ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 березня 2012 р. Справа №2а-1581/12/0170/20
Окружний адміністративний суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Кисельової О.М., при секретарі Беловій І.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим до Комунального підприємства "Щолкіно-Азов" про стягнення заборгованості в сумі 113542,23 гривень,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим до Комунального підприємства "Щолкіно-Азов" про стягнення заборгованості по сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 113542,23 грн., з якої: 103638, 05 грн. - заборгованість по сплаті самостійно нарахованого єдиного внеску за серпень 2011 року , 4375, 61 грн. - заборгованість по сплаті штрафних санкцій, 5528, 57 грн. - заборгованість по сплаті пені.
Позивач у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, надіслав заперечення на позов, в яких згоден з позовом в частині суми в розмірі 100422,23 грн., яку складає залишок боргу за серпень 2011 року. Суму заборгованості в розмірі 3215,82 грн. сплачено підприємством, що підтверджується платіжними дорученнями: №1500 від 20.10.2011 року на суму 842,60 грн., №1506 від 21.10.2011 року на суму 2000,00 грн., №1514 від 26.10.2011 року на суму 361,75 грн., №1598 від 09.11.2011 року на суму 1,19 грн., №1599 від 09.11.2011 року на суму 0,75 грн., №1602 від 09.11.2011 року на суму 9,53 грн.
Заборгованість по сплаті фінансових санкцій в сумі 4375,61 грн. та заборгованість по сплаті пені в сумі 5528,57 грн. не підлягає стягненню, оскільки в зв'язку з порушенням справи про банкрутство та встановленням мораторію на задоволення вимог кредиторів і затвердженням плану санації стосовно підприємства у відповідності з вимогами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкротом» не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI (далі -Закон 2464-VI ) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований Ленінською районною державною адміністрацією 07.07.2005 року згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частинами 8, 12 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно наданого відповідачем до позивача звіту нарахування єдиного внеску за серпень 2011 року, розрахунку позовних вимог відповідачем не сплачено визначену у звіті суму єдиного внеску в розмірі 103638, 05 грн. (а.с.3-5).
Крім того, рішенням №271 від 27.09.2011 року про несплату(неперерахування) або несвоєчасну оплату(несвоєчасне перерахування) єдиного внеску позивачу нараховано за період з 21.04. 2011 року по 31.05.2011 року, з 17.08.2011 року по 07.09.2011 року штрафні санкції в розмірі 4375, 61 грн. та пеня в розмірі 5528, 57 грн. (а.с.7).
Згідно до ст. 25 Закону №2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
На загальну суму заборгованості відповідача Управлінням було виставлено вимогу від 01.10.2011 року №118/1 в розмірі 728627,19 грн., до якої увійшла заборгованість, визначена у даному позові, яку підприємством було отримано 12.10.2011 року, про що свідчить копія поштового повідомлення (а.с.8).
Щодо наявності як заборгованості частково суми, яку визначено у позові і відповідно включено до вказаної вимоги, відповідач не заперечував.
Проте доводи відповідача щодо сплати боргу в розмірі 3215,82 грн. по платіжним дорученням: №1500 від 20.10.2011 року на суму 842,60 грн., №1506 від 21.10.2011 року на суму 2000,00 грн., №1514 від 26.10.2011 року на суму 361,75 грн., №1598 від 09.11.2011 року на суму 1,19 грн., №1599 від 09.11.2011 року на суму 0,75 грн., №1602 від 09.11.2011 року на суму 9,53 грн. в рахунок погашення заборгованості за серпень 2011 року не обґрунтовані, оскільки з позову та доданих до нього розрахунків вбачається, що заборгованість за несплату єдиного внеску, яка утворилася станом на серпень 2011 року складає: 100433,70 грн. - нарахування на заробітну плату робітників у розмірі 36,77%, 3204,35 грн. - нарахування на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності за серпень 2011 року. Іншу частину заборгованості складає за рішенням від 27.09.2011 року №271 сума в розмірі 4375,61 грн.; та 5528,57 грн.
Тоді як суми, визначені у вищевказаних платіжних дорученнях перераховано по лікарняним робітників в розмірі 33,2%, яким виплачено заробітну плату у вересні 2011 року(а.с.23-26).
Що стосується доводу заперечення про неможливість стягнення заборгованості по сплаті фінансових санкцій в сумі 4375,61 грн. та заборгованості по сплаті пені в сумі 5528,57 грн. в зв'язку із введенням мораторію на задоволення вимог кредиторів по зобов'язанням відповідача то такий довід є обгрунтованим, оскільки з наданої відповідачем до заперечення копії ухвали Господарського суду АР Крим про порушення провадження у справі від 28.09.2009 року, вбачається, що введено мораторій на задоволення вимог кредиторів по зобов'язанням Комунального підприємства "Щолкіно-Азов" , строки виконання яких настали до дня порушення провадження по справі про банкрутство згідно вимог п. 4 ст. 12 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкротом».
Згідно з ч. 4 ст. 12 вказаного мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Як вбачається з ухвали господарського суду АРК від 17.11.2011 року провадження про банкротство відповідача станом на день нарахування відповідачу фінансових санкцій та пені не було закрито (а.с.74).
За таких обставин, суд вважає, що не може бути стягнуто з відповідача нараховану позивачем заборгованість по сплаті штрафних санкцій та пені відповідно до рішення №271 від 27.09.2011 року про несплату(неперерахування) або несвоєчасну оплату(несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в період дії мораторію на задоволення вимог кредиторів відповідача, оскільки таке нарахування здійснено в супереч встановленій законом забороні здійснювати таке нарахування протягом дії мораторію на задоволення вимог боржника.
На підставі викладеного, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі АР Крим підлягають задоволенню в частині стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску за серпень 2011 року в розмірі 103638, 05 грн.
Керуючись ст. ст. 71, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Щолкіно-Азов" (98213, АР Крим, Ленінський район, м. Щолкіне, 3) на користь Управління пенсійного Фонду України в Ленінському районі АР Крим на р/р37193002000120 в ГУ ДКУ в АР Крим, МФО 824026, ЗКПО 22259945 заборгованість по сплаті єдиного внеску за серпень 2011 року в розмірі 103638, 05 грн.
У задоволенні іншої частини вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.