Постанова № 25173475, 09.07.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2012
Номер справи
2220/12/2170
Номер документу
25173475
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" липня 2012 р. 11 год.40 хв.Справа № 2-а-2220/12/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Морської Г.М.,

при секретарі: Леутській Н.І.,

за участю:

представника позивача - Тільненка В.В.,

представника відповідача - Зеленіної С.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Валагро"

до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Приватне підприємство "Валагро" звернулось до суду із позовом до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій щодо відмови у надані копій висновків ГВПМ ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС від 05.04.2012р. № 451/07-097 та від 12.04.2012р., № 519/07-097 щодо ознак фіктивності та відсутності реального здійснення господарської діяльності ПП «Валагро» та зобов'язання їх надати.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, суду пояснив, що ДПІ у м. Херсоні 06.04.2012 року та 03.05.2012 року складені акти Про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Валагро» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків. Підставою для складення зазначених актів стали висновки ГВПМ ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС від 05.04.2012р. № 451/07- 097 та від 12.04.2012р. № 519/07-097 щодо ознак фіктивності та відсутності реального здійснення господарської діяльності ПП «Валагро». Позивач звернувся до ДПІ із листом про надання копій зазначених висновків. ДПІ відмовила, мотивуючи тим, що вони належать до інформації із обмеженим доступом. Позивач вважає незаконною таку відмову.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечила проти позовних вимог, пояснивши, що висновки ГВПМ ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС належать до інформації із обмеженим доступом, яка не може бути надана позивачу.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

06.04.2012 року ДПІ у м. Херсоні ХО ДПС складено акт № 57/15-3/37353053 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Валагро» щодо документального підтвердження господарських відносин із платниками податків за період з 01.01.2012 по 31.01.2012 року, їх реальності та повноти відображення в обліку». 03.05.2012 року ДПІ у м. Херсоні ХО ДПС складено акт № 183/22-4/37353053 «Про неможливість проведення зустрічної звірки ПП «Валагро» щодо підтвердження господарських відносин з постачальниками та контрагентами покупцями за жовтень 2011 року».

Зі змісту вказаних актів вбачається, що їх висновки зроблені з урахуванням висновків ГВПМ ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС від 05.04.2012р. № 451/07- 097 та від 12.04.2012р. № 519/07-097 щодо ознак фіктивності та відсутності реального здійснення господарської діяльності ПП «Валагро».

На письмовий запит ПП «Валагро» від 22.05.2012 року щодо надання інформації, а саме, копій висновків ГВПМ ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС від 05.04.2012р. № 451/07-097 та від 12.04.2012р. № 519/07-097, які стали підставою для висновків актів ДПІ у м. Херсоні від 03.05.2012р. №183/22-4/37353053 та від 06.04.2012р. №57/15- 3/37353053, ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС у відповіді на запит від 28.05.2012р. №40зпі/11/11-015 відмовила підприємству в наданні такої інформації, посилаючись на те, що запитані документи належать до інформації з обмеженим доступом.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень врегульовано Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року N 2939-VI (далі - Закон N 2939-VI).

Відповідно до ч. 1 Закону N 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Забезпечення доступу до інформації здійснюється шляхом надання інформації за запитами (ст. 5 Закону N 2939-VI).

До інформації з обмеженим доступом належить службова інформація - що міститься в документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень (ст. 9 Закону N 2939-VI).

Представник відповідача зазначила, що підставою для віднесення висновків ГВПМ ДПІ у м. Херсоні до службової інформації є та обставина, що вона є внутрівідомчою кореспонденцією.

Законом також встановлені підстави для обмеження доступу до інформації, зокрема ст. 6 передбачає, що обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог: 1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя; 2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам; 3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Представник відповідача не надала суду доказів наявності вищезазначених обмежень щодо запитуваної позивачем інформації.

Крім цього суд бере до уваги, що ст.10 Закону N 2939-VI передбачено, що кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Проаналізувавши обставини справи, докази та наведені норми Закону N 2939-VI суд приходить до висновку, що у податкового органу були відсутні підстави для відмови позивачу у наданні запитуваної інформації, що стосується саме його особи.

За таких обставин суд задовольняє позовні вимоги повністю.

Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд,

постановив:

Задовольнити повністю позовні вимоги Приватного підприємства "Валагро" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії.

Визнати протиправними дії Державної податкової інспекції у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби щодо відмови у надані ПП "Валагро" копій висновків ГВПМ ДПІ у м. Херсоні Херсонської області ДПС від 05.04.2012р. № 451/07-097 та від 12.04.2012р., № 519/07-097.

Забов'язати Державну податкову інспекцію у м. Херсоні Херсонської області Державної податкової служби надати ПП "Валагро" копії висновків ГВПМ ДПІ у м. Херсоні від 05.04.2012р. № 451/07-097 та від 12.04.2012р. № 519/07-097.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 16 липня 2012 р.

Суддя Морська Г.М.

кат. 8