Рішення № 25245565, 19.07.2012, Антрацитівський міськрайонний суд Луганської області

Дата ухвалення
19.07.2012
Номер справи
1202/3290/2012
Номер документу
25245565
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 1202/3290/2012

Провадження № 2/1202/1060/2012

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2012 року Антрацитівський міськрайонний суд луганської області

у складі:

судді: Скнаріної Н. М.

при секретарі Мєдвєдєвої Л.О.

за участю прокурора Щавюк Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Антрацит цивільну справу за позовом прокурора міста Антрацит в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів,

В С Т А Н О В И В:

Позивач- прокурор міста Антрацит в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів

В обґрунтуванні позовних вимог позивачем зазначено, що до управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради (надалі-Управління) за призначенням субсидії зверталась з 2006р. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (надалі Відповідач), яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1. Відповідачу згідно з Порядком призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 21.10.1995 р. № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997р. № 1050 (надалі Порядок), призначалась субсидія на оплату житлово-комунальних послуг з 01.10.2006р. по 2011р. До Відповідача було доведено, що відомості про доходи та майно, які надані нею, можуть бути перевірені згідно з чинним законодавством, і вона повинна вчасно повідомити Управління про обставини, які можуть вплинути на призначення або припинення субсидії, про що мається підпис ОСОБА_1 в її заявах.

Згідно п.3 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2001 № 1091, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. № 1098, головний державний та державний соціальний інспектори проводять вибіркові перевірки особових справ одержувачів субсидій, перевіряють достовірність та повноту інформації про доходи та майновий стан осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Управлінням з метою перевірки достовірності інформації про майно громадянки ОСОБА_1 01.02.2012р. зроблено запит в Антрацитівське бюро технічної інвентаризації за № 18-425\6.

Згідно п.6 Порядку субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду. В окремих випадках на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні.

Згідно відповіді з бюро технічної інвентаризації від 06.02.2012р. за № 82 було виявлено, що ОСОБА_1 не зареєстрована власником житла за адресою: АДРЕСА_1, власником житла є чоловік - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

ОСОБА_1 цей факт приховала, з заявою до комісії щодо призначення субсидії, як не власнику житла, не зверталась.

На його думку, з вини Відповідача надміру виплачені кошти у сумі 2080 грн. 63 коп. За періоди: з 01.10.2009р. по 30.04.2010р. - 696 грн. 03 коп.,

з 01.10.2010р. по 30.04.2011р. - 1384 грн. 60 коп.,

Розрахунок переплати проведено згідно Методики надання населенню житлових субсидій.

Відповідач запрошувалася до Управління з питань повернення надміру виплачених коштів, ОСОБА_1 з`явилась 21.03.2012 р. до Управління, але від оплати боргу відмовилась.

30.03.2012 р. ОСОБА_1 рекомендованим листом надіслано повідомлення про повернення надміру виплаченої суми субсидії, але до цього часу на рахунок управління відшкодувань не поступало.

Вважає, що діями ОСОБА_1 інтересам держави завдано істотної шкоди, у зв'язку з чим виникає необхідність стягнення надміру виплаченої суми в судовому порядку. Просить стягнути з ОСОБА_1 на користь УПСЗН до державного бюджету 2080 грн 63 коп.

В судовому засіданні

- позивач та представник управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради заявлені вимоги підтримали, посилаючись на вищенаведені обставини, просять задовольнити їх у повному обсязі.

- відповідачка позов не визнала , посилається на те, що не приховувала дані про власність у вигляді будинку АДРЕСА_1 м.Антрацит, бо вважала себе після смерті чоловіка у жовтні 2006 року власницею , тому що фактично володіла цим будинком та має на нього заповіт. На її думку у цієї ситуації є вина і робітників управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради , тому просить відмовити позивачу в задоволенні позову , враховуючи її матеріальне становище та стан здоров'я.

Заслухавши сторони, дослiдивши матерiали справи, суд вважає, що позов пiдлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

На підставі ч.1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних та юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Судом досліджені всі докази, надані сторонами. Клопотань про витребування та дослідження по справі інших доказів до суду не надходило. Суд постановляє рішення на підставі доказів, наданих сторонами і досліджених в судовому засіданні.

З матерiалiв справи вбачається, що відповідачка ОСОБА_1 щорічно, починаючи з 2006 року, зверталась до УПСЗН за призначенням субсидії. До відома ОСОБА_1 було доведено, що відомості про доходи та майно, які надані нею, можуть бути перевірені згідно з чинним законодавством, і вона повинна вчасно повідомити Управління про обставини, яки можуть вплинути на призначення або припинення субсидії, про що мається підпис ОСОБА_1 в її заявах.

При заповненні декларації про доходи та майновий стан ОСОБА_1 щорічно зазначала, що вона є власницею будинку АДРЕСА_1 м.Антрацит. ОСОБА_1 була призначена субсидія на оплату житлово-комунальних послуг терміном з 01.10.2009р. по 30.04.2010р та з 01.10.2010р. по 30.04.2011р , по порядку як власниці майна . 01.02.2012 року УПСЗН з метою перевірки достовірності інформації про майно ОСОБА_1 було подано запит до Антрацитівського бюро технічної інвентаризації, згідно відповіді на цей запит з бюро технічної інвентаризації від 06.02.2012р. за № 82 виявлено, що ОСОБА_1 не зареєстрована власником житла за адресою: АДРЕСА_1, власником житла є чоловік - ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2., але цей факт ОСОБА_1 приховала. ОСОБА_1 отримувала субсидію щорічно з 2006 року, у тому числі з 01.10.2009р. по 30.04.2010р та з 01.10.2010р. по 30.04.2011р (а.с. 4-5,6-8,9,10-11,12,13,14,15,1618)

Згідно п.3 Положення про головного державного соціального інспектора та державного соціального інспектора, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2001 № 1091, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004р. № 1098, головний державний та державний соціальний інспектори проводять вибіркові перевірки особових справ одержувачів субсидій, перевіряють достовірність та повноту інформації про доходи та майновий стан осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Згідно п.6 Порядку субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду. В окремих випадках на підставі рішень комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні.

З наданого суду УПСЗН розрахунку надміру виплачених коштів ОСОБА_1 вбачається, що УПСЗН Антрацитівської міської ради за період з 01.10.2009р. по 30.04.2010р та з 01.10.2010р. по 30.04.2011р, тобто в межах строків позовної давності, ОСОБА_1 надмірно виплачені кошти в загальній сумі 552,59 грн. (а.с.49).

Таким чином, з урахування строків позовної давності, встановлених ст.257 ЦК України, з відповідачки ОСОБА_3 на користь УПСЗН Антрацитівської міської ради підлягають стягненню надмірно виплачені кошти в сумі 2080 грн 63 коп.

Відповідно до ст.1166 ЦК України, відшкодовується у повному обсязі шкода, завдана організації особою, що завдала шкоду.

В суді встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 порушила Положення про порядок призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, внаслідок чого державі завдано матеріальну шкоду в сумі 2080 грн 63 коп.

З відповідача згідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України також підлягає стягнення судових витрат - судового збору у сумі 214,60 грн.

Керуючись ст.ст. 3, 19, 22, 55, 92, 152 Конституції України, ст. 1166 ЦК України, ст.ст.3,8,15, 82, 88, 118, 119, 294 ЦПК України, Положенням про порядок призначення та надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України 21 жовтня 1995 року № 848, в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 року № 1050, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги прокурора міста Антрацит в інтересах держави в особі управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення Антрацитівської міської ради Луганської області до державного бюджету 2080 грн 63 коп. (дві тисячі вісімдесят грн. 63 коп.) на р/р 35419032000732 код 03196765 МФО 804013 УДК Луганської області КФК 90405 КЕКВ 1343, а також судовий збір в сумі 214 грн.60 коп

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через Антрацитівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь в справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

Антрацитівського міськрайонного суду Н. М. Скнаріна