Справа № 0910/1512/2012
У Х В А Л А
І м е н е м У к р а ї н и
"13" липня 2012 р. Косівський районний суд, Івано-Франківської області в складі :
головуючої-судді: Крилюк М.І.,
секретаря: Пітеляк С.С.,
адвоката: Андрусяк Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Косів скаргу ОСОБА_3 до відділу ДВС Косівського районного управління юстиції про визнання незаконною постанови відділу ДВС про відмову у відкритті виконавчого провадження від 07.06.2012р.,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_3 звернулася до суду з скаргою до відділу ДВС Косівського районного управління юстиції про визнання незаконною постанови відділу ДВС про відмову у відкритті виконавчого провадження від 07.06.2012р.
В судовому засіданні представник скаржниці скаргу підтримала та пояснила, що ОСОБА_3 звернулася у відділ ДВС Косівського РУЮ з заявою про звернення до примусового виконання виконавчий лист виданий Косівським районним судом 05.04.2012р. по цивільній справі №2-2108/2010р. за її позовом до ОСОБА_4 про стягнення боргу по договору позики та моральної шкоди. Проте, 07.06.2012р. державним виконавцем відділу ДВС Косівського РУЮ Драгомирецьким С.М. винесено постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження по вище вказаному виконавчому листу, оскільки виконання рішень про затвердження мирових угод не виконується органами державної виконавчої служби. Вважає дану постанову незаконною, оскільки в ЗУ «Про виконавче провадження»не вказано, що виконавчі листи видані судом по мировій угоді не підлягають виконанню відділом ДВС. А тому, відділ ДВС безпідставно відмовив їй в прийнятті до провадження виконавчого документу та у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання. Просить визнати незаконною постанову від 07.06.2012р. та зобов'язати відділ ДВС відкрити виконавче провадження та виконати ухвалу суду.
Представник ВДВС Косівського районного управління юстиції Драгомирецький С.М. скаргу не визнав та пояснив, що постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження від 07.06.2012р. являється законною, оскільки виконання рішень про затвердження мирових угод не виконується органами державної виконавчої служби. А тому, державний виконавець відділу ДВС правильно застосував норми діючого законодавства та відмовив в прийнятті до провадження виконавчого документа. Крім цього, йому не зрозумілі умови мирової угоди зазначені у виконавчому листі, яка укладена між ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Суд, вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи вважає, що в скарзі слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.11 ЗУ "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Як вбачається з матеріалів справи Косівським районним судом 05.04.2012р. виданий виконавчий лист по справі №2-2108/10р., згідно якого звернуто до примусового виконання ухвалу суду від 14.12.2011р., якою визнано мирову угоду укладену між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, відповідно до якої ОСОБА_4 зобов'язується в термін до 10.01.2011р. повернути борг по договору позики ОСОБА_3 в сумі 7915,64грн., а ОСОБА_3 зобов'язується отримати від ОСОБА_4 суму 7915,64грн. як погашення боргу по договору позики до 10.01.2011р., після чого не буде мати до ОСОБА_4 будь-яких претензій по даному боргу.
Відповідно до постанови від 07.06.2011р. стверджується, що державним виконавцем відділу ДВС було відмовлено у відкритті виконавчого провадження по вище вказаному виконавчому листу, оскільки виконання рішень про затвердження мирових угод не виконується органами державної виконавчої служби.
Суд вважає дану постанову незаконною та такою, що винесена з порушенням вимог чинного законодавства.
Оскільки, відповідно до ч.2 ст.17 ЗУ "Про виконавче провадження" зазначено, що відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; судові накази; виконавчі написи нотаріусів; посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу; рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу; рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".
Тобто, у вище вказаній статті чітко зазначено, які виконавчі документи підлягають виконанню відділом ДВС та не вказано, що виконавчі листи видані судом по мировій угоді не підлягають виконанню відділом ДВС.
Ст. 25 даного закону передбачено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.
Посилання державного виконавця у своїй постанові на п.8ч.1 ст.26 ЗУ «Про виконавче провадження», на підставі якої він відмовив у відкритті виконавчого провадження, являється не правильним застосуванням закону, оскільки в п.8ч.1 ст.26 даного закону зазначено, що державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження, але аж ніяк відмови у відкритті виконавчого провадження по мирових угодах, оскільки такі обставини не передбачені законом.
Що стосується твердження представника відповідача про те, що йому не зрозумілий зміст виконавчого листа, то у відповідності до ст.221 ЦПК України якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
Таким чином, постанову відділу ДВС Косівського районного управління юстиції про відмову у відкритті виконавчого провадження від 07.06.2012р. по виконавчому листу №2-2108/2010р., виданому 05.04.2012р. Косівським районним слід визнати незаконною та зобов'язати відділ ДВС Косівського районного управління юстиції відкрити виконавче провадження та виконати ухвалу суду від 14.12.2011р.
Відповідно до ст.388 ЦПК України, судові витрати, повязані з розглядом скарги, покладаються судом на заявника, якщо було постановлено рішення про відмову в задоволенні його скарги, або на відділ державної виконавчої служби, якщо було постановлено ухвалу про задоволення скарги заявника.
Згідно п.1.2 ч.2 ст.4 ЗУ "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 107,30грн., а тому даний судовий збір слід стягнути з відділу ДВС.
На підставі наведеного ст.ст. 11, 17, 25 ЗУ "Про виконавче провадження" та керуючись ст.ст. ст.ст. 209-210, 386-387 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Скаргу ОСОБА_3 -задоволити.
Визнати незаконною постанову відділу ДВС Косівського районного управління юстиції про відмову у відкритті виконавчого провадження від 07.06.2012р. по виконавчому листу №2-2108/2010р., виданому 05.04.2012р. Косівським районним та зобов'язати відділ ДВС Косівського районного управління юстиції відкрити виконавче провадження та виконати ухвалу суду від 14.12.2011р.
Стягнути з відділу ДВС Косівського районного управління юстиції 107,30грн. судового збору, отримувач коштів УДКСУ у Косівському районі, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38026046. Банк отримувача ГУДКСУ в Івано-Франківській області. Код банку отримувача (МФО) 836014, Рахунок отримувача 31210206700266, Код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891606.
Ухвала суду вступає в законну силу після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Івано-Франківського Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: