Постанова № 25296805, 14.06.2012, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.06.2012
Номер справи
2а/0470/3688/12
Номер документу
25296805
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2012 р. Справа № 2а/0470/3688/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Захарчук Н.В. , розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в осбі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області до ФОП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

21 березня 2012 року Дніпропетровський транспортний прокурор звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - позивач) з адміністративним позовом про стягнення з ОСОБА_1 (далі - відповідач) адміністративно-господарського штрафу в сумі 510,00 грн.

Прокурор в обґрунтування позову зазначив, що державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, в результаті якої було встановлено факт експлуатації легкового автомобіля, об лаштованого як таксі без наявності ліцензійної картки.

Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи Дніпропетровським окружним адміністративним судом, що підтверджується поштовим конвертом-поверненням. Відповідач протягом десяти днів не наддав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.

Згідно пункту 2 частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого для надання заперечень або заяви про визнання позову, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає за необхідне задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Судом встановлено, що 14 квітня 2011 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області Ярославцевим В.Р. та Біловоловим Ю.М. проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, під час якої було виявлено, що ОСОБА_1 керував автомобілем SKODA OCTAVIA TOUR номерний знак НОМЕР_1, який належить ОСОБА_1, та виявлено правопорушення, а саме: експлуатація легкового автомобіля об лаштованого як таксі відбувалась без ліцензійної картки, відповідальність за яке передбачена ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Про відсутність ліцензійної картки було складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №216417 від 14.04.2011 року. Водій в акті зазначив, що з актом ознайомлений, згоден.

Начальник територіального управління Головної автомобільної транспортної інспекції на автомобільному транспорті у Дніпропетровській області Бузяковим Р.М.. винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 137308 від 26.05.2011 року, якою до ОСОБА_1 за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 4 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» застосовано фінансові санкції у сумі 510 грн.

Згідно п. 29 Порядку, постанову про застосування фінансових санкцій № 137308 від 26.05.2011 року відповідач отримав 05.09.2011р., що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.

Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок) встановлено, що цей Порядок визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Статтею 14 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" зі змінами та доповненнями, встановлено, що до ліцензій на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування і з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі додаються ліцензійні картки на кожен автомобільний транспортний засіб. Ліцензійна картка є бланком суворої звітності, до якої заносяться реєстраційні дані ліцензії та автомобільного транспортного засобу.

Відповідно до п. 1.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом відповідно до видів робіт, визначених Законом України "Про автомобільний транспорт", затверджених наказом Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 01.02.2008 року № 9/119, зареєстрованих Міністерством юстиції України 21 лютого № 140/1483 (далі - Ліцензійні умови) ліцензійні умови є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Згідно п. 1.10 Ліцензійних умов на кожен автомобільний транспортний засіб до ліцензії додається одна ліцензійна картка.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі,без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із статтею 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.

Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд, згідно зі статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, проаналізувавши зазначені вище норми чинного законодавства України, матеріали адміністративного позову, суд вважає, що позовні вимоги Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій є правомірним та підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 35, 69, 71, 86, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд ,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Дніпропетровського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, Територіального управління в Дніпропетровській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафних сануцій - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до державного бюджету України (р/р 31118106700002, МФО 805012, ЗКПО 23928791, код штрафу 21081100, УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарський штраф по постанові про застосування фінансових санкцій №137308 від 26.05.2011 року в сумі 510,00 грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч. 6 ст.183-2 та ч. 1 ст.256 КАС України.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя . . . Н.В. Захарчук .