прострочення сплати узгодженого податкового зобов'язання розраховувався відповідачем з дати, наступної за датою винесення рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань по дату фактичної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.

Як зазначено відповідачем у своїх запереченнях та не спростовано позивачем, грошове зобов'язання з плати за користування надрами для видобування корисних копалин загальнодержавного значення за 3 квартал 2011 року згідно з розрахунками від 19.10.2011 №9008913308 в загальній сумі 1 521 610,46 грн. та від 20.11.2011 №9008419963, №9009369849, №9009369841, №9009369929, №9009369941, №9009369918 та №9009370206 в загальній сумі 13 798 425,57 грн. по строку сплати 19.11.2011 фактично було сплачено 23.11.2011, тобто з затримкою строків сплати на 4 дні.

Згідно з розрахунками від 16.08.2011 №9006668379, №9006668846, №9006674641 грошове зобов'язання з рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні, за липень 2011 року в загальній сумі 2 156 292,74 грн. по строку сплати 30.08.2011 фактично було сплачено 31.11.2011, тобто з затримкою строків сплати на 92 дні; від 16.09.2011 №9007560661, №9007560653, №9007560916, №9007560671, №9007560666 та №9007562037 та від 13.09.2011 №9007413739 -за серпень 2011 року в сумі 7 476 028,82 грн. по строку сплати 30.09.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 61 день; від 13.10.2011 №9008477096 та від 17.10.2011 №9008643492, №9008649065, №9006649060, №9008648260, №9008643489 -за вересень 2011 року в загальній сумі 7 403 710,93 грн. по строку сплати 30.10.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 31 день; від15.11.2011 №9011043040 та від 17.11.2011 №9011200873, №9011198381, №9011200845, №9011200880- за жовтень 2011 року в загальній сумі 15 595 489,09 грн. по строку сплати 30.11.2011 фактично було сплачено 21.12.2011, тобто з затримкою строку сплати на 21 день; згідно з рішенням державної податкової служби України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання від 12.05.2011 №28 у сумі 786 411,28грн та від 30.07.2011 №61 у сумі 5 312 008,00грн. по строку сплати 12.10.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто із затримкою строку сплати на 49 днів; від 08.10.2011 №17 у сумі 657 675,00 грн., від 29.04.2011 №7 у сумі 463 024,41 грн., та від 08.10.2011 №36 у сумі 130 280,92 грн. по строку сплати 07.10.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 54 дні.

Згідно з розрахунками від 16.08.2011 №9006668378, №9006668846 та №9006674641 грошове зобов'язання з рентної плати за газовий конденсат, що видобувається в Україні, за липень 2011 розу в загальній сумі 3 058 259,73грн. по строку сплати 30.08.2011 фактично було сплачено 31.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 92 дні; від 13.09.2011 №9007413739 та від 16.09.2011 №9007560916, №9007560671, №9007560666, №9007562037, №9007560653, №9007562037 -за серпень 2011 року в загальній сумі 9 356 450,85грн. по строку сплати 30.09.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 61 день; від 13.10.2011 №9008477096 -за вересень 2011 року у сумі 1 714 975,31 грн. по строку сплати 30.10.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати в 31 день; від 15.11.2011 №90011043040 та від 17.11.2011 №9011198381, №9011200856, №9011200883, №9011200873, №9011200845, №9011200880 -за жовтень 2011 року в загальній сумі 9 108 235,63 грн. по строку сплати 30.11.2011 фактично було сплачено 14.12.2011 у 1 742 258,65 грн. та 15.12.2011 у сумі 7 393 260, 32 грн., тобто з затримкою строку сплати на 14 та 15 днів; згідно з рішеннями державної податкової служби України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання від 29.04.2011 №28 у сумі 3 860 405,36 грн., від 30.06.2011 №50 у сумі 4 923 680,00грн., від 30.07.2011 №61 у сумі 4 735 752,00 грн. по строку сплати 12.10.2011 фактично було сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 49 днів; згідно з рішеннями державної податкової служби України (відстрочення) грошового зобов'язання від 29.04.2011 №37 у сумі 2 029 802,27 грн., від 29.07.2011 №67 у сумі 1 796 781,27 грн. по строку сплати 07.10.2011 фактично сплачено 30.11.2011, тобто з затримкою строку сплати на 54 дні.

Перевіряючи доводи відповідача, зазначені в запереченнях на позовну заяву та даних акту перевірки, суд наголошує на тому, що згідно з даними додатків до акту перевірки період прострочення сплати узгодженого податкового зобов'язання розраховувався відповідачем з дати, наступної за датою винесення рішення про скасування розстрочення грошових зобов'язань по дату фактичної сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.

Аналізуючи доводи відповідача щодо строку сплати рентної плати за природний газ та газовий конденсат за липень 2011 року - 30.08.2011, суд наголошує на тому, що відповідно до пункту 49.20 статті 49 Податкового кодексу України якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Останній день подання податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні за звітний період липень 2011 року припадав на 20.08.2011, суботу, тобто вихідний день. Отже із врахуванням приписів пункту 49.20 статті 49 Податкового кодексу України граничний строк подання податкового розрахунку із рентної плати за липень 2011 року є операційний (банківський) день, що настає за вихідним -22.08.2011 (понеділок).

З огляду на приписи пункту 57.1 статті 57 та пункту 260.7 статті 260 Податкового кодексу України 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку з рентної плати за липень 2011 року припадав на 01.09.2011.

Тому правильним є визначення строку сплати рентної плати за природний газ та газовий конденсат за липень 2011 року - 01.09.2011.

Проте враховуючи, що фактично грошові зобов'язання із рентної плати за липень 2011 року по строку сплати 01.09.2011 були сплачені позивачем лише 31.11.2011, що перевищує 30 календарних днів зазначених в статті 126 Податкового кодексу України, на суму штрафних санкцій, накладених оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями це не впливає.

Під час судового розгляду справи позивачем не наведено суду доказів щодо неузгодженості податкових зобов'язань, за якими виникло прострочення платежів.

Враховуючи, що позивачем не наведено суду доказів щодо безпідставності винесених податкових повідомлень-рішень, не спростовано доводи відповідача щодо наявності фактів прострочення платежів, визначення органом державної податкової служби позивачеві оскаржуваними податковими повідомленнями-рішеннями штрафних (фінансових) санкцій за порушення пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, є правомірним. А тому позов не підлягає задоволенню.

При цьому, зазначення в податкових повідомленнях-рішеннях іншої дати акту перевірки (номер зазначений правильно) не є підставою для скасування таких податкових повідомлень-рішень.

Суд зазначає, що за умови доведеності факту дійсності порушення суб'єктом господарювання вимог закону, наявність виключно формальних недоліків при оформленні податкових повідомлень-рішень, що не потягли за собою прийняття неправомірного по суті рішення суб'єкта владних повноважень, не можуть бути виключною підставою для визнання недійсним такого податкового повідомлення-рішення.

Вказана правова позиція неодноразово висловлювалась Вищим адміністративним судом України при розгляді спорів за участю податкових органів. Як зазначено, зокрема, у постанові Вищого адміністративного суду України від 08.07.2010 у справі №К-18621/07, окремі порушення встановленої процедури прийняття податкового повідомлення-рішення не нівелюють факту порушення платником податків податкового законодавства та не є підставою для звільнення його від відповідальності за це порушення.

Згідно з вимогами статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.

Повний текст постанови складено 09.07.2012