ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 березня 2012 р.
Справа №2а-857/12/0170/20
Окружний адміністративний суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді -Кисельової О.М.,
при секретарі Беловій І.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК
до Комунального підприємства "Управління житлово-комунальних господарств" Добрівської сільської ради
про стягнення заборгованості в сумі 80152,09 гривень,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АРК до Комунального підприємства "Управління житлово-комунальних господарств" Добрівської сільської ради про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за 2011 рік у розмірі 77795,25 грн., та за штрафними санкціями в розмірі 1331,36 грн., пені в сумі 1025,48 грн.
Позивач у судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи сповіщений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, позовні вимоги підтримує повністю та просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, враховуючи, що представник позивача надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутністю, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказі по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон 2464-VI ) платниками єдиного внеску є: роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію її як підприємця), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з пунктом 3 Розділу VIII Прикінцеві та перехідні положення Закону № 2464 з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску. Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та Державною податковою адміністрацією України проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з Державною податковою адміністрацією України за погодженням з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований Сімферопольською районною державною адміністрацією АР Крим 28.05.1998 року згідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частинами 8, 12 статті 9 Закону № 2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Як вбачається з наявних в матеріалах справи звіту відповідача нарахування єдиного внеску та розрахунку позовних вимог відповідачем самостійно розраховано єдиний внесок за лютий-квітень 2011 року в розмірі 18824,65 грн., який частково погашений підприємством у сумі 4575,11 грн., за травень 2011 року в розмірі 19707,36 грн., який частково погашений підприємством у сумі 4344,78 грн., за червень 2011 року в розмірі 14364,63 грн., який частково погашений підприємством у сумі 3474,69 грн., за липень 2011 року в розмірі 17279,49 грн., який частково погашений підприємством у сумі 337,14 грн., за серпень 2011 року в розмірі 20350,84 грн., який не був сплачений в строки, визначені статтею 9 Закону України № 2464, а саме не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону № 2464 визначено, що недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом.
Статтею 25 Закону № 2464 передбачено заходи впливу та стягнення.
Згідно із частиною 4 статті 25 Закону 2464 територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Позивачем на адресу відповідача було надіслано:
вимога № Ю-310 від 01.06.2011 року на загальну суму 18059,95 грн., яка була отримана останнім 08.06.2011 року;
вимога № Ю-402 від 07.07.2011 року на загальну суму 36014,02 грн., яка була отримана останнім 09.07.2011 року;
вимога № Ю-558С від 05.08.2011 року на загальну суму 10889,94 грн., яка була отримана останнім 09.08.2011 року;
вимога № Ю-614С від 07.09.2011 року на загальну суму 16942,35 грн., яка була отримана останнім 09.09.2011 року;
вимога № Ю-807С від 07.10.2011 року на загальну суму 8305,91 грн., яка була отримана останнім 12.10.2011 року.
Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Згідно із ч. 10 ст. 25 Закону № 2464 на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до рішення № 102 від 14.10.2011 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальником єдиного внеску за період з 21.02.2011 року по 03.10.2011 року до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 1331,36 гривень та нарахована пеня в розмірі 1025,48 гривень, які не було сплачено у строки, визначені п.15.ст.25 Закону України № 2464, а саме : протягом десяти робочих днів.
Із зазначеним рішенням був ознайомлений головний бухгалтер підприємства.
Відповідач не надав суду доказів сплати вказаних у вищенаведених вимогах та рішенні сум або доказів їх незаконності, у той час як відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача зі сплати єдиного внеску, штрафу та пені складає 80152,09 грн. (77795,25 грн.+1331,36 грн.+1025,48 грн.).
Контроль за правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати єдиного внеску, здійснюється органами Пенсійного фонду відповідно до пункту 3 частини 2 статті 12, та відповідно до пунгкту15 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» органи Пенсійного фонду мають право звертатися до суду з позовами про стягнення суми штрафів.
За таких обставин, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України у Сімферопольському районі АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 71, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства "Управління житлово-комунальних господарств" Добрівської сільської ради (97571, АР Крим, Сімферопольський район, с. Добре, вул.. Центральна, 36) на користь Управління пенсійного Фонду України в Сімферопольському районі АР Крим заборгованість зі сплати єдиного внеску, штрафу та пені за 2011 рік у розмірі 80152,09 грн., із них:
67128,18 гривень на р/р 37199002000124 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 22259661;
6000,62 гривень на р/р 37198070000124 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 22259661;
6573,65 гривень на р/р 37196083000124 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 22259661;
449,64 гривень на р/р 37195084000124 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЗКПО 22259661.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кисельова О.М.